červená čočka - zkušenosti?

203
6.11.05 10:05

červená čočka - zkušenosti?

Prosím zkušenější o radu, jak je to s červenou čočkou? Malý má 9 měsíců a už 2,5 měsíce přikrmujeme. Jíme jakž takž , spíš ovoce , zelenina nám moc nejede, tu jen po troškách. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli už bychom mohli pomalu zkusit červenou čočku? Já ještě kojím a už jsem zkoušela jíst zelí i fazole a malý s tím neměl problém. Ještě bych chtěla vědět, jak to správně upravit, co tam přidat atd. Chtěla bych mu zase trochu zpestřit jídelníček.

Děkuju Gabka a Matěj 9 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

966
6.11.05 11:22

Ahoj Gabko.
Já myslím, že červenou čočku by už malý v 9 měsících mohl, narozdíl od normálních luštěnin, ty až mnohem později. Já ji tedy začala dělat až později, ale jen proto, že mě to dříve nenapadlo :-)
Dělám takovou hustou polívku - Brambory na kostičky + červená čočka vařit ve vodě (pokud máš vývar ze zeleniny nebo i z masa, je to ještě lepší). Pak přidám sůl (tu ty bys asi ještě vynechala), kmín a stroužek česneku. Na závěr tam rozmíchám strouhaný tvrdý sýr a kysanou smetanu (možná by šel i bílý jogurt?). Je to moc dobrý.

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
6.11.05 12:03

sakryš, tak na to jsem dostala chuť i já, to musíme vyzkoušet, díky za odpověď

Gabka

Jo a prosímtě, tvrdý sýr už myslíš taky můžem?0d kdy jste začali používat? Já jsem něco četla o neslaném tvrdém sýru, ale kde se to dá sehnat, nikde jsem to neviděla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
6.11.05 12:37

No vidíš, to máš recht, na tvrdej sejra je ještě asi taky brzy…, ale to nevadí, odeber Matějovi dřív a pak si do toho teprv ten sejra rozmíchej pro sebe :-). Nebo mu do toho můžeš místo tvrdýho dát trochu Lučiny, tu už by snad mohl (já jsem to jednou dělala jako pejsek a kočička a k těm bramborám s čočkou přidala lehce podušený rajčata (bez slupky) s Lučinou. A byla to taky mňamka, i když vypadalo to dost neesteticky). A o neslaném tvrdém sýru jsem taky slyšela, ale nikdy jsem ho nesehnala. a normální jsem pomálu začla dávat tak od 11 měsíce.

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
6.11.05 17:50

díky, díky

tak ale kdyby měl ještě někdo další nějakou svou „trošku do mlýna“, tak sem s ní:-)

jo a proč je vlastně ta červená čočka lepší než ostatní luštěniny, víte o tom někdo více?

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
6.11.05 18:55

Ahoj Gabko!

Já taky občas dělám malýmu červenou čočku. Koupila jsem si loupanou (bez slupky). Vařím úplně jednoduchou polívku. Na jemno nastrouhanou mrkev trošku oprahnu na olivovém oleji, podleju, přidám čočku, na kostičky nakrájené brambory, trošku majoránky a mletého kmínu. Asi od roka mírně přisoluji, příp. dochutím Solčankou.
Není to nic složitého a malýmu chutná.

Myslím, že červená čočka by neměla tak nadýmat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
6.11.05 19:01

Holky v dubnu tu proběhla diskuze o červené čočce :D je tam spousta receptů, mrkněte na https://www.emimino.cz/modules.php?…

a červenou čočku vřele doporučuji :D
Zuzka+Emily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
20.6.14 10:52

Sýr klidně může.. jsou okolo toho zbytečné stresy a přitom je dokázáno, že přidání trocha sýru do stravy již kolem osmi měsíců není vůbec žádný problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama