Reklama

Čerstvě zjištěná cukrovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Paris88
Povídálka 30 příspěvků 28.09.18 20:09
Čerstvě zjištěná cukrovka

Dobrý den, prosím o radu…dr mi vzala ve stredu krev s tím ze vysledky budou za týden..díky známé jsem se k nim dostala uz včera..v krvi mi naměřili 8,4 cukru..mužete mi prosím někdo poradit co me ted čeká? Je mi 30,planujeme druhé dítě..jsem z toho v šoku. Vím, že musím hlavně počkat az co dr, ale jen kdyby tu byl nekdo, kdo by me trochu na to pripravil, popr uklidnil:(Moc dě­kuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12614 příspěvků 28.09.18 20:17

proč to trvá tak dlouho? U nás to bývá normálně do druhého dne.

Paris88
Povídálka 30 příspěvků 28.09.18 20:19

Bohuzel no,taky nevím proc tak dlouho trvá ta cesta z laborky zpet k dr..ted budu skoro tyden jak na trní 8o

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 28.09.18 20:22

pokud ta hodnota znamena glykovany hemoglobin, tak je dost vysoka. podle me te prakticka odesle na diabetologii, kde se domluvite na dalsim postupu. ja teda mela jen tehotenskou cukrovku u obou deti, tak o moc vic neporadim. jako prvni opatreni bych vyradila preventivne z jidelnicku sladke a alkohol. a na zbytku se domluvite.

Paris88
Povídálka 30 příspěvků 28.09.18 20:26

@nozu je tam u toho napsano GLU tak víc nevím…zítra jdeme na svatbu, takže se ani napít nemuzu,o jidle nemluve…je to des

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 28.09.18 20:31

@Paris88 no a kdybys nemela tu znamou, tak nic nevis a neresis… ale neni ti po sladkem zle? ja ty hodnoty fakt neznam, tak se zkratkami neporadim. ono s hyperglykemii bys mohla skoncit i v nemocnici. a dieta az tak strasna neni. drzela jsem ji dvakrat nekolik mesicu.

Paris88
Povídálka 30 příspěvků 28.09.18 20:35

@nozu no já celkove byla posledni dobou hodne unavena a spatne od zaludku mi bylo,proto ty odbery..taky jsem si rikala ze kdyz to ofiko nevim budu delat jako ze nic,ale nedá mi to…prosím te,vim ze tehu cukrovka je neco jineho,ale zajima me to kvuli tomu druhemu prckovi-deti jsou zdravi?uz mi behaji hlavou strasne veci, cert vem dietu žejo

Paris88
Povídálka 30 příspěvků 28.09.18 20:37

Jeste bych rada rekla ze si nemyslim ze jsem treba silnější, nebo tak..tim se nechci nikoho dotknout to vubec ne, ale ze me to proste opravdu sokovalo :(

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 28.09.18 20:40

@Paris88 ano, obe deti jsou zdrave a v pohode. jen ty si budes muset nejdriv odladit pripadnou cukrovku, nez se zacnete snazit. tam by jinak mohly byt problemy. ale pokud je cukrovka pod kontrolou, miminko to neohrozi.

Paris88
Povídálka 30 příspěvků 28.09.18 20:47

@nozu tak to se mi moc ulevilo..je fakt ze jsme planovali az tak cca za pul roku..tak snad se to do te doby zklidni..moc dekuju

Murka
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 28.09.18 20:54

Měla by tě dr. poslat na diabetoligii. Tam udělají podrobnější vyšetření a podle toho nasadí léčbu. U dm 1 je to vždy na inzulín plus úprava životosprávy. U dm 2 to může být regulovatelné dietou, případně tabletami, těžší případy pak i inzulín a u dvojky hraje velkou roli dieta a pohyb. Ale to ti všechno řeknou na diabetologii podle výsledků. V každém případě to není nic hrozného, zajedeš nový režim, upravíš hodnoty a zjistíš, že žiješ mnohem zdravěji, cítíš se lépe a plná energie. Navíc léčba cukrovky jde stále kupředu, vyvíjí se nové léky, systémy měření atd. A taky je možné, že žádnou cukrovku nemáš a výsledky na dia-gii budou v normě. Držím palce.

Paris88
Povídálka 30 příspěvků 28.09.18 21:05

@Murka no prosim tě ty jsi zlatá :potlesk: mockrat dekuju..je to proste šok no, nevim co cekat, navic jsem jinak cely zivot jedla co me napadlo, mozna i proto ze jsem netloustla jsem se dopracovala k tomuhle :roll:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 28.09.18 21:26

@Paris88 a byl odběr nalačno? Nenapila jsi se sladkého předtím? Pokud to bylo lačné tak je to vysoké, ale rozhodně ne tak aby Tě to nějak akutně ohrožovalo. Je potřeba to zopakovat a udělat glykovaný hemoglobin, pokud bude opět cukr nad 7 je to cukrovka. Měla jsi i nabranou moč? Nevíš jestli máš v moči ketolátky? V tvém věku bude potřeba vyloučit DM 1 typu, takže by Tě asi měla doktorka poslat na diabetologii, nebo alespoň nabrat protilátky. Má v rodině někdo cukrovku? Dispozice k DM 2 typu se často dědí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 21:58

Chápu jak ti je…mě když zjistili cukrovku tak jsem hodinu brečela kamarádce do telefonu proč já???
V rodině ji nemáme,celý dospělý život se snazim jíst dobře,hodně veci si dělám sama,marmelády,za­vařují zeleninu,cokoliv domácího,vše co jde…
S diagnózou jsem se srovnávala cca dva roky…dodnes to plno lidí kolem mě neví…
Beru léky,kontrola jednou za 3 měsíce z krví…
Už jsem se s tím vyrovnala…
Asi to tak má být…

Paris88
Povídálka 30 příspěvků 28.09.18 22:28

@Lucka1111 jj nalačno to bylo…vypila jsem teda pred tim cca pul litru vody se stavou, ale nevim jestli to ma az takovy vliv…a mam se tedy uz ted hlidat myslis? Nebo pockat co dr?v rodine o zadne cukrovce nevim :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >