Čerpání nebo proplacení dovolené před mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikky121
Kecalka 252 příspěvků 06.07.19 17:39
čerpání nebo proplacení dovolené před mateřskou

Ahojky moc se v tom nevyznám. Od února jsem na rizikovém těhu na neschopence a teď mi švagrová řekla, že mám nárok vybrat si nebo nechat si proplatit dovolenou (zatím sem nečerpala tak tam je cca 5 týdnů/dovolená je letošní). A zmínila se, že zaměstnavatel mi to oni nemusí oznámit, aby nemusel nic platit. Pokud bych chtěla vyplatit dovolenou je to tedy možné, nebo ji musím vyčerpat před nástupem na mateřskou?

Reakce:
Sůvička80
Kecalka 374 příspěvků 06.07.19 17:46

Tak pokud jsi na pn tak ti dovolenou nemůže nařídit čerpat, takže ty po skončení mateřské mezi nástupem na RD zažádas o čerpání dovolené ( tvůj nástup u zaměstnavatele na RD se posune o tu řádnou dovolenou ). Ale i v době čerpáni dovolené už můžeš pobírat RP. Ale musíš zažádat o čerpání dovolene hned po skončení mateřské dovolené ( musí to navazovat ) a on to musí akceptovat.

histep
Kelišová 5093 příspěvků 06.07.19 17:57

@Nikky121 Pri neschopence delsi nez 100 dni se narok na dovolenou krati, takze nebudes mit celych tech 25 dni letosni dovolene.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10042 příspěvků 06.07.19 18:20
@histep píše:
@Nikky121 Pri neschopence delsi nez 100 dni se narok na dovolenou krati, takze nebudes mit celych tech 25 dni letosni dovolene.

Jj, ale pokud bude letošní dovolenou čerpat až v novém roce, což asi bude, tak jí bude naskakovat dovolená i za příští rok.

Bubla Bůčková
Kelišová 7115 příspěvků 06.07.19 18:35

Jestli ke s nima řeč, tak ukončit někdy v tom 8 neschopnost a začít čerpat dovolenou. Nebudeš omezena vycházkama.

Nikky121
Kecalka 252 příspěvků 06.07.19 19:11

@P4ja právě pokud bych nastoupila až po mateřské tak to bude nejdříve v únoru
@Bubla Bůčková taky mně to napadlo, ale účetní je dost nepříjemná co se týče řešení prakticky čehokoliv tak sem se chtěla nejprve zeptat, aby mně jen neodbyla a já nevěděla co můžu a co ne

Bubla Bůčková
Kelišová 7115 příspěvků 06.07.19 19:14

@Nikky121 jestli budeš na mateřské dovolené ještě v lednu, únoru 2020 budeš mít další nárok na část dovolené. Tu pak zažádas o čerpání mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou. Počet aktuálních zbývajících dnů by měl být uveden na výplatní pásce.

Lendeš
Kelišová 6491 příspěvků 06.07.19 19:21

Čerpání dovolené před MD zaměstnavatel nemusí dovolit. Čerpání v návaznosti na skončení MD na tvou žádost povolit musí.

Nikky121
Kecalka 252 příspěvků 06.07.19 19:37

@Bubla Bůčková @Lendeš takže jestli to dobře chápu tak pokud se se zaměstnavatelem nedohodnu a dovolenou budu čerpat až po únoru (po MD) tak budu mít zbytek staré dovolené + tu co sem byla 2 měsíce na MD

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10042 příspěvků 06.07.19 19:52
@Nikky121 píše:
@P4ja právě pokud bych nastoupila až po mateřské tak to bude nejdříve v únoru
@Bubla Bůčková taky mně to napadlo, ale účetní je dost nepříjemná co se týče řešení prakticky čehokoliv tak sem se chtěla nejprve zeptat, aby mně jen neodbyla a já nevěděla co můžu a co ne

Tak se na to vybodni a zažádej si až po md. A hlavně se ti do toho budou počítat i dny z md v novém roce a pak ta stará dovolená, a pokud to dá na 60, tak ti vznikne nárok i na tu za příští rok. Ale ta letošní se asi o něco zkrátí. To přesně nvm. Ale taky mně to vyšlo.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10042 příspěvků 06.07.19 19:54
@Nikky121 píše:
@Bubla Bůčková @Lendeš takže jestli to dobře chápu tak pokud se se zaměstnavatelem nedohodnu a dovolenou budu čerpat až po únoru (po MD) tak budu mít zbytek staré dovolené + tu co sem byla 2 měsíce na MD
  • ti vznikne nárok ještě z té staré dovolené, jestli to dobře chápu.
Nikky121
Kecalka 252 příspěvků 06.07.19 19:59

@P4ja dobře děkuju asi si stejně půjdu za tou „milou“ účetní a domluvím se s ní tak že si to vyberu po tý MD, jen sem tam nechtěla jít a nevědět jak to má být

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10042 příspěvků 06.07.19 20:02
@Nikky121 píše:
@P4ja dobře děkuju asi si stejně půjdu za tou „milou“ účetní a domluvím se s ní tak že si to vyberu po tý MD, jen sem tam nechtěla jít a nevědět jak to má být

No, hlavně si o čerpání řádné dovolené po mateřské požádej písemně ať máš v ruce papír.

Nikky121
Kecalka 252 příspěvků 06.07.19 20:06

@P4ja to by měl stačit papír o čerpání dovolené podepsaný vedoucí, ten co se tam standartně píše jako když sem v práci ne? nebo to musí být nějaký speciální vyjádření?

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10042 příspěvků 06.07.19 20:13
@Nikky121 píše:
@P4ja to by měl stačit papír o čerpání dovolené podepsaný vedoucí, ten co se tam standartně píše jako když sem v práci ne? nebo to musí být nějaký speciální vyjádření?

Normálně sama napíšeš že zadas o čerpání řádné dovolené po mateřské a že na ní bude navazovat rodičovská. Napsala bych tam datum, od kdy jí budeš čerpat ( den po konci MD) a donesla to účetní s tím, že si jednu kopii necháš pro sebe potvrdit. Zároveň k tomu můžeš napsat konec RD.

Váš příspěvek
Reklama