Cervikální hlen - sexovat před ním nebo po něm?

90
15.9.20 12:56

cervikální hlen sexovat před ním nebo po něm?

Ahoj holky, snažíme se půl roku s partnerem o miminko a pořád nic, mám nepravidelnou MS, a po vysazení (před 5 lety) HA jsem vždy každý měsíc i špinila a do toho opakovaně cysta na vaječníku, ale co je můj dotaz..koupila jsem si ovulační testy a začala zjišťovat jak je to s cervikalním hlenem..kdysi vím, že jsem ho jednou za uherák bílkový měla, ale ted dlouho už ne..takže provádim samovyšetření atp + plus ovu testy..měsíc a půl beru kyselinu listovou a minulý cyklus jsem konečně za pět let nešpinila..dokonce na pondělní kontrole mi zmizela cysta z levého vaječníku a paní doktorka řekla, že nejspíš budu tento měsíc ovulovat z pravého vaječníku (ten cystu neměl), že tam vidí něco jako ten folikul ale že by měl mít přes 2cm..a to ještě nemám, ale že je to tím delším cyklem, že nejspíš bude později…a jdu znovu na ultrazvuk v pátek..problém je že přítel jezdí kamionem..většinou mám dlouhý cyklus 33-39 dní..a ovulace mi vyšla minulý měsíc dle testu na 19 den cyklu, dnes jsem šla na wc a vypadl ze mě bílkový hustý průhledný cervikální hlen..docela jsem se zaradovala, že teda ovulka asi je nebo bude, i když brzy je to 15 den cyklu a já je mám delší, jenže přítel včera zrovna odjel kamionem :-/ vrací se v pátek, sex jsme měli tedy ještě v neděli dopoledne. Co znamená ten hlen, že ovulace je dnes? zase včera na UT doktorka říkala, že to ještě nevypadá na vyzrálý folukul, nebo že ovulace nastane? je šance, že z nedělě se nějaká ta mrška do ovulky udržela_?nebo ovulace nastane dva tři dny po cervikálním hlenu a je šance až se v pátek v noci vrátí, to zkoušet, moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
164
15.9.20 13:05

Plodny hlen slouží k tomu, aby měly spermie ideální prostředí k presunu a čekání na vajíčko, takže vždy bývá před ovulaci a po ovu se mění. A za jak dlouho to bude, to záleží na tvém těle. Já měla plodný hlen i několik dní před ovu, takže obojí je možné. Ale spermie ve správném prostředí vydrží i těch pět dní, takže šance určitě je :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
15.9.20 13:10
@Villanelle píše:
Plodny hlen slouží k tomu, aby měly spermie ideální prostředí k presunu a čekání na vajíčko, takže vždy bývá před ovulaci a po ovu se mění. A za jak dlouho to bude, to záleží na tvém těle. Já měla plodný hlen i několik dní před ovu, takže obojí je možné. Ale spermie ve správném prostředí vydrží i těch pět dní, takže šance určitě je :palec:

děkuji za odpověď…no já konečně byla ráda, že po těch všech problémech se zase objevil :-D ale zrovna kždyž partner odjel :-/..v pátek jdu na UT..tak tam by snad viděla zda už ovulka proběhla..nebo to vypadá že bude…tak doufám, že přijde až později..kdyby nastala v pátek..a sex byl až v sobotu tak šance je?..doufám, že se na cestě někde nezasekne :D :D :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
15.9.20 14:01

@berruska87
Ahoj, gratuluji ke znovuobjevení bílkového hlenu :D akorát píšeš, že je folikul 2 cm = 20 mm a folikuly praskají od 18mm do 26mm, takže může být ovulace i dnes nebo do 2 dnů, 3 dny už jsou na hraně :,( nevím, jestli jsem ti teď nepokazila radost, ale chodím na folikulometrii a velikost folíků už mám v malíku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
15.9.20 14:07
@Amelia94 píše:
@berruska87
Ahoj, gratuluji ke znovuobjevení bílkového hlenu :D akorát píšeš, že je folikul 2 cm = 20 mm a folikuly praskají od 18mm do 26mm, takže může být ovulace i dnes nebo do 2 dnů, 3 dny už jsou na hraně :,( nevím, jestli jsem ti teď nepokazila radost, ale chodím na folikulometrii a velikost folíků už mám v malíku :D
..no já těm věcem moc nerozumím :-D já to s Dr. řeším až teď..jak jsem psala cyklus mám dlouhý a nepravidelný 33-39…MS jsem měla od 1.9.-3.9…pozvala mě tedy na UT čtrnáctý den v půlce jakože bězného cyklu 14.9. a řekla že tam má být vidět pouzdro bo ten folikul nebo tak něco :D a říkala, že to bude nejspíš na pravém vaječníku. ale že to na ovulku nevypadá..že to nemá právě alespon ty 2cm a že u mě nastane později díky tomu delšímu cyklu když ho nemám 28 dnů..a pozvala si mě až na UT na pátek..snad by viděla že ovulka nastane dřiv..moc jsem ji nechápala..s přítelem jsme měli tedy sex v neděli..a dnes ze mě vypadl ten ukázkový hlen. tak je možný že včera to neviděla protože už bylo po ovu? nebo tedy asi přijde ve čtvrtek dva dny po tom hlenu?..a to mi už asi DR. poví v pátek kdy jdu znovu na UT (ut znamená folikulometrie? :-D ) omlouvám se asi jsem za blbce ale do této doby jsem se o to moc nezajímala..
má cenu si ode dnes do toho pátku dělat ovu test? minulý měsíc mi vyšel pozit. 19DC..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
15.9.20 14:20

@berruska87

Ahoj, tak to jsem špatně rozuměla, já myslela, že právě máš těch 20mm :D tak to máme podobně, já teda byla na měření folíků včera 12 DC a folikul jen 9mm a taky mi doktor řekl, že to na ovulaci nevypadá, ale taky mám delší cykly (naposled 75 DC), ale normálně tak 30-40 DC, takže ovulace klidně můžu mít až 20-25 DC a to ještě může dorůst, takže jdu na měření 21 DC a buď bude těsně po nebo těsně před :D Jinak co jsem četla, tak by ovu měla být cca 3-5 dní od objevení bílkového hlenu, takže ti to vychází skvěle, ale radši bych to jistila už v ten pátek, kdyby náhodou, folíky rostou až 2mm za den, takže kdybys měla v pondělí 16mm, tak může folík prasknout už ve čtvrtek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7134
15.9.20 14:24

Na to, že se snažíte teprve půk roku, jsi z toho snažení dost vystresovaná. 8o Až se chlap vrátí, tak na to vlítněte. Ale je dost možné, že to tento cyklus nevyjde. Teoreticky spermie ve správném prostředí mohou na vajíčko počkat až 5 dní (co jsem četla), vajíčko je oplodněníschopné asi 24h od ovulace. Mimochodem těm spermiím taky nějakou chvilku trvá, než docestují do vejcovodu. Takže je to věda a chce to být „ve správný čas na správném místě“. Ale na druhou stranu se nesnažíte tak dlouho, abys šílela z plodných dnů a byla v nervu z toho, jestli se to stihne nebo ne. Jestli můžu doporučit, já jsem při snažení brala vitamíny Fertiprona, obsahují taky kys. listovou, ale hlavně inositol, který je na podporu ovulace a mně se po tom jakš takš srovnal cyklus a krásně jsem na sobě poznala plodné dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
15.9.20 14:27
@Amelia94 píše:
@berruska87Ahoj, tak to jsem špatně rozuměla, já myslela, že právě máš těch 20mm :D tak to máme podobně, já teda byla na měření folíků včera 12 DC a folikul jen 9mm a taky mi doktor řekl, že to na ovulaci nevypadá, ale taky mám delší cykly (naposled 75 DC), ale normálně tak 30-40 DC, takže ovulace klidně můžu mít až 20-25 DC a to ještě může dorůst, takže jdu na měření 21 DC a buď bude těsně po nebo těsně před :D Jinak co jsem četla, tak by ovu měla být cca 3-5 dní od objevení bílkového hlenu, takže ti to vychází skvěle, ale radši bych to jistila už v ten pátek, kdyby náhodou, folíky rostou až 2mm za den, takže kdybys měla v pondělí 16mm, tak může folík prasknout už ve čtvrtek :D

Jo takhle 🙈no tak ja si udelam ode dnes i ty ovu testy..zda se mi kolem toho 19Dc objevi pozitivní..coz by bylo v sobotu..ale spis asi uvidim co v patek řekne dr…to pozná vid? kdyz by práskl už ve ctvrtek..cely měsíc nikam nejezdil a ted musel ze vypadl ridic 😂mě dnes zarazil ten hlen který už dlouho u mě nebyl k vidění takto hodne ze by sam vypadl..mozna byl jen v menším množství uvnitr..jsem starší tak trosku hrotim aby se to povedlo. :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
15.9.20 14:30
@Petule030 píše:
Na to, že se snažíte teprve půk roku, jsi z toho snažení dost vystresovaná. 8o Až se chlap vrátí, tak na to vlítněte. Ale je dost možné, že to tento cyklus nevyjde. Teoreticky spermie ve správném prostředí mohou na vajíčko počkat až 5 dní (co jsem četla), vajíčko je oplodněníschopné asi 24h od ovulace. Mimochodem těm spermiím taky nějakou chvilku trvá, než docestují do vejcovodu. Takže je to věda a chce to být „ve správný čas na správném místě“. Ale na druhou stranu se nesnažíte tak dlouho, abys šílela z plodných dnů a byla v nervu z toho, jestli se to stihne nebo ne. Jestli můžu doporučit, já jsem při snažení brala vitamíny Fertiprona, obsahují taky kys. listovou, ale hlavně inositol, který je na podporu ovulace a mně se po tom jakš takš srovnal cyklus a krásně jsem na sobě poznala plodné dny.

Ja nejsem na nervy spis to ted resim a zjišťuji co a jak protoze je to pro mě neznáma :) abych věděla co a jak už kvůli tomu ze jezdí prave na tyden pryc a dva dny je doma není pak sranda se asi trefit..kord při nepravidelných cyklech..do Toho opakovaná cysta a vecne to spineni i 10-14 dnu před ms..coz ted vymizelo..tak jsem spis chtěla zjistit co a jak..taky nejsem nejmladší na první ditko..
Jinak si to k ty kysline koupím dekuji za radu

Příspěvek upraven 15.09.20 v 14:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
15.9.20 14:37
@berruska87
@berruska87 píše:
Jo takhle 🙈no tak ja si udelam ode dnes i ty ovu testy..zda se mi kolem toho 19Dc objevi pozitivní..coz by bylo v sobotu..ale spis asi uvidim co v patek řekne dr…to pozná vid? kdyz by práskl už ve ctvrtek..cely měsíc nikam nejezdil a ted musel ze vypadl ridic 😂mě dnes zarazil ten hlen který už dlouho u mě nebyl k vidění takto hodne ze by sam vypadl..mozna byl jen v menším množství uvnitr..jsem starší tak trosku hrotim aby se to povedlo. :D.

Já tě chápu, taky se snažíme s manželem jen půl roku, jelikož jsem ale měla poslední dva cykly 50 dní a druhý 75 a bylo mi strašně zle (bolest břicha, na zvracení a tt negativní), tak jsem zašla za doktorem a ten mi řekl, že mám nedostatečnost žlutého tělíska, takže se mimi neudrží, že se nemá kde udržet, protože mám nízkou sliznici a teď kontroluje, jestli mám vůbec ovulaci :roll: :roll: správně se má řešit neplodnost až po roce, kdy se nedaří, ale s těmito problémy bych se mohla snažit, jak bych chtěla a nedařilo by se :,( :,( v pátek to pozná, buď ti porostou pomalu a ještě budeš mít před ovu a řekne ti třeba, že za 2-4 dny proběhne, někdy dávají i injekci s hormony, aby praskly a to je pak ovu myslím do 48 hodin :D a nebo bude po ovu a buď tam neuvidí nic nebo volnou tekutinu, pak už by bylo v sobotu možná pozdě :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
15.9.20 14:44
@Amelia94 píše:
@berruska87Já tě chápu, taky se snažíme s manželem jen půl roku, jelikož jsem ale měla poslední dva cykly 50 dní a druhý 75 a bylo mi strašně zle (bolest břicha, na zvracení a tt negativní), tak jsem zašla za doktorem a ten mi řekl, že mám nedostatečnost žlutého tělíska, takže se mimi neudrží, že se nemá kde udržet, protože mám nízkou sliznici a teď kontroluje, jestli mám vůbec ovulaci :roll: :roll: správně se má řešit neplodnost až po roce, kdy se nedaří, ale s těmito problémy bych se mohla snažit, jak bych chtěla a nedařilo by se :,( :,( v pátek to pozná, buď ti porostou pomalu a ještě budeš mít před ovu a řekne ti třeba, že za 2-4 dny proběhne, někdy dávají i injekci s hormony, aby praskly a to je pak ovu myslím do 48 hodin :D a nebo bude po ovu a buď tam neuvidí nic nebo volnou tekutinu, pak už by bylo v sobotu možná pozdě :(

Ja to resila driv kvuli tem vsem problémům a taky ze mi je 33..a pritel kdyz byl malý 2-3 mel rakovinu a ozařování v místě male pánve a doktor se ho ptal vždy na kontrolách co ma už jednou za dva roky zda ma děti nebo se už pokouší..ze to muže mít vliv a tak jde na konci září na spermiogram..abych necekala a snazila se rok a on mel spatne spermie..a u mě doktorka rekla ze to budeme řešit skrz ty cysty a nepravidelnost a taky ze mam ms nekdy jen dva dny..příští ms mi udělá krevní testy na hormony štítku atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
15.9.20 14:55

@berruska87

To já už beru na štítnou žlázu prášky :D doktor taky posílá manžela na spermiogram, ale nijak na to nespěcháme, stejně bude problém spíš ve mně :? tak pak napiš, jak jsi dopadla, já jdu příští týden (21 DC) na další folikulometrii a uvidíme, prý je jěště šance, že to všechno doroste, folikul jsem měla 9 mm (pro ovulaci je potřeba min. 18mm) a sliznici jen 4 mm (minimum je 7 mm, ideální je 8-10mm) :) po ovulaci mi pak nasadí progesteron na udržení :) taky jsem ráda, že mě nenechal čekat rok, když to nemá cenu, máme dobrý doktory, co jsem četla v některých diskuzích :roll: :roll: občas fakt horor :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
15.9.20 15:03
@Amelia94 píše:
@berruska87To já už beru na štítnou žlázu prášky :D doktor taky posílá manžela na spermiogram, ale nijak na to nespěcháme, stejně bude problém spíš ve mně :? tak pak napiš, jak jsi dopadla, já jdu příští týden (21 DC) na další folikulometrii a uvidíme, prý je jěště šance, že to všechno doroste, folikul jsem měla 9 mm (pro ovulaci je potřeba min. 18mm) a sliznici jen 4 mm (minimum je 7 mm, ideální je 8-10mm) :) po ovulaci mi pak nasadí progesteron na udržení :) taky jsem ráda, že mě nenechal čekat rok, když to nemá cenu, máme dobrý doktory, co jsem četla v některých diskuzích :roll: :roll: občas fakt horor :D

Urcite nápisu..jsem rada ze s někým o tom mužů pokecat kdo mi to i víc osvětlí a udělá v tom jasno a neotravuju ho s tím 😀pritel by nevěděl ani o cem mluvím…a segra říká ze se to urcite povede a nic moc nevi a neporadi..na ni hodil chlap dvakrat trenky omylem a dvakrat bylo..ale sla na potrat bylo ji 18 a podruhy už s jinym pritelem mely dluhy..tak ji se to říká..navic je o hodne mladsi…až budu vedet ze jsem zdrava dle testu i on dle soermiogramu..bude to lepší a pak se proste uvidi..v mym okolí ale byly tři kamosky na umělém a dvě až diky hormonální léčbě po roce a půl otěhotněly..tak jsem si rekla ze to budu řešit po tom půl roce už :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
15.9.20 15:04
@Amelia94 píše:
@berruska87To já už beru na štítnou žlázu prášky :D doktor taky posílá manžela na spermiogram, ale nijak na to nespěcháme, stejně bude problém spíš ve mně :? tak pak napiš, jak jsi dopadla, já jdu příští týden (21 DC) na další folikulometrii a uvidíme, prý je jěště šance, že to všechno doroste, folikul jsem měla 9 mm (pro ovulaci je potřeba min. 18mm) a sliznici jen 4 mm (minimum je 7 mm, ideální je 8-10mm) :) po ovulaci mi pak nasadí progesteron na udržení :) taky jsem ráda, že mě nenechal čekat rok, když to nemá cenu, máme dobrý doktory, co jsem četla v některých diskuzích :roll: :roll: občas fakt horor :D

Jo a kdyz to tu tak píšeš (měla jsem u dr. dávat víc pozor :D napravím to v patek) tak rikala snad něco o 7 mm..to číslo si pamatuji a byla to ta sliznice mam pocit..u toho folikulu jsem to nechapala..tam prave jen to ze dva Cm by to mělo byt a není tak je ještě čas..tak jsem zvědavá na patek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama