Červený velký flek po klíštěti, může to být borelióza?

5406
14.7.13 18:08

červený velký flek po klíštěti může to být borolioza?

Ahojky mám prosbu přítel ted zamnou přišel že měl před 14 dny klíště na noze a má tam velký červený flek asi je velký jako sklenička jiné přirovnání mě nenapadá je možné že by to mohla být borolioza? jsem mu říkala at zajede radši na pohotovost ale nechce se mu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3635
14.7.13 18:15

@pavla.velova
Tohle jsme řešili cca 3 týdny zpátky, kdy si mamča z výletu donesla pomalu 30 klíšťat. Na pohotovosti jí řekli, že by se ta skvrna zvětšovala a od středu by světlala - spíš jako kružnice. Ale radši ať tam zajde. Mamša byla 3 týdny v cajku a včera v noci ju ovezla sanita se 40 horečkama s podezřením na encefalitidu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
14.7.13 18:18

Měla jsem stejný flek a byla to borelioza.6 týdnů antibiotika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
14.7.13 18:19

Pohotovost asi nutna neni, ale zitra by k doktorovi jit mel, to neni sranda. Podle popisu to zni, ze by ji mit mohl, tak at dostane atb co nejdriv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
14.7.13 18:19

@pavla.velova
Ahojky, nechci tě strašit, ale z toho by mohla být Borelioza jak vyšitá.. Ať zajde k doktorovi co nejdřív. Dostane stejnak jen antibiotika a na krev ho poštou až tak za měsíc. Má to nějakou inkubační dobu. Každopádně antibiotika dostane a případně si tu nemoc zarazí. My to řešili loňské léto..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10369
14.7.13 18:20

Určitě bych pro jistotu zajela, měla jsem mnohem menší flek a borelióza to byla…radši jet zbytečně, než to podcenit :nevim: Asi bych nehnala přímo na pohotovost, ale zítra k obvoďákovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
14.7.13 18:21

Omluvám se ale zeptat se musím. Mám jít příští týden v pondělí na rev kvůli borelioze protože jsem je to pět týdnů zpátky měla klíště. Jenže teď mám týden horečky kolem 39 doktorka mi řekla že mi nic není. Zítra zajdu k zástupu protože moje obvodní má dovolenou. Myslíte že by to mohla být borelioza? Flek jsem měla taky ale ten už zmizel. Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
14.7.13 18:26
@katula9 píše:
Omluvám se ale zeptat se musím. Mám jít příští týden v pondělí na rev kvůli borelioze protože jsem je to pět týdnů zpátky měla klíště. Jenže teď mám týden horečky kolem 39 doktorka mi řekla že mi nic není. Zítra zajdu k zástupu protože moje obvodní má dovolenou. Myslíte že by to mohla být borelioza? Flek jsem měla taky ale ten už zmizel. Díky moc.

Flek časem zmizí, ale to nic neznamená. Měla jsi nasazený antibiotika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
14.7.13 18:28

Nn neměla ale řeknu vám je mi fakt nanic denně vypyju minimálně dva šumivé panadoly od teploty a jsou hezky hnusné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
14.7.13 18:34

@katula9 aby to nebyla encefalitida

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
14.7.13 18:38

Bratr měl klíště na lopatce, flek se mu udělal přes celá záda a ruku, 4 týdnz si poležel v nemocnici v horečkách, další 4 týdny byl doma na ATB. Jako žádná prdel…ať radši zajde k Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
14.7.13 18:44

Tak byl na pohototvosti a má boroliozu nesmí mléčné výrobky a vápník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7599
14.7.13 18:56

Přítel měl loni klíště v tříslech, potom se mu udělal červený flek v průměru 10cm, říkala jsem mu, ať si zajde k Dr. pro ATB, neudělal to. Dodnes mě to na něm štve, jak se zachoval, protože borelioza není prdel. Po klíštěti jiné příznaky neměl, ani horečky, ani bolesti, prostě to zmizlo bez dalších projevů, ale mám obavy, aby se mu něco neprojevilo i po letech..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12250
14.7.13 19:06

No s klíštětem…flek může být i nemusí, horečky to samé. A známá ani klíště neměla, kdysi to musela chytit od komára. Rozhodně bych to nenechávala nikdy jen tak a šla k prakt. lékaři. Měl by nechat vyšetřit krev a případně nasadit atb. Jakékoliv klíště si ze zkušeností už znamenáme do kalendáře, člověk si pak nepamatuje, kdy to bylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17714
14.7.13 20:03

Mela jsem minuly rok boreliozu, tyden po klisteti flek tak 2cm pak se to den ode dne zvetsovalo uprostred byl flek bilej(ne bilej ale v barve kuze proste) a ohraniceny Cervene, ja teda sla k dr hned ten den kdy byl flek jeste malej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama