Červené pupínky na paži - hrůza

222
19.12.20 00:34

Červené pupínky na paži - hrůza

Ahoj Všem… tohle nejsem já, ale fotka z googlu. Nicméně tento hnus postihl i mě. Máte to některá taky? Byla jsem s tím na kožním a dala mi jen jakýsi krém na hydrataci - pěkně voní, to je tak všechno. Mazala jsem se 3 měsíce a nic!!! Neskutečně mi to vadí. Je tu někdo kdo to měl a zbavil se toho a jak prosííííím? :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
117
19.12.20 01:31

Od puberty jsem měla to samé. Zabral mi až růžový chilli gel na intimní hygienu.. Po pár umytich to bylo hned lepší. Zkuste a uvidíte.. 😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
19.12.20 07:28

@Ludánek02 ahoj,to máš tohle jen na jedné nebo na obou? Pokud Ti nic nezabírá a na kožním Ti nepomohli, zkus si z internetu objednat sprej nebo mýdlo BlueCap. Sice údajně obsahuje kortikoidy, ale mně zabere vždy spolehlivě na vše. Obvykle už po jednom použití vydim výrazné zlepšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
19.12.20 07:30

Jedná se zřejmě o keratozu pilaris. Bezbolestné, ošklivé, ale neléčitelné, nikdo vlastně neví, proč to vzniká. Já to mívala v pubertě a v období, kdy jsem byla obézní nebo měla nadváhu. Úplně se mi to ztratilo až po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
19.12.20 08:23

Jestli to máš souměrně a dlouhodobě, tak to vypadá na tu keratózu. Mám tenhle typ kůže odjakživa, až před nějakým časem jsem na netu narazila na to, že to má nějaký název. Je to celkem běžné. Já promazávám co to jde normálním dětským olejíčkem + jsem si všimla, že je to výrazně lepší při nízkosacharidové stravě (zároveň se tím i vyloučí lepek) a jednou jsem se divila po dovolené u moře, otázka je, jestli nějaká kombinace macerace ve vodě a sluníčka, nebo to superintenzivní promazávání, abych se nespálila :D Jinak teď trhám rekordy v tlouštce a mám to celkem klidné. Po Vánocích chci (eh, musím) zase najet na nízkosacharid, tak jsme zvědavá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
19.12.20 10:04

@Akve hele, je možné, že mi spíš, než ta tloušťka zabrala pak ta nízkodacharidová dieta, když jsem hubla. Jen jsem si to s tím spojila :palec: je pravda, že jsem na základce mívala kamarádku, ta to měla i na pažích i na stehnech a byla štíhlá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
24.12.20 00:20

Tohle jsem taky jednu dobu mela na pažích a na stehnech. Nejspíš mi pomohlo mytí takovou tou obyčejnou houbičkou na tělo a právě mazání hydratační krémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 21:17

Jo trpěla jsem tím celý život, říkala jsem tomu silniční lišej. :lol: pak mi kožařka řekla ať si koupím excipial lipolotion a super. O 90% lepší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat