Cervix score, otevreni, stahy - vysvetleni

226
23.1.20 20:44

Cervix score, otevreni, stahy - vysvetleni

Ahojky, prosim vas, jeste dotaz. Ja to nikde nemuzu najit a Dr to rekla tak rychle a odesla, ze jsem ty informace nestihla zpracovat. Lezim v nemocnici od 32tt ted jsem 33+1. Pry kdyz jsem prijela, mela jsem CS1, a po tydnu mam CS6. Co to vlastne znamena? Jako hrozi mi predcasnej porod ale nevyznam se v tom CS. Jako ze jsem byla otevrena pri prijezdu na 1 prst a ted na 6? A muze se to treba nejak zmenit? Muzu opravdu porodit drive nebo muzu byt otevrena a i tak donosit mimco? Monitor jsem mela v poradku, rvali do me magnezko, atb a gynipral v kapackach. Jen obcas slaboucky stah je videt ale jinak dobry. A i pote jsem se otevrela vic, i kdyz bez nejakejch extra kontrakci. Jsou to vubec kontrakce? Co kdyz to proste zaznamenava i poslicky? A to tu mam absolutni klidovej rezim. A jak je mozny, ze ty stahy mam jen kdyz si lehnu na zada a na bokach nic? Jsem z toho tu uz zmatena. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9876
23.1.20 21:07

@klobinka cs není že si otevřená CS je celkově jak si připravena na porod je to cerfixscore.. jinak může to tak zůstat í několik týdnů nebo se to rychle změnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9876
23.1.20 21:08

@klobinka jinak to nejsou nejspíše kontrakce ale tvrdnuti břicha bývá hodně když se leží na zádech, hladí břicho, atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
23.1.20 21:12
@Kajka9 píše:
@klobinka jinak to nejsou nejspíše kontrakce ale tvrdnuti břicha bývá hodně když se leží na zádech, hladí břicho, atd…

Oni prave hned strasej s kontrakcema, pritom ja to tvrdnuti mam jen na tech zadech, proto i ten monitor si nechavam tocit na boku.. A nevis teda nejak ty hodnoty? Ona jen, ze to je skok z 1 na 6 a myslim, zes mi tenkrat odepisovala na moji diskuzi, tykala se prave hospitalizace. Polezim si tu jeste do 34tt a pak se uvidi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9876
23.1.20 21:33

@klobinka hele pokud říkají že jsou to kontrakce tak jsou oni to výši na monitoru..
Jinak cerfix score to se meze změnit ž minuty na minutu ale není to to že si otevřená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9876
23.1.20 21:33

@klobinka jinak cs je 0-10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
23.1.20 21:46
@Kajka9 píše:
@klobinka hele pokud říkají že jsou to kontrakce tak jsou oni to výši na monitoru..
Jinak cerfix score to se meze změnit ž minuty na minutu ale není to to že si otevřená…

Tak v tom pripade je mam jen na zadech a delaj tam krivky, jak me tocej z boku zadny tam nemam :lol: proto furt dumam, čím to je. Aha aha, ja prave z toho jsem zblbla, myslela jsem ze to je otevreni, to pak neco s cipkem atd atd, je to moc informací 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9876
23.1.20 21:48

@klobinka ne není to otevření :lol:.. jinak čipek no jestli se ti zkracuje coz asi jo tak musíš být v nemocnici no musí tě hlídat prostě ale už si 34 týden to už uteče a třeba tě zachvilku pustí dom uvidíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
23.1.20 21:55
@Kajka9 píše:
@klobinka ne není to otevření :lol:.. jinak čipek no jestli se ti zkracuje coz asi jo tak musíš být v nemocnici no musí tě hlídat prostě ale už si 34 týden to už uteče a třeba tě zachvilku pustí dom uvidíš…

Prvorodicka no, ze vseho vykulena :lol: no mam ho pry 24mm. Ted jsem 33+1, a v pondeli mam dalsi velke vysetreni, tak uvidim, zda me pustej.. Proto me i zajima, i kdyz jsem otevrena a je dany, ze porodim driv nebo taky nemusim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9876
23.1.20 22:17

@klobinka hele nevím to se zeptej doktorů.. Já byla 4 týdny otevřená na 2 prsty… :nevim: každá jsme sprostě jiná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6362
24.1.20 00:20

@klobinka Co jsem vyčetla, tak CS znamená stav čípku, jeho tuhost, délka, otevření, no prostě jestli je zralý k porodu.
A co se týče otázky otevření, tak je možné, že bys mohla být otevřená a přitom vydržet nějaký čas do porodu. Napíši ti svůj zážitek. Poprvé jsem si taky poležela, obavy o miminko velké, tvrdnutí břicha co 10min a bolestivé. Když jsem byla otevřená na 4cm, hnali mě na kapačky, kdy se děloha trochu zklidnila a branka zase trošku stáhla. Po týdnu jsem byla otevřená na 8cm a to lékařka řekla, že tady se už rodí a odvezli mě na porodní sál. Prý se každou chvíli dostaví kontrakce. Hahaha, druhý den mě vezli zpátky na pokoj rizikového, že přece jim nebudu blokovat porodní box, když kontrakce nejsou. O týden později mě se stejným nálezem pustili domů, prý když říkám, že nerodím. Za další 4 dny kontrola, otevřená na 9cm a už jsem z toho všeho byla tak otrávená, že jsem kývla na spuštění porodu prasknutím vody. Už jsem byla 35+5, ale stejně jsem si to zpětně vyčítala. Možná bych tak jako tak porodila ten den, možná bych ještě několik dní vydržela a pro miminko by to bylo jen dobře. Potom jsem měla stresy kolem toho, jak je maličký, no výčitky hrozné.
Snad jsem tě uklidnila, že je možné vydržet i pár týdnů otevřená. Držím moc palce, ať vydržíš co nejdéle!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
24.1.20 11:51
@Petule030 píše:
@klobinka Co jsem vyčetla, tak CS znamená stav čípku, jeho tuhost, délka, otevření, no prostě jestli je zralý k porodu.
A co se týče otázky otevření, tak je možné, že bys mohla být otevřená a přitom vydržet nějaký čas do porodu. Napíši ti svůj zážitek. Poprvé jsem si taky poležela, obavy o miminko velké, tvrdnutí břicha co 10min a bolestivé. Když jsem byla otevřená na 4cm, hnali mě na kapačky, kdy se děloha trochu zklidnila a branka zase trošku stáhla. Po týdnu jsem byla otevřená na 8cm a to lékařka řekla, že tady se už rodí a odvezli mě na porodní sál. Prý se každou chvíli dostaví kontrakce. Hahaha, druhý den mě vezli zpátky na pokoj rizikového, že přece jim nebudu blokovat porodní box, když kontrakce nejsou. O týden později mě se stejným nálezem pustili domů, prý když říkám, že nerodím. Za další 4 dny kontrola, otevřená na 9cm a už jsem z toho všeho byla tak otrávená, že jsem kývla na spuštění porodu prasknutím vody. Už jsem byla 35+5, ale stejně jsem si to zpětně vyčítala. Možná bych tak jako tak porodila ten den, možná bych ještě několik dní vydržela a pro miminko by to bylo jen dobře. Potom jsem měla stresy kolem toho, jak je maličký, no výčitky hrozné.
Snad jsem tě uklidnila, že je možné vydržet i pár týdnů otevřená. Držím moc palce, ať vydržíš co nejdéle!! :hug:

Ja uz toho prave nacetla tolik, ze uz nwm co je co a stejne se v tom nevyznam, takze dekuju za jednoduche vysvetleni :kytka: :palec: ja prave byla na velkem utz v pondeli, kde mi rekli, ze jsem otevrena vic, ale nerekli na kolik prstu nebo tak, nechapu, jak se to pri klidovem rezimu mohlo stat :nevim: no ja tvrdnuti mam jen na zadech, a zadne bolesti vubec nemam, jsem hubenejsi postavy, a bricho jsem nikdy nemela uplne mekky a ani moc tuku, jenze tady to nechapou. Delohu mi prave uklidnily v den prijeti, od te doby na to nic neberu, jen tu lezim a beru 15 leku denne. A denne toci monitor. Koukam, ze ti taky furt tvrdili jak budes rodit a nakonec nic co.. Me uz ty jejich reci vadej, cloveka tim moc neuklidnej. Verim akorat sama sobe, ze proste tam mimi jeste minimalne tyden bude. A 35+5 uz je v pohode ne? Me by pri nejhorsim museli prevazet, tady u nas se rodi az ve 35tt prave :nevim: a bylo mimco zdravy? Vse pak bylo v pořádku? Ja si furt rikam, ze byly horsi pripady, ze deti sly na svet uz ve 26..28tt.. Mam v sobe kortikoidy na plice kdyby nahodou, ale chci uz ve 34tt jit proste domu.. Az mi lraskne voda, muzu ket i sama do porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9876
24.1.20 11:59

@klobinka hele říká se že dítě je donosene ve 36 týden ukončeny… tak výdrž a uvidíš jak se to bude doktorům zdát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6362
24.1.20 17:36

@klobinka Tak jasně, ale ten porod může přijít nečekaně, i když se teď cítíš dobře. Však zatím lež, odpočívej, za monitory buď ráda, aspoň víš, že je miminko v pořádku. :) Můj prďola byl v pořádku, ale museli jsme potom jezdit na neurologii a do neonatologické poradny, jen tak na kontrolu, ale byla to otrava navíc. Ono je to sice v nemocnici otrava ležet jen tak, ale na druhou stranu nemusíš vařit, jdeš k hotovému a tak opravdu jen ležíš a jen jdeš na záchod nebo k jídlu. Tak se drž. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
24.1.20 17:48
@Petule030 píše:
@klobinka Tak jasně, ale ten porod může přijít nečekaně, i když se teď cítíš dobře. Však zatím lež, odpočívej, za monitory buď ráda, aspoň víš, že je miminko v pořádku. :) Můj prďola byl v pořádku, ale museli jsme potom jezdit na neurologii a do neonatologické poradny, jen tak na kontrolu, ale byla to otrava navíc. Ono je to sice v nemocnici otrava ležet jen tak, ale na druhou stranu nemusíš vařit, jdeš k hotovému a tak opravdu jen ležíš a jen jdeš na záchod nebo k jídlu. Tak se drž. ;)

Ano, muze, ja vim a snad poprvy v zivote se modlim aby tam prcek jeste byl a nejak tusim ze i bude, i pres to otevreni :).. Vis, ona to samozrejme je otrava, 14 dni je fakt dlouha ale doma bych byla ve svym, vim, ze bych se i vyspala poradne, tady nespim bud vubec nebo 3 max 4 hod denne a to mi na psychice moc neprida, doma tez prijdu k hotovemu, pritel se tesi naopak az mi bude varit a nosit snidane do postele :lol: mam nastesti skveleho, starostliveho partnera. Ktery to prožívá vic jak ja :mrgreen: a i kdyz jsem jinak akcni člověk, tak vim, ze litat nikde nebudu, by mi svedomi nedovolilo. Ale samozrejme jestli to bude spatny, tak nevim :nevim: ano, to verim, ze to je starost navíc, mozna by se vyplatilo ještě pockat a nevim proc ti to lekari vnutili..a dekuji, drzim se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama