Červené, šupinaté a svědící fleky ve vlasech

17
28.4.20 15:58

Červené, šupinaté a svědící fleky ve vlasech

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá podobný problém nebo jestli s tím nemá nějaké zkušenosti.
Jsem holka, už nějakou dobu (přibližně 2 měsíce) mě trápí nejspíš suchá pokožka. Po hlavě se mi dělají vždy tak 1cm² červené fleky se šupinatým povrchem (nejspíš takový větší lupy) hrozně to svědí. Ještě jsem na to nezkoušela žádný speciální šampon. Zatím jsem vyzkoušela jen přírodní doporučené produkty (kokosový olej, tea tree oil, jablečný ocet) vždy po aplikaci svědění přestane ale tak po hodině se opět vrátí. Po nanesení jablečného octa mě hlava nesvědčí třeba den a pak to zase začne. I když to v daný moment nesvědí, stále jsou tam červená ložiska se šupinatým povrchem.
Nevěděl by někdo co s tím. V této době (koronavirus) se mi s tím moc nechce chodit k doktorovi, proto se snažím si poradit sama doma. Děkuji všem co mi nějak přispějete s řešením :srdce: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8352
28.4.20 16:15

Neni to lupenka? Nebo plisen? To by chtelo na kozni no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4312
28.4.20 16:21

Mohla by to být i seborea. Skákla bych na kožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
28.4.20 17:42

Řekla bych, že seborea, babička to má taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6713
28.4.20 18:49

Mám to stejný, seborea, hodně mi pomáhá šampon Kelual ds od Ducray - vyhledej si to na netu, nechci sem dávat link. Pomůže fakt rychle :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.4.20 19:50

@baimoli děkuji za radu tobě i všem ostatním.
A ještě bych se chtěla zeptat jestli máte někdo zkušenosti třeba s tím kokosový olejem atd… Jestli má cenu to dělat dál, jestli vám to pomohlo nebo zhoršilo atd. Děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.4.20 19:57

@baimoli ještě jedna věc. Je to volně ke koupi nebo na předpis? Našla jsem že to prodávají v lékárně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
28.4.20 20:04

Zkušenosti mám.
Kdysi se mi po přestěhování do Prahy udělalo něco podobného. Asi důsledek stresu ze změny a taky změny vody, protože jsem bydlela na severním okraji Prahy, kde ta voda dost vysušovala. Kožní dpoktorka to označila se seborheu (sesboreická dermatitida) a předepsala mi na to dehtový šampón, který mi namíchali v lékárně. Pomohl rychle a měla jsem po problému.
Před dvěmi lety se to opět vrátilo. Změnila jsem zaměstnání, které bylo dost stresující a asi to byl důsledek. Jedna kožní doktroka to označila za plíseň nebo lupénku. A zkoušeli jsme různé léky. Preparáty na písňová onemocnění nezabraly, takže prý asi lupénka nebo nějaký ekzém a dala mi vodičku s kortikoidy (Elocom). Vymohla jsem si na ní opět předpis na dehtový šampón (dost se cukala), ale ten mi tentokrát nezabral. Navíc se mi to začalo objevovat i v obočí, na očních víčkách i kolem rtů. Takže jsem to mazala tím Elocomem a na obličej jsem dostala nějakou mast s kortikoidy. Vždy to na nějakou dobu pomohlo (cca měsíc) a pak se to zase vrátilo. Před necelým rokem jsem změnila práci, jsem spokojenější a ejhle, zatím v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.4.20 20:36

@alviola a mělo na tebe, nebo na kohokoli jiného ta seborea nějaký negativní výsledky. Jako je třeba vypadávání vlasů?
Mě totiž ještě než se začalo tohle objevovat mi začali více vypadávat vlasy.
A při léčbě této nemoci. Je možné že se jí navždy zbavím? Nebo je to stálé?
Mám také bezlepkovou dietu. Nemá to na to nějaký vliv? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
28.4.20 20:40

Vlasy mi nevypadávaly, tak nevím. Pokud máš nějaké zdravotní problémy, že musíš držet bezlepkovou dietu, tak by to u tebe mohl být i souběh více faktorů. Může to být i nějaká potravinová alergie. Nebo nebereš nějaké léky?
Podle mojí zkušenosti za tím je spíš stres. Ty mazání a šampóny můžou pomoct na povrchu, ale pokud nedostraníš příčinu stresu, tak se toho asi nezbavíš.
Nicméně ten dehtový šampón bych zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6713
28.4.20 20:47
@Benafi píše:
@baimoli ještě jedna věc. Je to volně ke koupi nebo na předpis? Našla jsem že to prodávají v lékárně

Je volně prodejný, fakt mi pomáhá. Teď se mi to po zimě začíná zlepšovat, jak je sluníčko a sucho.
Hlavně nepoužívej šampóny a kondicionéry se siliconem a chemií, mě to nejvíc zhoršoval L´Oreál..nebo by měl být dobrý Tee tree oil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.4.20 21:02

@baimoli a fungoval vám tedy někomu dobře třeba ten tea tree oil? Či něco jiného?
Ja ho používám že si ho kapnu na prst a rozmažu na postižená místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.4.20 21:05

Se stresem nemám moc zkušeností jak se ho zbavit. Jestli jsem někdy dříve měla stres tak jsem ho asi nevnímala a odešel sám.
Ale v poslední době je pravda, že jsem dost vystresovaná a nevím jak se toho zbavit.
Jsem doma (dálkové studium) a dřív se mi nic nedělo. Pak jsem se začala stresovat ale nevím z čeho a to vydrželo do ted a nevím jak se toho zbavit. Nemáte někdo nějaký typ či radu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6713
28.4.20 21:05
@Benafi píše:
@baimoli a fungoval vám tedy někomu dobře třeba ten tea tree oil? Či něco jiného?
Ja ho používám že si ho kapnu na prst a rozmažu na postižená místa.

To nevím, jen jsem to slyšela, ale nevyzkoušela :nevim: ale měl by být protizánětlivý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.4.20 21:37

@alviola Léky teď žádné neberu. Ale brala jsem přibližně půl roku antikoncepci kterou jsem v prosinci vysadila. Může to mýt nějaký společný důvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat