Reklama

Česká pojišťovna - životní pojištění pro 3 osoby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zwetta
Kecalka 373 příspěvků 6 inzerátů 15.03.18 18:27
Čes. pojišťovna - živ. pojištění pro 3 osoby

Zdravím, chci se zeptat Vás zkušenějších nebo možná tu i narazím na někoho, kdo se přímo poradenstvím zabývá..
Zajímá mě, když to vezmu dost všeobecně, jestli je optimální výška částky cca 2 500,–Kč měsíčně za smlouvu živ. pojištění na 2 dospělé osoby a jedno dítě? :think: Je v ní myšleno na úraz, neschopenku, případnou smrt i invaliditu.. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako vysoká částka, která by se měsíčně hradila.. Ale zase je fakt, že stát se může cokoliv a lepší je myslet na zadní kolečka… :think:
Asi se mi do toho placení moc nechce z toho důvodu, že jsem před pár dny odešla na mateřskou, takže musím počítat s poklesem financí (a co teprve na RD.. :zed: ) Moc díky za Vaše názory a zkušenosti :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 15.03.18 18:30
@Zwetta píše:
Zdravím, chci se zeptat Vás zkušenějších nebo možná tu i narazím na někoho, kdo se přímo poradenstvím zabývá..
Zajímá mě, když to vezmu dost všeobecně, jestli je optimální výška částky cca 2 500,–Kč měsíčně za smlouvu živ. pojištění na 2 dospělé osoby a jedno dítě? :think: Je v ní myšleno na úraz, neschopenku, případnou smrt i invaliditu.. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako vysoká částka, která by se měsíčně hradila.. Ale zase je fakt, že stát se může cokoliv a lepší je myslet na zadní kolečka… :think:
Asi se mi do toho placení moc nechce z toho důvodu, že jsem před pár dny odešla na mateřskou, takže musím počítat s poklesem financí (a co teprve na RD.. :zed: ) Moc díky za Vaše názory a zkušenosti :kytka:

To záleží na výšce jednotlivých krytí a jak to máte nastavené a co je vše pokryté. Pak taky záleží na rizikové skupině obou dospělých a věku.

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 15.03.18 18:35

Zalezi na konkretnich polozkach. Zeptejte se toho, kdo vam sestavoval pojostku, kolik jde do investice. Co chcete pojistit jste si rekli sami, nebo pred vas poradce polozil pripravenou pojistku?

Zwetta
Kecalka 373 příspěvků 6 inzerátů 15.03.18 18:36

@P4ja chápu, že jsem uvedla asi dotaz, na který nejde dost dobře odpovědět bez bližších nebo spíš přesných informací.. :? :zed:

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 15.03.18 18:37

@Zwetta Jj, ono obecně 1000 Kč na dospělého není zase tolik, ale záleží, co v tom je všechno schované…težko říct… :nevim:

Zwetta
Kecalka 373 příspěvků 6 inzerátů 15.03.18 18:38

@Ivul87 to ne, vše jsem s poradcem podrobně konzultovala, i to nastavení :) Ale ta výsledná cena za smlouvu no… :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 18:39

Ted jsme zrovna optimalizovali pojistku. 3 lidi 2.200,–.

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 15.03.18 18:39

Castka, kterou jste ochotni vkladat do pojistky je jen a jen na vas. Samozrejme kazda polozka neco stoji, tak je treba resit, co a v jake vysi si platit… Poradce musi pojistku sestavit podle vas! Casto se setkavam s tim, ze klienti ani v podstate nevi, za co a proc tolik plati…

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 15.03.18 18:40

@Zwetta No tak pokud myslíš, že tam je vše a v dostatečné výši, tak proč ne..teda jestli to nebyl pojišťovák jen pro ČP.

Zwetta
Kecalka 373 příspěvků 6 inzerátů 15.03.18 18:42

No asi to je pojišťovák jen pro ČP..,vadí to něčemu? :think: @P4ja

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 15.03.18 18:43

U CP bych strach nemela, o dost duveryhodnejsi je poradce konkretni pojistovny nez makler.

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 15.03.18 19:04

@Ivul87 No já právě cenově porovnávala stejnou pojistku a u CP to teda měli pěkně drahé. Právě mám radši porovnání.

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 15.03.18 19:15

@P4ja To je klidně možné, jen prostě z vlastní zkušenosti vím, že makléři jsou schopni dělat pěkné prasárny. Co jsou někdy lidi schopni platit x let nemá to hlavu, patu… jen provize asi tučná :( Ale samozřejmě nelze házet všechny do jednoho pytle. Stejně tak se může zachovat i výhradní poradce.

Zwetta
Kecalka 373 příspěvků 6 inzerátů 15.03.18 19:29

Já chráněná být chci, ale tolik peněz každý měsíc, to je mazec, jinak špatné zkušenosti mám právě také.. :cert: A když mám teď nevýhodné životko za 500 kč měsíčně jen na sebe a chci z toho udělat tedy něco kloudného, lze to převést i třeba k úplně jiné společnosti nebo to musím jen změnit na něco výhodnějšího pouze zase u ČP? ;) :think:

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 15.03.18 19:38

@Zwetta Tak v tom případě je něco špatně ne?? Dobrý poradce by se nejdřív měl podívat na tvoje příjmy a výdaje a potom zhodnotit, kolik vůbec můžeš měsíčně platit. Ono to není jen o tom, že napočítám rizika a řeknu sumu a nazdar. A pokud tě to bude každý měsíc neúměrně zatěžovat, tak to je lepší něco snížit, aby to vycházelo.
Jinak s poradci ČP mám právě spíš zkušenost, že tohle neřeší a lidem nechají podepsat cokoli.

No životka se nedá převést jen v rámci dané banky upravit a rizika třeba snížit nebo zvýšit. Můžeš ji zrušit u jednoho a jít ke druhému. Ale s tím, že u toho prvního dostaneš jen odbytné a tak. A u druhého zase nejdřív budeš platit rizika a potom až spořit, pokud máš kapitálové. Nehledě na to, že pokud jsi na ŽP uplatňovala daňový odpočet, tak to budeš muset vrátit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama