Červená skvrna při přisátí klíštěte

28.6.13 23:27

Červená skvrna při přisátí klíštěte

Ahoj holky, potřebuji drobnou radu :kytka:
Dnes jsem sekala trávu a pak jsem šla ještě něco poklízet a začala mě svědět noha v kotníku, byl to stejný pocit jak po kousnutí komárem tak jsem tomu nevěnovala pozornost a pořád si to místo drbala…přišla sem domů a už mě to nedalo, strašně to svědělo a začlo to bolet, tak jsem si sundala ponožku a koukla co to tak svědí a našla jsem přisáté klíště a kolem toho klíštěte byla červená skvrna. Takže jsem klíště vytáhla(docela to bolelo) a ránu vydezinfikovala. Jenže skvrna nezmizela a v místě kde mě klíště kouslo mě to dost bolí a začala mě bolet noha jako když jí mám vyvrknutou :nevim:
Mám se znepokojovt, nebo to je normální reakce po kousnutí a mám to hodit za hlavu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
28.6.13 23:52

@Enciklopedie
tak cervena skrvna kolem mista zakousnuti neni dobre znameni, ukazuje se pri nakazeni, ale v tom pripade se objevuje az nekolik dnu po prisati.
myslim, ze v tvem pripade to bude spis z toho, ze jsi to skrabala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
29.6.13 00:38
@Enciklopedie píše:
Ahoj holky, potřebuji drobnou radu :kytka:
Dnes jsem sekala trávu a pak jsem šla ještě něco poklízet a začala mě svědět noha v kotníku, byl to stejný pocit jak po kousnutí komárem tak jsem tomu nevěnovala pozornost a pořád si to místo drbala…přišla sem domů a už mě to nedalo, strašně to svědělo a začlo to bolet, tak jsem si sundala ponožku a koukla co to tak svědí a našla jsem přisáté klíště a kolem toho klíštěte byla červená skvrna. Takže jsem klíště vytáhla(docela to bolelo) a ránu vydezinfikovala. Jenže skvrna nezmizela a v místě kde mě klíště kouslo mě to dost bolí a začala mě bolet noha jako když jí mám vyvrknutou :nevim:
Mám se znepokojovt, nebo to je normální reakce po kousnutí a mám to hodit za hlavu :nevim:

zaběhni k lékaři hnedka ráno před prací a máš klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
29.6.13 00:38

Necfhápu ale co to dělá v tomdle tématu teda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
29.6.13 00:39

Teda kategoriii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neprihl. nozu
29.6.13 07:59

Takhle rychle by to reagovat nemelo. Taky si myslim, ze sis to spis rozskrabala. Pokud to pres vikend nepolevi, sla bych v pondeli k lekari.

• Citovat
  • Nahlásit
25164
29.6.13 09:48

Kliste muze prenaset vic veci, nez jen klistovku a boreliozu. Vypada to spis jako lokalni reakce, zatim. Hodila bych to za hlavu, na chvili a pokud to nezmizi, tak teprve potom sla k dr.
Nedavno mela neco takoveho moje dcera, flek se zvetsil, zrudnul a zmodral uprostred, jako zanetlive lozisko( jako velkej bedar) nakonec mela ATB, ale borelioza to nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2787
29.6.13 09:56

Já měla to samé, manžel z toho byl vyplašenější než já, dokonce neváhal a ještě v noci vylezl z postele a šel hledat na net, uklidnil se, když našel, že problém je, když se flek objeví po cca 14ti dnech, no a mně ten flek asi 2 dny svědil, byl červený, snažila jsem se nedrbat, pak to samo přešlo, teď čekám, jestli se ještě neobjeví něco později…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.13 11:28
@Petorka píše:
Já měla to samé, manžel z toho byl vyplašenější než já, dokonce neváhal a ještě v noci vylezl z postele a šel hledat na net, uklidnil se, když našel, že problém je, když se flek objeví po cca 14ti dnech, no a mně ten flek asi 2 dny svědil, byl červený, snažila jsem se nedrbat, pak to samo přešlo, teď čekám, jestli se ještě neobjeví něco později…

děkuju :kytka: ten flek tam mám pořád a v místě kousnutí mě to pořád dost bolí a už mě z toho bolí celý kotník :zed: víš, klíště jsem měla mockrát ale nikdy jsem takovou reakci nezaznamenala takže to budu sledovat a nebudu šířit paniku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2787
29.6.13 11:52
@Enciklopedie píše:
děkuju :kytka: ten flek tam mám pořád a v místě kousnutí mě to pořád dost bolí a už mě z toho bolí celý kotník :zed: víš, klíště jsem měla mockrát ale nikdy jsem takovou reakci nezaznamenala takže to budu sledovat a nebudu šířit paniku :mrgreen:

Já neměla klíště asi 20 let a teď během týdne hned dvě, to druhé jsem taky cítila hned po „kousnutí“ na pískovně mezi prsty u nohou, nechápu, co si to vybralo za místo, tam jsem ale neměla nic. To první tam mám takový ďobanec vidět ještě teď, ale už to nesvědí, červené není, spíš mě svědí to kousek nad tím od hovada, co mi štíplo, to mi taky udělalo okamžitě rudý flek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
gigid
28.9.13 09:00

:-)

Minulý týden jsem si vytáhl klíště - zůstala rána jako po bodnutí komárem, která svěděla… teď už zfialověla ale nesvědí jen se minimalně zvětšila. V pondělí jsem objednaný k lékaři, přece jen má vytrénované oko na fleky po klíštěti ( jestli je to nákaza nebo alergická reakce )

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat