Červené tečky na kůži - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 12:08
Červené tečky na kůži

Hezký den,

asi dva roky mám na kůži takové červené malé tečky, jako po píchnutí špendlíkem. S krví jsem byla na kontrole cca před rokem a byla ok. Ale to jsem byla na vyšetření kvůli něčeho jiného. Nepozoruju, že by se ty tečky nějak množily, spíš jsou pořád ve stejném množství, ale je jich docela dost a mám je teda na rukou a na stehnech. Žádné problémy kromě PCO nemám, nebývám nemocná, nemám nadváhu ani nic jiného. Má s tím někdo zkušenost?

Reklama

Reakce:

Nikocka
Kecalka 146 příspěvků 16.04.18 12:16

Mám je taky, dle mě to nic není. Možná nějaká pigmentace? Neřeším to. :) ale mám také na rukách, hlavně nahoře a na stehnech.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 16.04.18 12:18

Tak já je měl jenom na nohách, občas mi jakoby ztmavly a bylo to podle mě od krve. Asi prosakující cévy. Doktorka říkala, že už nezmiznou, ale už je tam myslím nemám. Jinak těm tečkám se říká petechie. Ale když to máš na tolika místech, tak to bude asi něco jiného. Ty moje vypadaly nějak takto: až na tu modřinu.

Magdaleeena
Kelišová 5492 příspěvků 16.04.18 12:19

Myslíš petechie? https://www.mojezdravi.cz/…ie-3177.html
Mně se jich pár udělalo 15 let zpátky po ascorutinu. Některé vymizely.

Anonymní  16.04.18 12:24

Právě nevím jestli jsou to petechie protože co jsem si tak pročítala na netu, tak jsou ještě i hemangiomy. A moc nevím jaký je mezi nimi rozdíl. Spíš mi to hlodá v hlavě, zda nejde o něco vážného. :roll:

ivašot.
Kelišová 5733 příspěvků 16.04.18 12:29
@Anonymní píše:
Právě nevím jestli jsou to petechie protože co jsem si tak pročítala na netu, tak jsou ještě i hemangiomy. A moc nevím jaký je mezi nimi rozdíl. Spíš mi to hlodá v hlavě, zda nejde o něco vážného. :roll:

Petechie by se postupně mizely, hemangiomy jsou trvalé.

Anonymní  16.04.18 12:35

Ještě přikládám foto.

hehehe
Extra třída :D 11501 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 12:35

Petechie nemusí mizet, mám je už spoustu let. Hodně se mi jich udělalo v těhotenství. Je to sice jeden z příznaků rakoviny, ale pokud má člověk krevní obraz v pořádku, tak to nic vážného není.

Ivuska23
Závislačka 4382 příspěvků 11 inzerátů 16.04.18 13:27

Mam úplně to samé, prý je to cévní nevus - to mi řekli na hematologii, kam chodím kvůli trombofilni mutaci. Taky jsem se bála co to je, fakt jich mám hodně po rukách, nohách, dělají se mi na břiše a dekoltu.. prý když jich je víc jak 10 na 1 cm kůže dávají na to léky na posílení cévní stěny, jinak je to jen estetické a ničemu to nevadí. Všimla jsem si, ze mi vyskacou trosku další na rukách když nosím dlouho dceru (16kg), ale některé i zmizí. Krevní obraz mi kontrolují poměrně často a na nic nepřišli, takže jsem v klidu a říkám si ze to nic není - samozřejmě ze jsem četla ty hrůzy na netu, co vše to muže být :mrgreen:

@Anonymní píše:
Ještě přikládám foto.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Překvapení na svatbě Harryho a Meghan. Kdo pozval Terezu Maxovou?

Nejsledovanější svatba letošního roku se neobejde bez české účasti. Snoubenci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama