Reklama

Čerstvý novorozenec a 15 stupňů pod nulou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 08:51
Čerstvý novorozenec a 15 stupňů pod nulou

Ahoj, tak jsem dneska 38+0, všechno nasvědčuje tomu že už se to chystá a nedivila bych se, starší dítě šlo zcela spontánně 38+3. No a dneska ráno termostat ukázal 15 pod nulou. Nějak mě napadly následující praktické otázky. Jak z porodnice- jako jasné že autem ale do auta, od auta? Jak k lékařce, se starším či novošem? Jak vyzvednout starší ze školky? Jak dojít obstarat babičku, která mou pomoc potřebuje? Nákup? Většinu věcí mi teda vozí iTesco ale drobnosti:/ Balet, keramika starší? Nejde zrovna o pakatel…To jste nechávaly doma protože prostě byla moc zima vyjet s kočárkem? Manžel má náročnou práci, pomoc babiček je hodně omezená…Doktorka prostě řekla že novoš do 15 stupňů pod nulou nesmí a mě je to celkem jasný- ale je to pro mě podobný doporučení jako když mi doktor řekl že musím ležet a vstávat jen na záchod. Pro mě prostě nereálné… Nedodržovala jsem prostě to nešlo nebylo kdo by se staral o starší. Jenže o miminko mimo břicho se budu bát víc…Prosím o praktické rady. Myslím že poskládáme výpomoc tak max na 14 dnů a pak musím fungovat. Prosím o praktické rady. Co obléci, kolik vrstev, jak obalit kočárek, nějakou roušku před pusinku, aby ten mráz nedýchal atd?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 11.01.17 08:55

POskládejte výpomoc na těch 14 dní a ono se pak oteplí. Holomrazy většinou netrvají dlouho - tipuji, že až přijdeš z porodnice, bude po nich. ;)

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 11.01.17 08:55

Tak ja mam.taky.lednovou. mladsi,tenkrat­.jsem.starsi ze. skolky. nechala mesic.doma kvuli epidemii a i. aklimatizaci na. miminko, takze. nejake. vyzvedani. opadlo. nakup. vozilo tesco a manzel.sem.tam.ten mensi a navsteva u doktorky.by­la.jedna.na.pře­vážení

Uživatel je onlinecatherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 11.01.17 08:55

Zkušenost nemám,
Ale ja bych prostě starší nedala do skolky a kroužky buď zvládne tatínek, kamarádka, babička, nebo bez nich dva týdny vydrží, nevěřím zr by tyhle teploty vydržely dlouhodobě :think:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 11.01.17 08:57

@Rezii z porodnice do auta bych přes autosedacku prehodila deku, miminko obléknout nějak teple. Doktorka na první návštěvu jezdí ne? Já teda jsem přespolní a my na první návštěvu museli jet do Prahy, ale bylo léto.. poprosila bych ji, pokud to nepůjde, tak bych to udelala stejně jako cestou z porodnice.
Nákupy zkus plánovat tak, aby ti všechno vozili, pokud to nepůjde, porid si šátek a mimi měj u sebe na těle. Holky si to chválí. To stejný když pujdes pro malou, kroužky, školka atd.
Chápu, také jsem na většinu veci sama, manzel furt v praci :hug:
Držím palec s porodem :kytka:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 11.01.17 08:57

Jeste nerodis, pak porodnice + ta 14ti denni vypomoc. Snad nebude takovy mraz do brezna, ne? :)

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 11.01.17 08:57

@Rezii Co třeba šátek pod bundu/kabát? Mladší se teda nenarodil do až takových mrazů, ale z praktických důvodů (lepší reakční schopnost ve vztahu k tomu, co napadne starší batole), jsem ho od narození nosila. Měla jsem ho pod péřovou bundou a mikinou a oblečený byl jen v bodýčku, punčocháčích a čepce (prostě jako já, pod „ním“ jsem měla jen tričko). Vzduch dýchal teplý. Narozen v lednu.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 11.01.17 08:59

Je-li nezbytně nutné vyjít ven, tak dítě do šátku pod bundu a je po problému :-)

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 11.01.17 08:59

Myslím, že tenhle mráz dneska skonci ;-). Ale i tak, kdyby ne, dala bych si miminko do satku, pod bundu. Pak bude v teple a žádný mráz ho neohrozí ;-).

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 47188 příspěvků 11.01.17 09:01

Tak pokud máte auto, tak to všechno můžeš absolvovat autem a na ten přechod z auta do budovy mimčo prostě zakrýt v autosedačce. Jinak klidně ten šátek. Nevěřila bych tomu, dokud jsem to nezkusila, ale v šátku se tvoří úplně jiný teplo. A velký teplo :palec:

Ivana 85
Závislačka 2987 příspěvků 11.01.17 09:01

@Rezii ja bych se toho nebala, jeste jsi ani neporodila, potom budes minimalne 4 dny v porodnici a pak uz bude po mrazech.My mame prosincovou dceru, a kdyz mrzlo tak jsem ji nabalila, dala do fusaku, pres to jeste deku a na kocar plastenku, at ji ten studenej vzduch nejde primo na ni.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 09:05
@kterk píše:
Tak ja mam.taky.lednovou. mladsi,tenkrat­.jsem.starsi ze. skolky. nechala mesic.doma kvuli epidemii a i. aklimatizaci na. miminko, takze. nejake. vyzvedani. opadlo. nakup. vozilo tesco a manzel.sem.tam.ten mensi a navsteva u doktorky.by­la.jedna.na.pře­vážení

Jak ten měsíc s miminkem zvládala ona a jak ty? Já jsem se chtěla pokusit udržet školku co to půjde protože tam má zábavu, děti, divadýlko, venek- tady jak si pamatuju minulý šestinedělí vyšperkovaný poporodnim blues se bude jen ležet v posteli a kojit, to si neumím představit co bude starší dělat. Taky když bude ve školce mohla bych spát až bude spát mimino, s ní ne;( no snad to dáme, možná mi fakt nic jinýho nezbude. Nějakou studentku čiste jen na dovedení domu asi nenajdu, máme školku kousek to by byl pro ni teda, kšeft' a jinak vím že mrazy poleví ale zas přijdou tak to byl spíš obecný dotaz, novorozenec a mrazivý den':)

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 11.01.17 09:06

Ty mrazy nebudou trvat tak dlouho, většinou je to den dva, tak jednou vynechání kroužku půjde. Z porodnice se taky dostaneš, většinou se dá zastavit přímo u vchodu, auto bude vytopené, a jen na to přeběhnutí ve dveřích, bych hodila přes vajíčko nějakou deku, jako i přes tu boudičku proti sluníčku a uděláš takový jako stan. Normální mráz nevadí, pokud má dítko dobrou váhu a tyhle velké mrazy fakt moc nebudou, určitě to zvládnete, neboj.

budi
Závislačka 4104 příspěvků 11.01.17 09:06

Dva týdny výpomoc to je super

starší bych si nechala doma a nedávala do školky, sama uvidíš, že to je aspoň ze začátku jednodušší… taky ti aspon nedotáhne hned každou rýmu a chřipku. ušetří to spoustu starostí

jestli nákupy vozí tesco, tak to je paráda (můj sen, u nás nejezdí)

takže pak zbývá pomoc k babičce, to už se zvládne přejet/přejít… stačí kočár třeba přehodit flísovou dekou a ten vzduch se tam tak rychle neochladí (předpokládám, že nejdeš pěšky 3km)… nebo z auta přenesení autosedačky třeba taky přehodit dekou

a u vás je -15st i přes den???
my tu máme právě teď -21st., ale počítám, že přes den bude kolem -10st třeba… a to jsem s oběma dětma normálně chodila, pěšky k doktorce s kočárem atd. (ca. 2km)

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 09:08

Ta bunda a šátek mě zaujaly. Já jsem šátkem, nepolíbená'. To stačí obyčejná bunda nebo nutno pořídit tu speciální s vsadkou? Jak to vypadá prakticky- kde má dítě hlavičku? Někde u prsa pod zaplou bundou? Má tam vzduch?;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama