Cervikovestibulární syndrom (onemocnění krční páteře)

23
21.11.19 14:46

Cervikovestibulární syndrom (onemocnění krční páteře)

Ahoj, napadlo mě založit tuto diskuzi na téma cervikovestibulárního syndromu (onemocnění krční páteře - výhřez krční plotýnky) s následky bolestí hlavy, závratí a necitlivostí či mravenčení končetin.
Je mi 22 let a bohužel touto „nemocí“ trpím už přes rok. Nebo lépe řečeno o ní přes rok vím. Napadlo mě se zkontaktovat s někým, kdo má podobný potíže a nějak o tom podebatit, protože moc takových lidí neznám. A člověku je hned líp, když ví, že na to není sám.
Před rokem se mi to projevilo poprvé, šílený stavy motanice, kdy už jsem se nemohla soustředit na vlastní zrak a chůzi. Byla jsem převezena na neurologii, kde mi právě diagnostikovali tohodle neřáda. Od té doby jsem pečlivě cvičila fyzio a postupovala Elektro léčbu. A měla jsem díky tomu klid. Jenomže po 8. měsících jsem opět na začátku a dost mě to přivádí k šílenství. Už si opravdu připadám, jak lazar. ???? Takže znova, Elektro léčba, fyzio, ale co si budeme, na to je docela dlouhá čekací doba a člověk pak neví kudy kam. Tak mě napadlo, neznáte nějaký typ, jak si svůj stav zmírnit? Na motanice jsem používala krční límec, ale ten se zase nesmí nosit často kvůli ochabnití jiných svalů… ???? Takže povětšinu ležím a snažím se s tím fungovat sama, protože mi kolikrát přijde, že když začnu na tenhle stav cvičit, tak je to mnohdy horší. A to nemluvím o tom, jak mě mravenčí ruce či mám sníženou citlivost ruky nebo nohy ???? no hrůza. Pořád si říkám, že bych raději na operaci, ale doktorka mi tvrdí, že můj stav není urgentní a že se víc, jak 95% vyřeší cvičením na fyzio. ???? Ale jak říkám, je to „nemoc“ která je dost ovlivněna pohybem i stresem. Člověk se pak cítí, jak časováná bomba ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24500
21.11.19 15:36

A tech 8 mesicu, kdy jsi nemela potize, jsi cvicila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 17:28

Mám to stejné už asi 3 roky. Je mi 32. Cvičenim se mi to vzdycky zhorší. Jediné, co mi pomáhá je limec. Jsem taky zoufalá. Těch 8 měsíců klidu ti závidím… já už nemůžu skoro nic…sedet déle u pc, sportovat, dlouho stát. Teď se chci objednat ke Kolárovi do centra. Poslední šanci tomu chci dát..

• Citovat
  • Nahlásit
1
15.12.19 09:02

Já to mám už přes 6 let a první 3 roky jsem se jenom motal. Naučil jsem se u jógy pár jednoduchých cviků, které mi pomáhají, ale to si musí sám člověk vyzkoušet, které cviky mu pomůžou. Jinka pořádné závratě už mám jenom 2× do roka. Letos jsme je měl v létě, ale to jsem zařadil do cviků nevhodné cvičení na posílení slinivky a ono mi to rozházelo krční páteř a jeden den jsem byl mimo a potom asi 2 týdny jsem se dával do pořádku. Nebojujte se závratěmi, naučte se s nimi žít, oni vás stejně překvapí v nejméně vhodnou chvíli, když už si budete myslet, že to máte pod kontrolou. Jinak beru lék Cinarizin, ten je na prokrvení krční páteře a dost mi pomohl, když jsem měl závratě obden po 16 hodinách. Chce to klid, nenastydnout a cvičit vhodné cviky. Držím palce. Martin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 21:59

@Sanderas a já jsem s tím 12.6 po operaci krční páteře mezi 5/6 obratlem. Výhřez už má,12 mm kdy mi zasáhl míchu, nervové kořeny to jde právě do těch rukou, brnění mravenčení až začne ochabovat prostřednicek. Měla jsem pravou ruku jen do počtu, strašně bolesti jako elektrické výboje. Pokud nemáš po magnetické rezonanci tak i dobře myšlena fyzioterapie ti může ublížit. Vše co píšeš jsem podstoupila. 5× kapačky, 5 x kapačky s kortikoidy, elektro léčbu, rebox, rehabilace fyzioterapie a stejně magneticka ukázala výhřez a neurochirurg řekl okamžitě operaci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.12.19 22:05

@Sanderas ano je to stresem. Také o vhodných cvicích. Mě fyzio než jsem šla na operaci naučila úžasné cviky které mě pomáhali od bolesti. Cvik jako že Šuplík.. pak je jich hodně na netu. Ale musíš je spíšes mít ukázané. Hodně pomáhá MILGAMMA N na ty reriferni nervy. Já už nosila ruku snad v podpaží. Měla jsem 60% citu a síly.

• Citovat
  • Nahlásit
19
20.12.19 13:27

Mám podobné obtíže skoro 2 měsíce - motání hlavy, po 2 týdnech se přidalo šumění v uších, po dalších 2 týdnech mravenčení rukou, pak i nohou (většinou jen vleže nebo při špatné poloze vsedě). Zatím mám diagnózu jen od svojí obvodní doktorky, na orl to sice „potvrdili“, že to bude asi od páteře, na neuru jsem byla zatím jen na pohotovosti, kde mě vyšetřili jen v rychlosti, na páteř se nikdo ani nepodíval, ale aspoň mi dali žádanku na magnetickou rezonanci po novém roce a pak jdu rovnou na jinou neurologii, tak uvidím, jestli to potvrdí nebo jestli z toho bude něco jiného.
Rehabky na pojišťovnu mám za sebou, zlepšení žádné, spíše se mi přidaly příznaky viz výše. Po novém roce zajdu k soukromému rehabilitačnímu lékaři, protože i když mě záda nebolí, mám pocit, že nebude problém jen v krční páteři, ale i dole ve skloubení SI a tady jsou na pojišťovnu takové čekací doby… Plánuju i fyzioterapii v soukromém zařízení (sice se možná nedoplatím, ale odmítám čekat další 2 měsíce na někoho schopného). Vše asi až podle MR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
20.12.19 21:57

@leiter mohl byste mi prosím poslat odkaz na ty cviky? Moc by mi to pomohlo. Děkuji!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
2.6.20 21:41
@Sanderas píše:
Ahoj, napadlo mě založit tuto diskuzi na téma cervikovestibulárního syndromu (onemocnění krční páteře - výhřez krční plotýnky) s následky bolestí hlavy, závratí a necitlivostí či mravenčení končetin.
Je mi 22 let a bohužel touto „nemocí“ trpím už přes rok. Nebo lépe řečeno o ní přes rok vím. Napadlo mě se zkontaktovat s někým, kdo má podobný potíže a nějak o tom podebatit, protože moc takových lidí neznám. A člověku je hned líp, když ví, že na to není sám.
Před rokem se mi to projevilo poprvé, šílený stavy motanice, kdy už jsem se nemohla soustředit na vlastní zrak a chůzi. Byla jsem převezena na neurologii, kde mi právě diagnostikovali tohodle neřáda. Od té doby jsem pečlivě cvičila fyzio a postupovala Elektro léčbu. A měla jsem díky tomu klid. Jenomže po 8. měsících jsem opět na začátku a dost mě to přivádí k šílenství. Už si opravdu připadám, jak lazar. ???? Takže znova, Elektro léčba, fyzio, ale co si budeme, na to je docela dlouhá čekací doba a člověk pak neví kudy kam. Tak mě napadlo, neznáte nějaký typ, jak si svůj stav zmírnit? Na motanice jsem používala krční límec, ale ten se zase nesmí nosit často kvůli ochabnití jiných svalů… ???? Takže povětšinu ležím a snažím se s tím fungovat sama, protože mi kolikrát přijde, že když začnu na tenhle stav cvičit, tak je to mnohdy horší. A to nemluvím o tom, jak mě mravenčí ruce či mám sníženou citlivost ruky nebo nohy ???? no hrůza. Pořád si říkám, že bych raději na operaci, ale doktorka mi tvrdí, že můj stav není urgentní a že se víc, jak 95% vyřeší cvičením na fyzio. ???? Ale jak říkám, je to „nemoc“ která je dost ovlivněna pohybem i stresem. Člověk se pak cítí, jak časováná bomba ????

Jak jsi na tom zakladatelko? Zlepšilo se ti to? Co případně pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3833
2.6.20 21:42
@Anonymní píše:
@Sanderas ano je to stresem. Také o vhodných cvicích. Mě fyzio než jsem šla na operaci naučila úžasné cviky které mě pomáhali od bolesti. Cvik jako že Šuplík.. pak je jich hodně na netu. Ale musíš je spíšes mít ukázané. Hodně pomáhá MILGAMMA N na ty reriferni nervy. Já už nosila ruku snad v podpaží. Měla jsem 60% citu a síly.

mohu se zeptat, pomohla Vám operace? Zustaly nejake priznaky? Kde Vas operovali? Dekuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.20 15:31

@sediza tak to jsme na tom byli úplně stejně. Mě operovali na Vinohradech 12.6.loni. ruka jen do počtu, spadlé rameno, lopatka se věčně příčila do žeber. Na fyzioterapeurapii mi to často tejpovala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.20 15:33

@Sanderas tak to jsme na tom byli úplně stejně. Mě operovali na Vinohradech 12.6.loni. ruka jen do počtu, spadlé rameno, lopatka se věčně příčila do žeber. Na fyzioterapeurapii mi to často tejpovala. Do dnes chodím na fyzioterapeurapii.

• Citovat
  • Nahlásit
23
3.6.20 22:43

@sediza nechci nic zakřiknout, ale zatím dobrý - cvičím dost pravidelně jógu na záda nebo posilovací cviky a zatím si nemůžu stěžovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
26.6.20 11:02

Moc zdravím,
já mám tuhle srandu diagnostikovanou od ledna a bohužel se to pořád vrací. Mám již druhé rehabky, jedny sem měla protekčně, ale to moc nepomohlo. Našla jsem si fyzioterapeuta, který mi krk vždy nějak srovná, pár dní je klid a pak zas znova. Motání hlavy, brnění, tlumený sluch..v životě jsem nebyla s ničím nemocná, takže tohle je docela záhul. Někdy si připadám fakt jak psychouš, protože nejsem schopná normálně fungovat, většinou už to nikomu ani neříkám, protože to by bylo pořád dokola. co mě pomohlo je fakt to fyzio, joga…ale bohužel to nikdy netrvá dlouho. Máte nějaké další tipy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat