Červený flek na noze, štípanec?

11
7.5.18 06:16

Červený flek na noze, štípanec?

Potřebuji radu! O víkendu se mi na stehně udělal červený flek, který vypadá jako štípanec uprostřed. Flíček mě nijak nesvědí, ale je poměrně bolestivý a já si vůbec nejsem vědoma toho, že by mě štípl nějaký hmyz. Myslíte, že zbytečně plaším? Vyděsilo mě pravidelné ohraničení.

Díky za každý názor, nerada bych lítala s každým „štípnutím“ k lékaři.
Přikládám foto. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
116
7.5.18 08:03

Ahoj, mysím, že to si nemusíš být vědoma a přesto tě kousnout mohl.. může to být vše od komářího štípance, až po kousnutí klíštětem s boreliozou.. doporučuji rozhodně sledovat, při nějaké změně k horším (nebo pokud se bude štípanec šířit a vytrácet se od prostředku) doporučuji návštěvu pohotovosti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.18 08:09

Jděte hned dnes ke své obvodní lékařce a chtějte vyšetření na boreliozu. Já osobně bych si rovnou vzala ATB na 3 týdny. Mám chronickou boreliozu a nepřála bych Vám to. Nikomu bych to nepřála.

• Citovat
  • Nahlásit
6218
7.5.18 08:15

@Domina19 Tak přesně stejný flek mám od klíštěte (chytla sem první ve 30 letech :zed: ) a protože jsem ve 31tt tak jsem k doktorovi šla, diagnóza: Alergická reakce, je to už týden a teprve teďka otok bledne od krajů, mám si hlídat jestli se na těle neudělá terčíkovitá skvrna nebo příznaky nachlazení, v mém případě bych rovnou dostala antibiotika, jinak by dělali nejdřív rozbor krve. Na klíšťovou encefalitidu jsem očkovaná. Jo a klíště jsem vytáhla velmi brzy po přisátí, bylo hodně malinké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
7.5.18 10:41

@Heivka Jenže já klíště ani neměla, ani jsem nepostřehla, že by mě něco ďoblo. Flíček už je světlejší..není tolik červený, tak se snad ztratí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama