Červené fleky na prsou - bolest hlavy - co s tím?

289
25.11.15 18:12

červené fleky na prsou - bolest hlavy - co s tím?

Maminky prosím o radu,

objevily se mi na prsu červené flčky (dole, a z boku) na doket do dost bolí, když jsem malou kojila bolí to taky jak táhne :( začla mě do toho bolet hlava a je mi nějak divně.. :-/

obvolala jsem kamarádky každá radá něco jiného.. co s tím?

Snažit se to v teple sprše rozmasírovat? nebo chladit? potřít slivovicí?

Děkuji za rychlé odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1226
25.11.15 18:18

Před kojením nahřát ve sprše postižená místa tak horkou vodou, co vydržíte. Mezi kojením naopak chladit - tvaroh, chladicí polštářky z lednice. A nevyhýbat se kojení z postiženého prsu, ba naopak - snažit se ho „vykojit“ nebo odsát.
Ještě doplním, že při kojení se snažte dávat malou do takové polohy, aby proti tomu bolavému místu byla bradičkou. Znamená to, že bude sát právě tam odtud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20682
25.11.15 18:20

Hlavně případně nedokládat návštěvu doktora, dá antibiotika, ono se to může totiž pěkně rozjet. Jinak rady v prvním příspěvku ok, jen s tou horkou vodou opatrně, přeci jenom horko zánět podpoří, to je spíš na zatvrdliny. Můj nejhorší zánět byl bez zatvrdlin, ale s flekama. Tam bych moc nenahřívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.11.15 18:20

Rozmasirovavaji se zatvrdliny. Jinak pred kojenim nahrat, staci suche teplo, nakojit, ochladit. Pokud jsou zatvrdliny, tak brada ditete by mela smerovat k nim, pokud najdes v podpazdi, kojit na fotbalistu.
Pokud mas, dej si brufen (analgetikum prvni volby kojicich, i kdyz tu urcite nekdo bude psat ze ne, nicmene brufen jde do mlika minimalne a pusobi lehce protizanetlive).

Pokud mas tvaroh, placni ho na kapesnik ci plinu a po kojeni naplacni na bolave misto, dej pres nej podprdu a nech ho tam do dalsiho kojeni.

A odpocivat, idealne jit spat a at ti nekdo mimco nosi jen na kojeni. Pokud to bude horsi, tak na gyndu a asi dostanes atb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
25.11.15 18:23
@Bibi239 píše:
Rozmasirovavaji se zatvrdliny. Jinak pred kojenim nahrat, staci suche teplo, nakojit, ochladit. Pokud jsou zatvrdliny, tak brada ditete by mela smerovat k nim, pokud najdes v podpazdi, kojit na fotbalistu.
Pokud mas, dej si brufen (analgetikum prvni volby kojicich, i kdyz tu urcite nekdo bude psat ze ne, nicmene brufen jde do mlika minimalne a pusobi lehce protizanetlive).

Pokud mas tvaroh, placni ho na kapesnik ci plinu a po kojeni naplacni na bolave misto, dej pres nej podprdu a nech ho tam do dalsiho kojeni.

A odpocivat, idealne jit spat a at ti nekdo mimco nosi jen na kojeni. Pokud to bude horsi, tak na gyndu a asi dostanes atb.

tvaroh nemám, může být bily jogurt? nebo smetana ke šlehani :-D studeny? mala mi teď usla.. takže to mam nechat na tom prsu takové studené?

Příspěvek upraven 25.11.15 v 18:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.11.15 18:25

A jeste dodam, ze atb zaberou tak za den az dva. Takze neodkladat doktora, protoze stejne pak bude jeste trvat, nez zaberou.
Zanet prsu byl krom te bolesti prsa zhruba jako prava chripka, chce to opravdu prepnout na nouzovy rezim a nic nedelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.11.15 18:30
@neellaa píše:
tvaroh nemám, může být bily jogurt? nebo smetana ke šlehani :-D studeny? mala mi teď usla.. takže to mam nechat na tom prsu takové studené?Příspěvek upraven 25.11.15 v 18:25

ty jo, mozna tak jogurt, ale to desne potece. Nevadi, tak staci chladit. Klidne je namocit plinku do studene, vyzdimat, priplacnout, namocit druhou a stridat.
Pocitej s tim, ze ti zrejme klesne laktace a mimco bude nevrle, ale neboj, ono se to zas diky kojeni zvedne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
:zed:

Příspěvek upraven 25.11.15 v 18:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
:pocitac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
25.11.15 18:41
@Bibi239 píše:
ty jo, mozna tak jogurt, ale to desne potece. Nevadi, tak staci chladit. Klidne je namocit plinku do studene, vyzdimat, priplacnout, namocit druhou a stridat.
Pocitej s tim, ze ti zrejme klesne laktace a mimco bude nevrle, ale neboj, ono se to zas diky kojeni zvedne.

tim chlazením jo..? teď mám totiž prsa hodně nalitá.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.11.15 18:55
@neellaa píše:
tim chlazením jo..? teď mám totiž prsa hodně nalitá.. :nevim:

jo, tim chlazenim. Jako nemusi nutne klesnout, je je to pravdepodobne. Pokud by doslo na atb, tak rovnou vzit v lekarne i laktobacila pro mimco, syna z toho tehdy dost bolelo bricho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama