Čerpání dovolené před nástupem na MD - učitelka MŠ

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2512
13.5.20 13:05
@M-A píše:
Vycerpas po matersky, pred nastupem na rodicak. Za materskou se ti taky pocitaji dny, kdy vznika narok na dovolenou

Díky, to sem vůbec netušila! U prvního jsem neměla na dobu neurčitou, takže tam jsem jen docerpala dovolenou za neschopenku. Teď mám, nastupuju na MD koncem června, tak aspoň vím, že lepší bude ji vybrat až mezi mateřskou a rodicakem :) Moc díky za informaci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
13.5.20 13:28

@cucik14 neni za co :kytka: za rodicovskou pak narok nevznika, ale za materskou i dovolenou vznika, takze kdyz si vyberes mesic dovolenou, i za ten mesic ti vznikl narok na dovolenou jakobys vlastne pracovala a kdy zazadas o rodicak je na tobe, nemusi to presne navazovat, me to v lednu nenavazovalo prave diky dovolene…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2512
13.5.20 13:36

@M-A Já ještě nevím přesně kdy nastoupim, teď sem na rizikovém, termín mám 15.8, takže začátkem června se domluvím s doktorkou a podle toho v práci. Můžu se na tebe kdyžtak obrátit kdyby mi něco nebylo jasný? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
13.5.20 14:20

@cucik14 ja mela termin konec cervence a nastoupila jsem zacatek cervna, takze bys mela nastoupit nejdriv pulka cervna (8tydnu pred), jinak se klidne obrat, kdyz budu vedet poradim :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78648
13.5.20 14:44
@M-A píše:
@bendísek28 jinak opravdu pred to nejde, taky jsem to chtela a presne jak rikas, bere za tebe uz jinou silu. Kdyby ti koncila smlouva nebo si mela dovolenou starou, je to neco jineho. Nemuzes si na druhou stranu brat dovolenou za dny, ktere jsi jeste jakoby neodpracovala… taky jsem uca ms na rodicaku uz

Ale jde to, výslovně to zmiňuje zákoník práce, že je možné čerpat dovolenou, přestože na ni ještě nevznikl nárok, pokud je předpoklad, že ten nárok do konce roku vznikne, což je zde v pohodě splněno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78648
13.5.20 14:46
@M-A píše:
@Kriss Tina prave ze jedno neni, ted je na nemocensky a vzali pani za nemocenskou,, ktera bude za materskou az nastoupi pred porodem. Kdyz ji daji ted dovolenou, tak pada pani smlouva „po dobu nemoci“, protoze nebude na nemocenske. Po materske ji dovolenou musi dovolit vybrat i kdyby nechteli, ale i tak musi pozadat.

Klidně ji mohou smlouvu upravit a formulovat to po dobu nemoci, řádné dovolené, mateřské a rodičovské dovolené paní XZ. Nebo jako myslíš, že až tu dovolenou bude čerpat po MD, tak tu paní kvůli tomu taky vyhodí? Bude to totiž stejná situace jako nyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
13.5.20 16:02

No on ředitel dá té nové smlouvu a dobu určitou, záskok za mě. A říkal nejprve, ať si dovcu vyberu tak, jak se mi to hodí. Jen právě teď nevěděl ani sám, jak to bude mít financovány.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
13.5.20 16:03

Děkuji moc za názory a odpovědi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu