Certifikát a doba jeho platnosti

14
29.10.19 15:17

Certifikát a doba jeho platnost

Všechny zdravím, chtěla jsem se Vás zeptat na jednu věc, která se týče certifikátů.

Zrovna jsem absolvovala online kurz základů kybernetické bezpečnosti a hned dostala online vyhotovený certifikát od společnosti, která kurzy provádí. Má platnost jednoho roku. Tudíž to znamená, že ho v životopisu mohu mít pouze 1 rok? A když uplyne doba platnosti certifikátu, je to jako bych žádný kurz neabsolvovala? Vůbec nevím jak to vlastně funguje…

Všem děkuji za zpětné reakce :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6931
29.10.19 15:38

Tak jelikoz je to obor, ktery se dynamicky meni neustale. Tak asi vi, proc tam musite kazdy rok se jit naucit novinky apod. A nebo je to blbost a jen pracka na penize a holt musite kazdy rok platit. To musite vedet sama jak dukladny a hodnotny ten kurz byl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
29.10.19 15:47
@Cenarius
@Cenarius píše:
Tak jelikoz je to obor, ktery se dynamicky meni neustale. Tak asi vi, proc tam musite kazdy rok se jit naucit novinky apod. A nebo je to blbost a jen pracka na penize a holt musite kazdy rok platit. To musite vedet sama jak dukladny a hodnotny ten kurz byl.

Vzhledem k tomu, že pracuji na Ministerstvu vnitra ČR a na tento kurz mě přihlásil sám zaměstnavatel, tak se nemám čeho obávat, pouze mě zajímala tato otázka.

Děkuji za reakci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.10.19 15:51

Uprime? Pokud to, co te v tom skoleni naucili plati jenom rok, tak je to skoleni na dve veci. O cem to ve skutecnosti bylo? A neni to tak, ze to skoleni musis v ramci pracovni smlouvy kazdy rok obnovovat? A pokazde dostanes stejny certifikat jako dukaz zamestnavatelovi, ze jsi to absolvovala?

Kyberneticka bezpecnost se zas tak nemeni. Zakladni principy jsou takrka bezezmeny uz peknou radku let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
29.10.19 16:01
@mimko2 píše:
Uprime? Pokud to, co te v tom skoleni naucili plati jenom rok, tak je to skoleni na dve veci. O cem to ve skutecnosti bylo? A neni to tak, ze to skoleni musis v ramci pracovni smlouvy kazdy rok obnovovat? A pokazde dostanes stejny certifikat jako dukaz zamestnavatelovi, ze jsi to absolvovala?Kyberneticka bezpecnost se zas tak nemeni. Zakladni principy jsou takrka bezezmeny uz peknou radku let.

Tak to popravdě netuším, ale myslím si, že je to nejpravděpodobnější odpověď, je možné, že je nutno ho dělat každý rok, nejsem si tím jistá, ale ověřím si to u své kolegyně, jak to všechno vlastně je.

V kurzu šlo o to, jak se chovat na internetu a jaké věci tam vlastně můžou číhat, byly tam vysvětlené různé pojmy a zajímavosti. Kurz byl vcelku zajímavý, dělala jsem to dohromady zhruba 4 hodiny.

Zeptám se kolegyně a uvidím, zeptala bych se už dnes, ale má volno, tak mi to nedalo a napsala jsem sem.

Děkuji za reakci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.10.19 16:09

@LuWe tak to mam ja. Kazdy rok absolvuju online kur bezpecnosti, kde se dokola ucim, jak ma vypadat spravne heslo a ze neklikat na nezname odkazy v mailu od neznamych a neduverivych lidi a ze nemam nikomu rikat po telefonu heslo a to ani cloveku co tvrdi ze je admin nasi site… Po absolvovani mi vyjede certifikat, ktery vytisknu, podepisu a odezdam na HR. A za rokopacko. Osobne bych si to do zivoyopisu nedal, protoze je to spise o nejakych pracovnich navicich nez o realnych znalostech problematiky. Napr jak funguje https, z jakych informaci se skladaji SSL certifikaty a jaky je rozdil mezi symetrickou nebo asymetrickou sifrou se na takovychto kurzech nezmini ani z rychliku. Ale treba vy mate jinou uroven tech kurzu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
29.10.19 16:15
@mimko2 píše:
@LuWe tak to mam ja. Kazdy rok absolvuju online kur bezpecnosti, kde se dokola ucim, jak ma vypadat spravne heslo a ze neklikat na nezname odkazy v mailu od neznamych a neduverivych lidi a ze nemam nikomu rikat po telefonu heslo a to ani cloveku co tvrdi ze je admin nasi site… Po absolvovani mi vyjede certifikat, ktery vytisknu, podepisu a odezdam na HR. A za rokopacko. Osobne bych si to do zivoyopisu nedal, protoze je to spise o nejakych pracovnich navicich nez o realnych znalostech problematiky. Napr jak funguje https, z jakych informaci se skladaji SSL certifikaty a jaky je rozdil mezi symetrickou nebo asymetrickou sifrou se na takovychto kurzech nezmini ani z rychliku. Ale treba vy mate jinou uroven tech kurzu :)

Tak si myslím, že to budu mít taky tak, děkuji Vám za vyjádření :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat