Červené zpařené podpaží a podbradek u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 06.01.17 09:58
červené zpařené podpaží a podbradek u miminka

Ahoj, prosím holkuy o radu. Malýmu, má 6 týdnů se dělá v podpaždí, pod krkem a trochu v záhybech na nožičkách, prostě tam kde má faldy a kůže se lepí na sebe stále takový leský mokvavý červený šlinci. v podpaží mývá k tomu ještě takovej bílej povlak. dneska sem mu to utřela vlhčeným ubrouskem a hroznej řev:-( asi ho to pálí nebo bolí.. nevím zda mu to mám něčím namazat nebo jen mýt vodou a nechat? větrat na vzduchu díky hromadě faldíků nejde:-( prosím o radu

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

elen-ka
Extra třída :D 12273 příspěvků 23 inzerátů 06.01.17 10:01

@Světlaa vhlčeným ubrouskem bych to neutírala. Vodou. Ty ubrousky můžou pálit a můžou negativně reagovat. Jinak bych natřela mastí na opruzeniny (podpaží) a nechala co nejméně oblečené, ale tak aby mu nebylo zima.

Tulip85
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 06.01.17 10:01

Taky jsme měli…hrozně na to pomáhal takový bílý krém od Weledy na opruzeniny. Ono je to kulíšky asi opravdu dost bolí :-(

Aries6
Generální žvanilka 21955 příspěvků 5 inzerátů 06.01.17 10:03

Au au, to muselo štípat. Já do vymydlila tuhým mýdlem a promazala třeba bepathenem. Myla jsem 2× týdně a ty další dny jsem to utírala mokrou plínkou a mazala.

Tichošlápek
Extra třída :D 10434 příspěvků 06.01.17 10:03

Nam docela pomohlo pudrovani - vsakne se vlhkost a netvoří se zapareniny

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 06.01.17 10:04

Ubrouskem neeee, jen vodou.
Namazala bych sudocremem a co nejvíce nechat větrat (pod krkem - když je na bříšku, s ručkama si hrát a dávat mu je nahoru…).
Na ten krk ještě dávat pozor, jestli mu tam občas nezateče ublinknutí nebo tak.

StellaAlba
Povídálka 45 příspěvků 06.01.17 10:05

Nám se to udělalo pod bradou, namazala jsem dvakrát měsīčkovou weledou proti opruzeninám a bylo to pryč

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 06.01.17 10:06

@Světlaa
V den kdy nekoupeš, tak to alespoň otři vodou, pečlivě osuš a namaž krémem na zadeček. Super je od Weledy.

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 06.01.17 10:07

Je to první miminko, tak sem taková dost neohrabaná ještě, tak sem mu to utřela tím vlhčeným ubrouskem:-( takže omýt vodou, osušit a holky mám doma bepantenem care mast, rybilku a sudocrem, co bude nejlepší zatím použít? na tvářičky nám mudr doporučila obklady z černého čaje a po dvou dnech vitamínovou mast..neměla bych ty záhyby taky vysušit černým čajem?

bublinek
Kelišová 5109 příspěvků 06.01.17 10:13

Mýt vodou a větrat, mazat zinkovou mastí.

Moly.1
Stálice 63 příspěvků 06.01.17 10:14

Za sebe muzu doporucit pudrovani obycejnym Avirilem. Je tam leciva slozka. Vsechno ostatni ma zinek, ktery nam vadil. Jen omyt vodou, vysusit a zasypat. Samozrejme ne nanosy, jen lehce. Nam vylecil cokoliv.

Elishka1
Závislačka 2726 příspěvků 06.01.17 10:19

Umýt, osušit, slabě natřít. Mně funguje jak bepanthen tak i sudocrem (narozdíl od zadečku, s tím pořád bojujem :( )

Zireael
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 06.01.17 10:21

Taky řeším, malá má podbradek po mě a zatím žádný krk. Minimálně jednou denně kontroluju, radši vícekrát, při tom vždy otřu látkovým ubrouskem namočeným ve vodě, usuším a v případě zarudnutí nebo opruzeniny mažu Bepanthenem. Když se mi to povede, tak se to drží krásné čisté zahojené (bohužel jak se malá vrtí, tak mi často kousíček záhybu uteče). Výhoda je, že tyhle malé děti se fakt rychle hojí, takže je to za chvíli pryč.
@Tichošlápek dík za tip s pudrem, mám ho tady a bůh ví proč mě vůbec nenapadlo ho použít. A pak že s druhým dítětem už člověk ví… :lol:

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 06.01.17 10:22

Holky díky, až se vzbudí omeju mu to mokrým tamponkem, usuším a namažu sudocremem teda.. v uterý máme kontrolu tak snad to do tý doby bude dobrý. já si myslela že největší problém bude porod a zatím zjištuju že to byl ten nejmenší problém:-D ty kožní neplechy mi dávají zabrat. do toho se mu začala loupat hlavička, no budu ráda až se to vyléčí a budu doufat že z těch kožních problémů vyroste:-)

Zireael
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 06.01.17 10:31

@Světlaa Neboj, do úterka to bude úplně v pohodě, to se mu spíš udělají nové. :mrgreen: Bohužel to není věc, kterou jednou vyřešíš a pak máš klid, musíš to hlídat pořád, dokud mu nenaroste krk, nezačne se hýbat a nezmizí faldíky.
Já jsem si minule jedné opruzeniny vůbec nevšimla, byly jsme na poradně a jak ji doktor kontroloval, tak právě odhrnul faldík a tam OBROVSKÁ rudá opruzenina i s tím bílým smradlavým svinstvem… :oops: No styděla jsem se děsně, kdybych si toho v čekárně všimla, tak bych to aspoň setřela. Ale doktor z toho nic nedělal, prostě hlídat, omývat, sušit, mazat. ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >