Čerpat rodičovský příspěvek rychle nebo pomalu?

Anonymní
17.4.20 14:13

Čerpat rodičovský příspěvek rychle nebo pomalu?

Myslíte, že je lepší čerpat rodičovský příspěvek raději co nejrychleji anebo pomalu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25909
17.4.20 14:15

To záleží na tom, jestli plánuješ další dítě a jestli umíš hospodařit s penězi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20011
17.4.20 14:15

Tak pochopitelně cca 95%vycerpat co nejdřív a zbylých 5% natáhnout do 4 let dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
17.4.20 14:16
@Anonymní píše:
Myslíte, že je lepší čerpat rodičovský příspěvek raději co nejrychleji anebo pomalu?

Záleží na tvé finanční gramotnosti. Pokud jsi schopná si peníze rozložit na potřebný čas, i když je dostaneš dřív, tak ho klidně vyčerpej co nejdřív. Pokud bys peníze rozházela a po 1,5 r bys byla na suchu, tak je čerpej postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 14:21

@Cuddy Tak ja v roce 2016 nevidela duvod, proc otravovat urednice s takovymi kotrmelci a prisla jsem tim o 80 litru. Nikdo moc nevi, co bude vyhodne za par let…

• Citovat
  • Nahlásit
M-A
689
17.4.20 14:23
@Anonymní píše:
@Cuddy Tak ja v roce 2016 nevidela duvod, proc otravovat urednice s takovymi kotrmelci a prisla jsem tim o 80 litru. Nikdo moc nevi, co bude vyhodne za par let…

Jaky kotrmelce? Od toho tam snad ty urednice jsou ne? To je docela alibisricke tvrzeni, jeste kdyz o tom zvysovani mluvili nekolik mesicu predem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Nebojím se, že bych ty peníze rozházela a taky se kloním spíš k tomu vybrat to co nejdřív.

@Cuddy píše:
Tak pochopitelně cca 95%vycerpat co nejdřív a zbylých 5% natáhnout do 4 let dítěte.

Ale proč takhle??

• Citovat
  • Nahlásit
7556

Jelikož se v součtu jedná o stejnou částku, tak je samozřejmě nejvýhodnější vyčerpat maximum co nejdříve. Můžeš pak s penězi nakládat, nechat je úročit atd.
Rada nechat si pak vyplácet nějakou nízkou částku mi přijde vhodná pro případ, že by stát příspěvek zvyšoval (zvedáš tím pravděpodobnost, že budeš mezi těmi, kterých se valorizace bude týkat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21305
@Anonymní píše:
@Cuddy Tak ja v roce 2016 nevidela duvod, proc otravovat urednice s takovymi kotrmelci a prisla jsem tim o 80 litru. Nikdo moc nevi, co bude vyhodne za par let…

jak to? to nechápu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20011
@Anonymní píše:

Právě. A také je dobře mít co nejvíce vyčerpano, kdyby teď někoho napadlo, že je potřeba šetřit a RP se zase ponizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20011
17.4.20 14:24
@Anonymní píše:
Nebojím se, že bych ty peníze rozházela a taky se kloním spíš k tomu vybrat to co nejdřív.Ale proč takhle??

Premyslej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9489
17.4.20 14:28
@Premek_Orac píše:
Jelikož se v součtu jedná o stejnou částku, tak je samozřejmě nejvýhodnější vyčerpat maximum co nejdříve. Můžeš pak s penězi nakládat, nechat je úročit atd.
Rada nechat si pak vyplácet nějakou nízkou částku mi přijde vhodná pro případ, že by stát příspěvek zvyšoval (zvedáš tím pravděpodobnost, že budeš mezi těmi, kterých se valorizace bude týkat).

Vhodné je to i kvůli zdravotnímu pojištění, například pokud netrvá pracovní poměr, nebo pokud by chtěla neplacené volno po RD, nebo pokud by se vracela na nějaký malý úvazek pod měsíční minimální mzdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50113
17.4.20 14:32

V soucasne dobe bych si nastavila co nejrychlejsi cerpani, bude se setrit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7556
17.4.20 14:32

@Lendeš Správná poznámka!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 14:33

@ka2ka no, pobirala jsem prispevek v maximalni vysi od 8/16 do 8/18. V dobe, kdy se o zvysovani zacalo mluvit, byl davno vybranej. Za realne riziko jsme povazovali napr.to, ze bych znovu otehotnela a prispevek bych nedocerpali, ne to, ze bychom ho ja nebo manzel prohrali na automatech. To, ze by nekdo zvysil prispevek detem narozenym 4 roky zpet, jsme asi povazovali za jeste mene pravdepodobne, nez variantu s automaty ;-)
Treba ale nekdy v budoucnu reknou, ze zdvojnasobej kazdou nevybranou korunu nebo pridaj jen zrzavejm detem. Clovek nikdy nevi…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat