Reklama

Čerpání rodičovského příspěvku při skorodvojčatech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 16:41
Čerpání rodičovského příspěvku při skorodvojčatech

Ahoj, nevíte jak je to s čerpáním rodičovské dovolené, pokud čekáte skorodvojčata? Mám nahlášeno na dva roky, ale miminka by od sebe byla po cca 14 měsících. Tedy - dočerpám mateřskou, ale rodičovská by vycházela na 7 měsíců. Co s tím? Raději anonymně, ještě není nic jisté…

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 13.09.18 16:48

Nastaví si rodicak na nejvyšší možný, co ti povolí (asi do výše mateřské), a co stihneš vybrat tak stihneš, co ne, tak propadne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 16:50

@lupilka.cz a jde to měnit každé tři měsíce nebo i když jsem již zažádala, pak mohu hned změnit?

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 13.09.18 16:53
@Anonymní píše:
@lupilka.cz a jde to měnit každé tři měsíce nebo i když jsem již zažádala, pak mohu hned změnit?

Tak to už nevím, s tím zkušenost nemám, zeptat se na pracáku… Za mě ještě nejvyšší rodicak byl těch 11500, takže jsem taky státu nechala dost peněz, protože víc sem čerpat nemohla, i když mateřskou jsem měla jednou takovou :/ vy teď máte v tomto vyhodu

mikes89
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 13.09.18 17:11

Jde to az po tech trech mesicich od zadosti. Bohutel ti cast propadne,mam to stejne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 17:15

No tak to je ale velká část - skoro 180 tis! Nejvyšší částka je tedy 11.500?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 17:16

Jo pardon, jsem se přepočítala - 120 tis… I tak teda… :( :,(

mikes89
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 13.09.18 17:23
@Anonymní píše:

Vase nejvyssi dosazitelna castka je po zmene zakona(od letosniho noveho roku) priblizne stejna jako PPM, cili 70% hrube mzdy. Nejlepe se bezte zeptat na prislusny urad,tam Vam poradi.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 13.09.18 17:47
@Anonymní píše:

Není, od ledna 2018 je nejvyšší částka shodná s vysi PPM.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama