Čerstvé manželství - finance

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 11:05
Čerstvé manželství - finance

Jen by mne zajímalo, jaky je vas nazor na tohle. myslim si, ze to mam v pohode, ale zajima mne nazor vice lidi. s manzelem jsme spolu manzele rok a pul a mame rocni dcerku. ja jsem na rodicovske, mam rodicovskou 7500 (predtim jsem byla osvc, takze jsem si vysi plateb nemohla urcit sama). manzel mi kazdy mesic posila 10 000 na ucet, abych mela proste na nakupy, kdyz jdu s dcerou a tak. on má čistého cca 80 000. kdyz nekam jedeme, dovolena, vylet, restaurace, vse plati vicemene on. kdyz jdeme na nakup spolecne, taky plati on. ja pouzivam sve penize jen kdyz jdu sama, na darky pro rodinu, na obleceni, kosmetiku, aktivity s dcerkou, veterinar atd. prijde to cloveku mozna, ze 17 000 mesicne na utratu je habadej, ale ve finale z toho neusetrim temer nic. tak mne zajima, jak to mate vy ostatni

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 11.02.19 11:11

Máme společný účet a dvě karty. Neřešíme kdo kam kolik.

ka2ka
Extra třída :D 13747 příspěvků 11.02.19 11:11

nechápu těch deseti tisíc je i na jídlo pro všechny a nebo to máš jen na tvoje aktivity s dcerou jako když jdete na kafíčko a dortíček?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25855 příspěvků 11.02.19 11:12

Neušetříš z 17 tisíc, když ještě chodíte na nákupy společně i kdy ne vždy? 8o

debra.morgan
Kelišová 6152 příspěvků 11.02.19 11:12

mame spolecne ucty a spolecne karty, vsechno je obou.

Helen78
Kecalka 495 příspěvků 11.02.19 11:12

Takže nájem, elektriku, vodu, velké nákupy atd. platí manžel a těch 17 000 je jen třeba na oblečení, kafíčka, kroužky, parádu, atd? Z toho bys ale ušetřit měla. Zkus si to jeden měsíc psát, co všechno platíš ty a kolik utratíš.

bublinek
Kelišová 5341 příspěvků 11.02.19 11:12

taky společný účet, 17 000 mi přijde dost, je v tom i nájem a tak? Nebo potraviny pro celou domácnost?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 11:13

Jedny penize, jeden ucer. Mame tretinovy celkovy prijem a usetrime nejake penize v klidu. Hypo bude za 2 roky zaplacena a zijeme bez stresu z nedostatku

Kriss Tina
Echt Kelišová 7609 příspěvků 11.02.19 11:14

My máme finance společně, účet dohromady a oba si berem co potřebujem. Ale mit 17 000 na nákup pro dítě, svoje aktivity, sem tam nějaké jídlo, tak si teda nestěžuju. Tolik neutratime ani jako komplet rodina za jídlo a výlety měsíčně :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 11:14

No reknu to takhle manzel vydela o polovinu min take jsem na rodicaku nikdo mi nic neposila platim vicemene to co vy, syn chodi krasne obleceny ja si take neztezuju takze si myslim, ze cim vic clovek ma tim vic utraci a nic neusetri

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 11:14
@Anonymní píše:
Jen by mne zajímalo, jaky je vas nazor na tohle. myslim si, ze to mam v pohode, ale zajima mne nazor vice lidi. s manzelem jsme spolu manzele rok a pul a mame rocni dcerku. ja jsem na rodicovske, mam rodicovskou 7500 (predtim jsem byla osvc, takze jsem si vysi plateb nemohla urcit sama). manzel mi kazdy mesic posila 10 000 na ucet, abych mela proste na nakupy, kdyz jdu s dcerou a tak. on má čistého cca 80 000. kdyz nekam jedeme, dovolena, vylet, restaurace, vse plati vicemene on. kdyz jdeme na nakup spolecne, taky plati on. ja pouzivam sve penize jen kdyz jdu sama, na darky pro rodinu, na obleceni, kosmetiku, aktivity s dcerkou, veterinar atd. prijde to cloveku mozna, ze 17 000 mesicne na utratu je habadej, ale ve finale z toho neusetrim temer nic. tak mne zajima, jak to mate vy ostatni

Měli jsme to podobně. Nicméně i to, co „ušetřil on“ jsme považovali za společné. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50669 příspěvků 4 inzeráty 11.02.19 11:16
@jenny.fields píše:
Neušetříš z 17 tisíc, když ještě chodíte na nákupy společně i kdy ne vždy? 8o
šmarjá no a co. To asi nebude ten problém. Otázka je, co ten zbytek. Jestli i on všechno rozfofruje. nebo jestli něco ušetří a zda to považuje za společné nebo jeho výhradní majetek.
někdo utratí 50 tis. měsíčně a pokud na to maj, není to snad problém.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 11:20

Jsem na rodičáku, beru 12 tisíc, ale počítala jsem s tím, takže mám stejné peníze, jako kdybych chodila do práce. No a manžel teď hodně nakupuje potraviny, takže neutratím skoro nic. Pár korun za benzín, zbytek potravin, oblečení pro malou.
Když to porovnám s tebou, tak jsem ve stejné situaci a stačí mně tak 8 tisíc a to si platím pojištění a nějaké investice.. Když přijdou nějaké narozeniny tak max 10 tisíc. Jinak máme každý svůj účet, protože jsme to ještě nezredukovali, ale rezerva na spořícím je obou.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25855 příspěvků 11.02.19 11:21

Jinak on předpokládám něco ušetří a to je Vaše společné.

Lalelale
Závislačka 3487 příspěvků 11.02.19 11:21

Společný účet nemáme a ani bych nechtěla, nikdy člověk neví, účet může banka z mnoha důvodu zablokovat, někdo získat údaje ke kartě… Dva účty jsou jistota. Peníze nepočítáme, žijeme přece spolu, platíme jak se zrovna hodí, beztak jsou ty peníze společné. Já teda mám vlastní příjem, ale partner vždy hrozně pečlivě dbal na to, abych měla ušetřeno a nebyla na suchu. Takže když jsem třeba zaplatila hodně drahou dovolenou, tak on se hned ptal, kolik mi zbylo, že by mi poslal peníze…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >