Červené fleky na obličeji u dítěte po jídle .

2.12.19 21:59

Červené fleky na obličeji u dítětet po jídle .

Ahoj, nemáte někdo prosím podobné zkušenosti. Dceři (4 roky ) už se párkrát stalo, že měla v obličeji pár dní mizící červené fleky po jídle. Udělaly se pár minut po a do půl hodiny zmizely, pokaždé na jiném místě, někdy za ušima. Myslela jsem, že to má třeba z toho když sní více sladkého. Ale dneska si začala škrábat prsty u nohou a rukou, měla tam jakoby puchýřky, volala jsem dr a ta, že řádí viróza ruce, noha, pusa… Dala jsem jí čtvrt dithiadenu aby jí to nesvědilo a když jsem se podívala za půl hodiny, tak už to neměla, tak jsem si říkala, že asi nějaká reakce na jídlo. Jenže teď na večer se jí to stalo i po hrušce, potom po ústní vodě a taky když si namalovala pusu, tak kolem celých rtů. Máte někdo prosím podobné zkušenosti? Co by to tak mohlo být? Zítra s ní zajdu k dr. Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11717
2.12.19 22:09

4letá si maluje pusu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 22:14

No má takový malý dětský lesk, nějaká sada Ledového království.. Což ale není moc odpověď od vás.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
2.12.19 22:18

Doporučuji jít na kožní, aby udělali alergický test na Duringhovu dermatitidu. Aspoň mě se takto projevuje alergie na lepek…
Zkuste sama vypozorovat, zda se jí to dělá po jídlu s lepkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 22:19

Právě, že se jí to udělalo i po hrušce, po ústní vodě.. to by nebyl lepek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
2.12.19 22:46

Syn měl něco podobného ve stejném věku na rukách. Takové kopřivkové červené fleky. Do pár minut po tom, co snědl něco sladkého, se mu osypaly ruce, od prstů, lezlo to k lokti. Psala jsem si co kdy snědl, oznámila jsem to ve školce a do měsíce, možná dvou, to přestalo. Měl to vždy po glukoze a fruktoze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
2.12.19 22:51

Něco podobného mívala neteř- časem to přestalo, stávalo se to po ovoci- nejen výrazně dráždivém jako citrusy nebo jahody, ale i po jablkách a dětských ovocných příkrmech a třeba i po ovocných bonbonech.. Zmizelo to za nějakou dobu po jídle, už si nepamatuju přesně.. Myslím, že časem se jí projevily alergie.. Aktuálně je jí 11 a už se jí fleky nedělají, mívala to na jedné tváři směrem k uchu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
2.12.19 23:18

Dceři se to také dělá. Má potvrzenou alergii na rajčata. Díky těm flekum jsem to zjistila. Projev přesně jak říkáte vy. Je zajímavé, že se jí to děje jen v zimě. Po letních rajčatech ze zahrady se jí to nestává. Alergolozka mně informovala, že to neslyší poprvé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13163
3.12.19 03:21

Tipuji to na alergii. Dcera je alergická na jablka a hrušky, takže to osypani po hruškách není neobvyklé. Objednala bych dítě k alergologovi na kompletní testy a mezitím si psala, na co reaguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
3.12.19 07:55

Alergie, navíc alergie se můžou různě křížit. Objednej ji na alergologii a než dostanete termín, tak zapisuj, kdy se fleky objevili, co předtím dělala, jedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2186
3.12.19 08:25

„malovátka“ ani rádoby dětská vůbec nepoužívat, po tom můžou být také alergie. Jinak to vypadá jako alergie na cukry…nebo na chemii, kterou je ovoce ošetřeno. Chce to pozorovat a psát si, kdy přesně se to objeví, co přesně všechno dítě jedlo a pilo, bacha na barviva v jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11717
4.12.19 09:13

@Kristina1990 já bych tak malé dceři s alergiemi nedávala ani ústní vodu, čím víc přípravků, tím víc chemie a víc možnosti alergie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama