Čerstvé maso pouští vodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.17 12:15
Čerstvé maso pouští vodu?

Zdravím,
Kdo se vyznáte v mase, je to tak správně, že úplně čerstvé vepřové maso pouští vodu? Měla jsem teď vepřové maso z domácího chovu a když mi mamča předávala maso v pytlíkách ( jsou to její známí), tak v nich tedy bylo dost krvavé vody. Ptám se proto, že se vždy říkalo, že jak z masa teče voda, je rozmražené… :think:

Reakce:
Monchichik
Kelišová 5369 příspěvků 26.11.17 12:17

Nevyznám se v mase nijak extra, ale doteď jsem si myslela, že vodu pouští jen maso rozmražené nebo to napíchané vodou.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 26.11.17 12:26

Podle mě pouští, aniž by bylo zmražené, myslím, že staci zchlazení. Proč by jinak dávali do těch vaniček, ve kterých se prodává maso v supermarketu, takovou tu savou podložku. Tam sice maso není nikdy úplně čerstvé, ale určitě není rozmrazene, jen chlazené.
A když kupuju čerstvé u řezníka, tak i za tu chvíli, co ho domu nesu v pytlíku, tak je pytlík trochu mokrý.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 26.11.17 12:29

Nebylo namočený ve vodě? někdo ho ze zvyku dá vymáčet do vody :zed:

bublinek
Kelišová 5173 příspěvků 26.11.17 13:38

Je to normální

AstraG
Závislačka 4417 příspěvků 26.11.17 14:42

Je to normální, dělám s masem a třeba na takové pleci a kýtě se děsně prodělává, ta pouští jako blázen.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 26.11.17 19:21

Nemusí to být voda, ta by tam byla třeba jestli měli maso namočené přes noc, ale bude to šťáva. každý maso pouští ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >