Červený flek na noze, štípanec?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Domina19
Povídálka 11 příspěvků 07.05.18 06:16
Červený flek na noze, štípanec?

Potřebuji radu! O víkendu se mi na stehně udělal červený flek, který vypadá jako štípanec uprostřed. Flíček mě nijak nesvědí, ale je poměrně bolestivý a já si vůbec nejsem vědoma toho, že by mě štípl nějaký hmyz. Myslíte, že zbytečně plaším? Vyděsilo mě pravidelné ohraničení.

Díky za každý názor, nerada bych lítala s každým „štípnutím“ k lékaři.
Přikládám foto. :?

Reakce:

Denca-17
Kecalka 104 příspěvků 07.05.18 08:03

Ahoj, mysím, že to si nemusíš být vědoma a přesto tě kousnout mohl.. může to být vše od komářího štípance, až po kousnutí klíštětem s boreliozou.. doporučuji rozhodně sledovat, při nějaké změně k horším (nebo pokud se bude štípanec šířit a vytrácet se od prostředku) doporučuji návštěvu pohotovosti..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 08:09

Jděte hned dnes ke své obvodní lékařce a chtějte vyšetření na boreliozu. Já osobně bych si rovnou vzala ATB na 3 týdny. Mám chronickou boreliozu a nepřála bych Vám to. Nikomu bych to nepřála.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 07.05.18 08:15

@Domina19 Tak přesně stejný flek mám od klíštěte (chytla sem první ve 30 letech :zed: ) a protože jsem ve 31tt tak jsem k doktorovi šla, diagnóza: Alergická reakce, je to už týden a teprve teďka otok bledne od krajů, mám si hlídat jestli se na těle neudělá terčíkovitá skvrna nebo příznaky nachlazení, v mém případě bych rovnou dostala antibiotika, jinak by dělali nejdřív rozbor krve. Na klíšťovou encefalitidu jsem očkovaná. Jo a klíště jsem vytáhla velmi brzy po přisátí, bylo hodně malinké.

Domina19
Povídálka 11 příspěvků 07.05.18 10:41

@Heivka Jenže já klíště ani neměla, ani jsem nepostřehla, že by mě něco ďoblo. Flíček už je světlejší..není tolik červený, tak se snad ztratí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >