Čerpání rodičovského příspěvku při skorodvojčatech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 16:41
Čerpání rodičovského příspěvku při skorodvojčatech

Ahoj, nevíte jak je to s čerpáním rodičovské dovolené, pokud čekáte skorodvojčata? Mám nahlášeno na dva roky, ale miminka by od sebe byla po cca 14 měsících. Tedy - dočerpám mateřskou, ale rodičovská by vycházela na 7 měsíců. Co s tím? Raději anonymně, ještě není nic jisté…

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2019: Aktuální informace

Reakce:
lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 13.09.18 16:48

Nastaví si rodicak na nejvyšší možný, co ti povolí (asi do výše mateřské), a co stihneš vybrat tak stihneš, co ne, tak propadne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 16:50

@lupilka.cz a jde to měnit každé tři měsíce nebo i když jsem již zažádala, pak mohu hned změnit?

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 13.09.18 16:53
@Anonymní píše:
@lupilka.cz a jde to měnit každé tři měsíce nebo i když jsem již zažádala, pak mohu hned změnit?

Tak to už nevím, s tím zkušenost nemám, zeptat se na pracáku… Za mě ještě nejvyšší rodicak byl těch 11500, takže jsem taky státu nechala dost peněz, protože víc sem čerpat nemohla, i když mateřskou jsem měla jednou takovou :/ vy teď máte v tomto vyhodu

mikes89
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 13.09.18 17:11

Jde to az po tech trech mesicich od zadosti. Bohutel ti cast propadne,mam to stejne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 17:15

No tak to je ale velká část - skoro 180 tis! Nejvyšší částka je tedy 11.500?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 17:16

Jo pardon, jsem se přepočítala - 120 tis… I tak teda… :( :,(

mikes89
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 13.09.18 17:23
@Anonymní píše:

Vase nejvyssi dosazitelna castka je po zmene zakona(od letosniho noveho roku) priblizne stejna jako PPM, cili 70% hrube mzdy. Nejlepe se bezte zeptat na prislusny urad,tam Vam poradi.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15893 příspěvků 13.09.18 17:47
@Anonymní píše:

Není, od ledna 2018 je nejvyšší částka shodná s vysi PPM.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

On je žena! Etzler, Novotný a Nosek se oblékli jako dámy a takhle to dopadlo

Na Česko se řítí další muzikálový hit. Už v polovině března se na prknech... číst dále >

Antalová o skvělém manželství: Z premiéry půjdeme do hotelu jako milenci!

Herečka Alena Antalová (46) je jednou z hlavních hvězd nového filmu Jiřího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >