Červená kontrolka - plynový kotel

nikushaaak
25.11.15 12:35

Červená kontrolka - plynový kotel

Zdavím, potřebuji poradit od někoho kdo má kotel značky therm. Na kotli jsou tri kontrolky a nám svítí ta prvni - dve kapičky červeně. Přidávám fotky :) díky moc za všechny rady :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1850
25.11.15 12:45

A topí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
25.11.15 12:58

Nevidím foto :D každopádně máte v kotli dost vody (myslím tlak - měl by se pohybovat mezi 1-2 bar ;)? na netu zadejte přímo typ kotle a najděte návod :) určitě to tam bude pokud doma nemáte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikushaaak
25.11.15 12:59

Netopí, ani neteče tepla voda. Stěhovali jsme se do nového během přepisu se stalo ze nám odmontovali plynoměr, dnes ho byl technik znovu namontovat a rikal ze uz by to mělo jit. Tak jsem přišla do bytu zkouším zapnout kotel a svítí tam ta červená kontrolka :( @lucije28

• Citovat
  • Upravit
1850
25.11.15 13:00

Tak to jedině si zavolat servisního technika, nic jiného s tím nezmůžeš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikushaaak
25.11.15 13:00

@teepe aha zkusím ho znovu vložit.. :D tlak je v pořádku prave…

• Citovat
  • Upravit
1850
25.11.15 13:01

Kotle Thermona mají svojí servisní síť, viz. zde http://www.thermona.cz/…ich-partneru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
25.11.15 13:05

Hoří v kotli plamínek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikushaaak
25.11.15 13:13

@Tunrida nehoří

• Citovat
  • Upravit
50187
25.11.15 13:19

Já myslím, že bude asi potřebovat nastartovat, jestli nebyl v provozu. Nějakýho plynaře v okolí nemáte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikushaaak
25.11.15 13:29

@Tunrida nebyl cca měsíc v provozu. Zkusím někoho sehnat, sama to asi neudělám ze? :)

• Citovat
  • Upravit
50187
25.11.15 13:35

Jaký máte přesně typ toho kotle?

Úkony, které je potřebné provést před a při spouštění kotle.
Před prvním zapálením kotle je nutno provést následující opatření:

• zkontrolovat, zda je otopný systém naplněn vodou a kotel správně odvzdušněn
  • přesvědčit se, zda jsou všechny ventily pod kotlem a v topném systému otevřeny
  • otevřít plynový kohout a přezkoušet pomocí detektoru úniku plynu či pěnotvorného roztoku těsnost plynového rozvodu

v kotli
Postup při prvním zapálení kotle je následující:

• otočný knoflík výstupní teploty topné vody kotle nastavit na maximum
  • síťový přívod zastrčit do zásuvky a zapnout kotel přepínačem provozních režimů
  • krátkodobým otočením přepínače provozních režimů do pravé krajní polohy se kotel automaticky zapálí (při odvzdušněném

plynovém přívodu)

• provést kontrolu správné činnosti všech termostatů a ovládacích prvků
  • provést kontrolu všech funkcí kotle
  • provést kontrolu nastavení výkonového rozsahu kotle, popř. upravit nastavení dle potřeb vytápěného objektu
  • provést zaškolení uživatele

Jo a plyn jste do toho kotle pustili? Ta tebou zmiňovaná fotka tady není, takže těžko říct :lol: Kotel to bude asi nějaký starší, protože všechny návody, který jsem našla jsou už s displayem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikushaaak
25.11.15 13:41

@Tunrida díky moc uz jsem snad vyzkoušela vsechno tak zkusím někoho sehnat… Fotka se mi porad vkládá naopak…

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama