Reklama

Červený flek na noze, štípanec?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Domina19
Povídálka 11 příspěvků 07.05.18 06:16
Červený flek na noze, štípanec?

Potřebuji radu! O víkendu se mi na stehně udělal červený flek, který vypadá jako štípanec uprostřed. Flíček mě nijak nesvědí, ale je poměrně bolestivý a já si vůbec nejsem vědoma toho, že by mě štípl nějaký hmyz. Myslíte, že zbytečně plaším? Vyděsilo mě pravidelné ohraničení.

Díky za každý názor, nerada bych lítala s každým „štípnutím“ k lékaři.
Přikládám foto. :?

Reklama

Reakce:

Denca-17
Kecalka 104 příspěvků 07.05.18 08:03

Ahoj, mysím, že to si nemusíš být vědoma a přesto tě kousnout mohl.. může to být vše od komářího štípance, až po kousnutí klíštětem s boreliozou.. doporučuji rozhodně sledovat, při nějaké změně k horším (nebo pokud se bude štípanec šířit a vytrácet se od prostředku) doporučuji návštěvu pohotovosti..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.18 08:09

Jděte hned dnes ke své obvodní lékařce a chtějte vyšetření na boreliozu. Já osobně bych si rovnou vzala ATB na 3 týdny. Mám chronickou boreliozu a nepřála bych Vám to. Nikomu bych to nepřála.

Heivka
Závislačka 2957 příspěvků 07.05.18 08:15

@Domina19 Tak přesně stejný flek mám od klíštěte (chytla sem první ve 30 letech :zed: ) a protože jsem ve 31tt tak jsem k doktorovi šla, diagnóza: Alergická reakce, je to už týden a teprve teďka otok bledne od krajů, mám si hlídat jestli se na těle neudělá terčíkovitá skvrna nebo příznaky nachlazení, v mém případě bych rovnou dostala antibiotika, jinak by dělali nejdřív rozbor krve. Na klíšťovou encefalitidu jsem očkovaná. Jo a klíště jsem vytáhla velmi brzy po přisátí, bylo hodně malinké.

Domina19
Povídálka 11 příspěvků 07.05.18 10:41

@Heivka Jenže já klíště ani neměla, ani jsem nepostřehla, že by mě něco ďoblo. Flíček už je světlejší..není tolik červený, tak se snad ztratí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama