Červený suchý flek na kůži miminka

AH
23
30.5.20 14:11

Červeny suchý flek na kůži miminka

Nemate někdo prosím s něčím takovým zkušenost? Miminko mělo od narozeni sem tam na těle suchy flek. Pak sem tam se ukázalo místo na kůži s takovou hrubou krupičkou (ve středu fleku více, od středu ubývala). Z jednoho takoveho mista se po chvíli u kolene vyklubal cerveny kulaty flek. Dle dr seborea a mame mazat. Mazala jsem bambuckym maslem ale zlepseni nic moc. Nekdy je flek viditelnější a někdy míň. Trva to už pár měsíců. Teď se ale flek najednou celkem zvětšil a objevilo se nové červené suché místo u pusy. Nemáte někdo zkušenost s něčím takovým a co zabralo? Mam podezření na nějaký plísňový lišej. Ke kožnímu chci v pondělí volat, ale prý je teď objednání v řádu měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2530
30.5.20 14:25

Taky bych se priklanela k plísni :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
30.5.20 22:46

Já jsem měla něco podobného na boku. Jen tak náhodou jsem si na to dala zinkovou mastičku od Dulcia, kterou normálně používám na akné. A úplně mi to zmizelo. Nevím, zda za to může ten zinek nebo ostatní ingredience ve složení… Má to údajně hojit i opruzeniny, tak by to mělo být i pro miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
31.5.20 09:18

Obe moje deti to mivaly na stehynkach, nekolik deti kamaradek to take mivaji i po 1 roce, kdyz jsou na prikrmech. Alergie na mleko a mozna i vajecny bilek. Bohuzel pomuze uplne vyloucit vejce a vsechny mlecne vyrobky z tve stravy, pokud kojis, nebo zmenit UM, bez toho se muzes “umazat”, ale nezmizi to jen tak. Mazej tenkou vrstvou Sudokremu do ztracena a denne nech cachtat ve vanicce s cernym cajem. Spis vysusuj, nepromastuj. Kdyz se to vysusi, zarudnuti zmizi. Nepomuze to hned, ale behem par tydnu ano. P. S. A kozni obvykle doporucuje promastovani, coz sama uvidis, ze je chyba. Kozni jedou pravidlo: Suche? - Promastit. Nepomaha? - Kortikoidy. Toto je spis na alergologa, jenze dokud kojis, testy nejsou prokazatelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
31.5.20 09:23

Jo, a nechci nikoho urazit, ale ten clanek v odkazu je velmi povrchni :roll: Alergicke reakce jsou dnes castejsi na “beznejsi” potraviny (mleko, vejce, lepek) nez jsou orechy, jahody a jina exotika :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
929
1.6.20 16:18

@AH Dáš pak prosím vědět, co to bylo? Resp. jak jste se toho zbavili? Jestli pomohlo nějaké mazání nebo dieta? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AH
23
1.6.20 22:48
@Sharmel píše:
Obe moje deti to mivaly na stehynkach, nekolik deti kamaradek to take mivaji i po 1 roce, kdyz jsou na prikrmech. Alergie na mleko a mozna i vajecny bilek. Bohuzel pomuze uplne vyloucit vejce a vsechny mlecne vyrobky z tve stravy, pokud kojis, nebo zmenit UM, bez toho se muzes “umazat”, ale nezmizi to jen tak. Mazej tenkou vrstvou Sudokremu do ztracena a denne nech cachtat ve vanicce s cernym cajem. Spis vysusuj, nepromastuj. Kdyz se to vysusi, zarudnuti zmizi. Nepomuze to hned, ale behem par tydnu ano. P. S. A kozni obvykle doporucuje promastovani, coz sama uvidis, ze je chyba. Kozni jedou pravidlo: Suche? - Promastit. Nepomaha? - Kortikoidy. Toto je spis na alergologa, jenze dokud kojis, testy nejsou prokazatelne.

Dik za nazor. Taky me napadla spojitost s alergií na stravu. dost bojuju s tím, jestli je lepší nějaký občasný kožní projev, ale zdravá strava..nebo striktní dieta s nutnostní zavést um, kterou bych hodně nerada. Malé je 10m, zatim kojena. Já na nemléčny diete uz byla cca 3m, protoze mela hrozny problemy s travenim a brichem. Dle dr intolerance na laktozu. Nicmene dieta stejne moc nepomahala a dost se to spravilo spolu s přikrmama.
Mne teda taky napadlo ze to musim promazavat. Tak zkusim krem na opruzeniny, co to udela. Moc s tim nechci pokusničit ať to neni ještě horší. :roll: kortikoidy rozhodně nevezmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AH
23
1.6.20 22:50
@pet p píše:
@AH Dáš pak prosím vědět, co to bylo? Resp. jak jste se toho zbavili? Jestli pomohlo nějaké mazání nebo dieta? Díky.

Jojo, dám :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
2.6.20 00:02
@AH píše:
Dik za nazor. Taky me napadla spojitost s alergií na stravu. dost bojuju s tím, jestli je lepší nějaký občasný kožní projev, ale zdravá strava..nebo striktní dieta s nutnostní zavést um, kterou bych hodně nerada. Malé je 10m, zatim kojena. Já na nemléčny diete uz byla cca 3m, protoze mela hrozny problemy s travenim a brichem. Dle dr intolerance na laktozu. Nicmene dieta stejne moc nepomahala a dost se to spravilo spolu s přikrmama.
Mne teda taky napadlo ze to musim promazavat. Tak zkusim krem na opruzeniny, co to udela. Moc s tim nechci pokusničit ať to neni ještě horší. :roll: kortikoidy rozhodně nevezmu.

Jj, presne takovy prubeh jsem mela i ja s mladsim prckem: travici problemy, ridka kysela stolice, prdiky. Na sonu bylo videt silna plynnatost, pry laktoza. Ted jsou mu skoro 2 roky, porad kojim a planuji odstavovat. Mlecne vyrobky jsem mu opakovane zavadela, ale ten pach stolice me presvedcil, ze to asi neni dobre. Dva ruzne druhy UM take nesedly, to neni resenim. Radeji zatim bez mleka, ale s cistou kuzickou. Ale to je otazkou nazoru, nikomu ho nevnucuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
2.6.20 00:06

@AH Co je v vem chapani “zdrava strava”? Pro dite nemuze byt zdrave neco, na co reaguje takovym zpusobem. Pokud mas pochybnosti o dostatecnem prisunu vapniku, poradila bych se s lekarkou. Take jsem az do posledni doby nebyla schopna pochopit, ze vapnik a probiotika opravdu nejsou jen z mlecnych vyrobku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
929
2.6.20 08:53

@AH Proč myslíš, že je nutné zavádět UM při striktní dietě? Když jsem kojila, byla jsem na dietě, pak jsem znova zkusila něco mléčného, opět zapáchající stolice, takže zase několik měsíců dieta a znova zkusit dát něco mléčného - a už to bylo v pořádku. Většina dětí z ABKM naštěstí vyroste. Ale samozřejmě je otázka, zda je to ve vašem případě ABKM. Nicméně bývá jedna z nejčastějších, pokud se nepletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
2.6.20 20:27
@pet p píše:
@AH Proč myslíš, že je nutné zavádět UM při striktní dietě? Když jsem kojila, byla jsem na dietě, pak jsem znova zkusila něco mléčného, opět zapáchající stolice, takže zase několik měsíců dieta a znova zkusit dát něco mléčného - a už to bylo v pořádku. Většina dětí z ABKM naštěstí vyroste. Ale samozřejmě je otázka, zda je to ve vašem případě ABKM. Nicméně bývá jedna z nejčastějších, pokud se nepletu.

No mozna tim zakladatelka mysli, ze kdyby dite odstavila (protoze laktoza je i v materskem mlece - to jsem uz slysela od jedny zname, ze pry bezmlecna dieta matky je k nicemu a je potreba prevest na brzlakozove UM). Nebo ze jen kojen nestaci, kdyz ma dite prikrmy a za normalnich okolnosti by uz melo bastit jogurty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AH
23
2.6.20 21:54

@pet p
Přesně viz níže. Měla jsem na mysli UM při odstavení. Dle dr pokud bych chtěla odstavit před 1 rokem, tak buď dát speciální UM, nebo bych musela podávat nějaký speciální kapky hlavně co do vápníku. Což bych nerada, protože suplementace vápníku je dost věda a dnes se vlastně nedoporučuje, protože toho může víc napáchat… Na druhou stranu nedávat UM, kapky ani mléčné výrobky bych se zas bála.

@Sharmel píše:
No mozna tim zakladatelka mysli, ze kdyby dite odstavila (protoze laktoza je i v materskem mlece - to jsem uz slysela od jedny zname, ze pry bezmlecna dieta matky je k nicemu a je potreba prevest na brzlakozove UM). Nebo ze jen kojen nestaci, kdyz ma dite prikrmy a za normalnich okolnosti by uz melo bastit jogurty :nevim:

Dle dr ta „naše“ intolerance na laktózu není tak strašná. Měl i matky, kdy intolerance byla tak silná, že to z dětí lítalo na všechny strany. Tam se přecházelo na bezlaktózovou UM. Nemléčná dieta matky by měla spíše pomoci při alergii na bílkovinu kravského mléka. Při intoleranci to může a nemusí pomoci (pokud matka nekonzumuje mléčné výrobky, tak prý laktózy v jejím mléce je o to méně)
Jako upřímně si moc jídelníček bez mléčných výrobků pro kojence ani batole představit neumim.
Přitom dávat mu bezlaktózové mléko s tímto začínajícícm složení se mi hnusí:
glukózový sirup, směs rostlinných olejů, bílkoviny mléčné syrovátky, mléčná bílkovina kasein,, citronan vápen,… (beba) nebo
Sušený glukózový sirup, rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový), kaseinát (z mléka) (nutrilon)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
929
3.6.20 08:54

Ta intolerance na laktózu není moc častá, na rozdíl od ABKM. Nebo se pletu? Podle čeho na to doktorka přišla?
Aha, UM při odstavení. Taky mi doktorka říkala, že do 1 roka je to důležité, pak už může být bez mléka (klidně ani kojení, ani UM). Mně by se do UM taky nechtělo, úplně tě chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
3.6.20 09:54
@pet p píše:
Ta intolerance na laktózu není moc častá, na rozdíl od ABKM. Nebo se pletu? Podle čeho na to doktorka přišla?
Aha, UM při odstavení. Taky mi doktorka říkala, že do 1 roka je to důležité, pak už může být bez mléka (klidně ani kojení, ani UM). Mně by se do UM taky nechtělo, úplně tě chápu.

Nepletes se. A bez krevnich testu az po odstaveni se to neda zjistit. Obvykle dr postupuji tak: AKBM se projevuje ekzemem a krvi ve stolici. Ale laktoza travicimi potizemi a bolesti briska. Jenze to vubec nemusi byt pravda. Bez testu je to vzdy jen vareni z vody. Napriklad ja jsem vysazovala vsechno mlecne, i maslo, a stolice se vyrazne zlepsila. Pak jsem zkusila v 1 roce zavest Nutrilon Allergy Care pro ABKM jen malinko do kase 1× denne a po tydnu maly mel na tvarich ekzem jak krava :nevim: Vysadilo se a hned po 2 dnech super :dance: Jako miminko mi blil po kazdem kojeni (dokud jsem bastila jogurty a syry) i nosem. To same po dokrmovani Nutrilonem AH :,( Je to desne slozite, no… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama