Červený flíček na orsu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
21.1.22 12:12

Červený flíček na prsu

Dobrý den, píšu ohledně flicku, tak 2cm, který se mi vytvořil má prsu před 1-2 mesicemi. Přesně už si nepamatuji. V místě nic nebolí, nesvedí. Tudiz nepřikládam, že by se mohlo jednat o nějaký ekzém. Nemáte někdo zkušenosti? K lékaři jdu ve středu a na ultrazvuk nejdříve až v březnu. Nechci nějak plašit. Jen mě to zajímá. Maminka měla rakovinu prsu. Vím, že to může být banalita, ale byla bych ráda, kdyby napsal někdo, kdo má nějaké zkušenosti. Na utz jsem byla před 2roky, jako rizikový pacient. Na druhém prsu jsem měla bolestivou zdurenou nejspíš uzlinu. Do dnes se to nejlepší a.mam to stale a stále při doteku boli. To je další věc, která mě u mě zarazi. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4627
21.1.22 12:29

Neboj. Teď už tě těch pár dní do doktora nevytrhne. Hlavně mu to řekni, všechno. Proč tě neposílá na kontrolní UTZ každej rok? Můžeš chodit i jako samoplatce, stojí to asi pět stovek. Hlavně se nestresuj dopředu, nemusí to být nic. Ale vím že se to lehko řekne, já si nahmatala bulku, v noci jsem z toho nespala a druhý den jsem byla hned ráno u lékaře. Bylo mi 16, nic to nebylo, ale od tý doby chodím na ultrazvuk, každej rok, jen asi dvakrát jsem vynechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
21.1.22 12:37

@Azeretereza no,myslim na to často, měla jsem v poslední době moc stresu. Vlastně poslední 3 roky skoro denně. A rodinná anamnéza tomu dvakrát nepřidá. 🙂 Můj gynekolog mě nikam neposílá a to je mamka vedená u stejného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4627
21.1.22 12:58
@Aníta 98 píše:
@Azeretereza no,myslim na to často, měla jsem v poslední době moc stresu. Vlastně poslední 3 roky skoro denně. A rodinná anamnéza tomu dvakrát nepřidá. 🙂 Můj gynekolog mě nikam neposílá a to je mamka vedená u stejného.

Tak se ho zeptej proč. Můj totiž taky nechtěl, předchozí mi to hlídal, tenhle řekl že to není potřeba. Tak už jsem se přehlásila jinam. Nebo si zajdi jako samoplátce, fakt bych to raději nepodceňovala, alespoň o nějaký stres budeš mít míň. Naprosto chápu že se bojíš, prijde mi šílený, že dnes je běžný, že mají třicetiletý ženský nádory v prsou. Proto je opravdu lepší si to hlídat sama, když doktor nechce, a to téměř ve všem doktorům věřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
21.1.22 13:02

@Azeretereza můj gynekolog je starší. Co mi např doporučili a řekli v nemocnici, že je potřeba, on mi řekl, že potřeba není. Nevyznám se v tom. Ovšem jsem s ním jinak spokojená. Ale mrzí mě, že rizikoví pacienti nejsou hlidani. Dokonce se dělají i testy, skrz dědičnost. Z mamcine strany zemřeli na rakovinu všichni a mamka ji měla v 38letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
25.4.22 13:48

Ahoj znovu otevírám toto téma, mám popraskané růžové žilky, hlavně z vnější strany prs - a to na obou prsech. Za poslední dva roky jsem dost přibrala (15kg) a začaly se mi objevovat i metličkové žilky jinde po těle (nohy, stehna) na prevenci na gynekologii jsem objednaná, ale až za dva týdny a taky na sono za měsíc. Žilky jsem moc neřešila, ale všude v rámci prevence zmiňují pozorovat změny na prsou. Trochu mě uklidňuje, že to mám na obou prsech. Ale jsem hrozný plašan :-/ Těhotná nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat