Červený flek na noze, štípanec?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Domina19
Povídálka 11 příspěvků 07.05.18 06:16
Červený flek na noze, štípanec?

Potřebuji radu! O víkendu se mi na stehně udělal červený flek, který vypadá jako štípanec uprostřed. Flíček mě nijak nesvědí, ale je poměrně bolestivý a já si vůbec nejsem vědoma toho, že by mě štípl nějaký hmyz. Myslíte, že zbytečně plaším? Vyděsilo mě pravidelné ohraničení.

Díky za každý názor, nerada bych lítala s každým „štípnutím“ k lékaři.
Přikládám foto. :?

Reklama

Reakce:

Denca-17
Kecalka 105 příspěvků 07.05.18 08:03

Ahoj, mysím, že to si nemusíš být vědoma a přesto tě kousnout mohl.. může to být vše od komářího štípance, až po kousnutí klíštětem s boreliozou.. doporučuji rozhodně sledovat, při nějaké změně k horším (nebo pokud se bude štípanec šířit a vytrácet se od prostředku) doporučuji návštěvu pohotovosti..

Anonymní  07.05.18 08:09

Jděte hned dnes ke své obvodní lékařce a chtějte vyšetření na boreliozu. Já osobně bych si rovnou vzala ATB na 3 týdny. Mám chronickou boreliozu a nepřála bych Vám to. Nikomu bych to nepřála.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 2722 příspěvků 07.05.18 08:15

@Domina19 Tak přesně stejný flek mám od klíštěte (chytla sem první ve 30 letech :zed: ) a protože jsem ve 31tt tak jsem k doktorovi šla, diagnóza: Alergická reakce, je to už týden a teprve teďka otok bledne od krajů, mám si hlídat jestli se na těle neudělá terčíkovitá skvrna nebo příznaky nachlazení, v mém případě bych rovnou dostala antibiotika, jinak by dělali nejdřív rozbor krve. Na klíšťovou encefalitidu jsem očkovaná. Jo a klíště jsem vytáhla velmi brzy po přisátí, bylo hodně malinké.

Domina19
Povídálka 11 příspěvků 07.05.18 10:41

@Heivka Jenže já klíště ani neměla, ani jsem nepostřehla, že by mě něco ďoblo. Flíček už je světlejší..není tolik červený, tak se snad ztratí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Jak si Meghan Markle vede u královny Alžběty? Dovoluje jí víc než Kate?

Ačkoliv z minulosti britská královská rodina nemá s rozvedenými Američankami... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama