Červené oči po čočkách

15
26.6.21 14:34

Červené oči po čočkách

Dobrý den.
Mám dotaz. Před 14ti dny jsem si v DM kupovala čočky (měsíční). Týden jsem je nosila a dobrý. Pak týden už to při nasazování trochu štípalo, ale pak zase dobrý. Až před 3mi dny se mi udělalo asi ječné zrno pod víčkem na jednom oku a na druhém v koutku. Neřešila jsem to a čočky jsem nosila dál (samozřejmě jsem dodržovala hygienu aj jsem nezaměňovala čočky, že bych si vzala levou čočku na pravé oko). Akorát včera mi zrudli oči po 6h nošení. Vyndala jsem je a nezlepšovalo se to. Dnes je druhý den a mám je furt červené, skleněné nateklé a přítel říká, že vypadám, jako když brečím. Nevíte co by to mohlo být, nebo co s tím mám případně dělat? Čočky samo používat už nebudu:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
587
26.6.21 14:48

Tak jestli se ti udělalo ječné zrno tak si čočky nosit neměla je to infekce, vypadá to na slušný zánět spojivek, kup si v lékárně oftalmoazulen a několikrát denně aplikuj, pokud to nepolevi tak v pondělí naklusej na ocni pro ATB

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
26.6.21 15:14
@Vladusxx píše:
Tak jestli se ti udělalo ječné zrno tak si čočky nosit neměla je to infekce, vypadá to na slušný zánět spojivek, kup si v lékárně oftalmoazulen a několikrát denně aplikuj, pokud to nepolevi tak v pondělí naklusej na ocni pro ATB

Nejhorší je že to mám na obou očích😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
26.6.21 15:18

No co na to říct..cocky prostě vyhod a davej si tu mastičku a sluneční brýle ať si oči nedráždí ještě slunickem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15129
26.6.21 16:09

Byla pěkná hloupost nosit čočky už v okamžiku, kdy tě začaly štípat při nasazení. Teď zapracuj na uzdravení očí a modli se, abys mohla čočky dál nosit. Mě se jednou také udělalo něco na oku z nošení čoček a nesnesu v oku ani ty jemné jednodenní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4201
26.6.21 17:24

S timhle bych jela na ocni hned a priste bych si poridila jednodenni cocky, je to nejjednodussi. Mela jsem i tydenni, dvoutydenni, vyzkousela jsem vsechny varianty. Ani mesicni mi pri sebelepsim cisteni stejne nikdy tak dlouho nevydrzely a jakmile oci po nasazeni cocek pali nebo rezou tak vyndat a nenosit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
26.6.21 17:33

Já si kupuju měsíční ktery se nemusí na noc vyndavat…tím že je teda vyndávam minimálně minimalizuju riziko zanesení infekce..skoro je v očích nevnímám..ale ne každému sednou… jsou oproti obycejnym silnejsi a samozřejmě ve chvíli kdy mě začnou pálit oči je vyndám a dám si pár dní pauzu..pak vemu nový pár…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LvE
362
26.6.21 20:26

@Anka233
Ahoj…navštívila bych očního…no a když máš ječné zrno, tak se čočkám vyhýbat…čočky z dm bych nepoužívala…ještě si poškodíš očka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.21 15:55
@Ijen píše:
S timhle bych jela na ocni hned a priste bych si poridila jednodenni cocky, je to nejjednodussi. Mela jsem i tydenni, dvoutydenni, vyzkousela jsem vsechny varianty. Ani mesicni mi pri sebelepsim cisteni stejne nikdy tak dlouho nevydrzely a jakmile oci po nasazeni cocek pali nebo rezou tak vyndat a nenosit.

Před 20 lety jsem nosila roční kontaktní čočky, čistilo se to nějakými tabletkami, nikdy jsem neměla žádný problém s infekcí nebo červenáním očí apod. Jak je možné, že dnes jsou nejlepší jednodenní?

• Citovat
  • Nahlásit
15
27.6.21 16:56

Zdravím 😊. Tak jsem byla včera radši v nemocnici, jelikož se mi zčervenání bělma zhoršilo. Mám tedy ten zánět spojivek. Doktorka mi předepsala maxitrol a nějaké kortikoidy - ophthalmo Hydrocotison jen mast na rohovku. Maxitrol kapičky mě teda řádně štípou a bojím se, že jsem na ně alergická..tak je radši nepoužívám + se mi včera večer udělala okolo očí a trochu na tvářích vyrážka. Takže mám 2 ječné zrna, zánět spojivek + mě oči svědí tak, že bych si je nejradši vypích :,( ala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.6.21 16:57

@LvE Už nebudu 😊 jo byla to fakt kravina si je na ty ječné zrna dávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
27.6.21 17:03
@Anonymní píše:
Před 20 lety jsem nosila roční kontaktní čočky, čistilo se to nějakými tabletkami, nikdy jsem neměla žádný problém s infekcí nebo červenáním očí apod. Jak je možné, že dnes jsou nejlepší jednodenní?

Neřekla bych že jsou nejlepší…ale jsou oblíbené protože se o ně člověk nemusí starat, prostě se vemou a vyhodí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4201
28.6.21 06:13
@Anonymní píše:

Nepisu, ze jsou nejlepsi, ale nejjednodussi. Rocni jsem mela nekolikrat, ale snasenlivost se postupne zhorsovala, protoze udrzba, hlavne na cestach byl obcas proste problem. Vyzkousela jsem za petadvacet let fakt hodne variant a jednodenni Acuvue jsou jedine, ktere ted snesu. Coz neni problem cocek, ale i veku, po prechodu se ta snasenlivost rapidne zmenila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1710
28.6.21 07:17

Možná si nekupovat čočky z DM 8o? Pokud se něco nezměnilo, ty čočky visiomax jsou z tuhého materiálu s nízkou propustností kyslíku, prostě sto let za opicema proti moderním materiálům. Zkus si propříště něco nastudovat na internetu a až budeš mít přečtený nějaký základ - materiály, zakřivení, dioptrie atd. - vyraz do oční optiky nechat si čočky aplikovat.
Jinak osobně používám Biofinity Energys, mám citlivější oči a v těchto jediných vydržím i delší koukání do počítače.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LvE
362
28.6.21 19:43

Běž znova, vyrážka není dobra reakce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...