Česká kancelář pojistitelů způsobení nehody

30
10.11.20 07:07

Česká kancelář pojistitelů způsobeni nehody

Ahoj,
Máte někdo prosím zkušenost s ckp? Omylem jsem nacouvala do auta, které stalo kde nemělo, policie vyřešila dohodou, jenže v tu dobu jsem zjistila, že mi vypadla jedna splátka pojistky a pojistku mi 3 dny před nehodou vypověděli. :,( Chlap, kterému auto patří, chce 15 tisíc, což nemá cenu 100%, nechal si nacenit u kamaráda. Jenže já teď nevím, jestli je lepší to řešit takto, nebo to dát na ckp? Vyjde to výhodněji? Dávají do autorizaku nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5611
10.11.20 07:12

Takze jste zpusobila nehodu nepojistenym vozidlem, ale budete rozumovat, ze ten poskozeny po vas chce moc penez?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
10.11.20 07:15

@Cenarius vydírat se vážně nenechám. Každopádně odpověď na mou otázku ve vašem příspěvku nevidím, takže dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2852
10.11.20 07:18

Včera jsi psala, že splátka odešla včas, jen se popletl VS. To byla asi lež, jinak by to už bylo vyřešený, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
10.11.20 07:21

@MrsNorris Jo nakonec se zjistilo, že splátka se připsala k něčemu jinému, co u nich máme. Moje chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6381
10.11.20 07:59

A jak víte, že ta oprava nebude stát těch 15 tisíc? Já jednou lehce couvla do dalšího auta, škoda na našem autě vypadala jako nic- moc a nakonec se vyšplhala na 40 tisíc a to byl jen trochu promáčknutý narázník a poškrábané dveře kufru (a to nám to opravoval známý automechanik, v autorizovaném servisu to odhadli na 90 tisíc). Druhé auto, bylo starší, to mělo na finanční totálku (měli lehce promáčknutou kapotu a odřený přední nárazník) a hodnota opravy převýšila hodnotu vozu, takže jim pojišťovna vyplatila asi 11k. On když se musí vyrovnat a přelakovat celý díl auta, tak to prostě něco stojí. Takže být vámi, jsem ráda že pán chce jen 15 tisíc a nebude řešit, že jste byla nepojištěná, to by vás přišlo mnohem dráž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12240
10.11.20 08:23
@Emm12345 píše:
Ahoj,
Máte někdo prosím zkušenost s ckp? Omylem jsem nacouvala do auta, které stalo kde nemělo, policie vyřešila dohodou, jenže v tu dobu jsem zjistila, že mi vypadla jedna splátka pojistky a pojistku mi 3 dny před nehodou vypověděli. :,( Chlap, kterému auto patří, chce 15 tisíc, což nemá cenu 100%, nechal si nacenit u kamaráda. Jenže já teď nevím, jestli je lepší to řešit takto, nebo to dát na ckp? Vyjde to výhodněji? Dávají do autorizaku nebo ne?

15 tisic je prijatelne.
Udelala jsi chybu. Vedela jsi, ze mate pojisteni vypovezene, presto jsi tim autem jela :nevim: Pokud vas pan da k soudu, zaplatis mu k tomu navic soudni vylohy. Na jeho miste bych te jeste nahlasila na prislusnem mestskem urade, protoze jsi se dopustila prestupku provozovani nepojisteneho vozidla, za ktery se ve spravnim rizeni uklada pokuta od 5 do 40 tisic.
Suma sumarum te to nakonec muze vyjit podstatne draz nez pozadovanych 15 tisic :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5611
10.11.20 08:39

Byt tebou tak to zaplatím a držím usta. Do nás taky nedávno narazila paní a vypadalo to jako pár skrabancu a bylo z toho 80 tis plus náhradní auto po dobu opravy za 12 a dvě autosedacky na výměnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
10.11.20 08:41

@Emm12345 jak vis, ze to nacenoval kamarad? Co to bylo za auto? 15 tisic je u některých tak na skrabanec :lol: jinak jak padlo výše, jen delej problemy, pujdes k soudu a misto 15 budes platit 100. Jo a pocitej, ze ti prijde od ckp obsilka, ze jsi nemela pojistene auto a budes platit za ty dny, cos nemela pojistku jim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
10.11.20 08:50

Zaplatila bych 15 tisíc a byla ráda, že to dopadlo jen takto. To, že máš pocit, že jeho autu nic není, neznamená, že to tak doopravdy je. Nám spadl na auto opilec, škoda 80 tisíc. Taky autu „nic“ nebylo. Jen lakování stálo 40 tisíc. Když mám auto, musím si hlídat takové základní věci, jako je pojištění, nebo platnost technické. Za blbost se platí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
10.11.20 09:25

Co to bylo za auto? Jak staré? Které části jsi poškodila? Bez těchto údajů se nedá posoudit oprávněnost ceny za opravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
10.11.20 09:28

15 tis škoda? To je částka k smíchu.
Navíc mě fascinuje taková typická česká vlastnost - způsobíš nehodu s autem, které na silnici nemá co dělat a ještě s náhradou škody děláš obstrukce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17679
10.11.20 09:39
@Emm12345 píše:
Ahoj,
Máte někdo prosím zkušenost s ckp? Omylem jsem nacouvala do auta, které stalo kde nemělo, policie vyřešila dohodou, jenže v tu dobu jsem zjistila, že mi vypadla jedna splátka pojistky a pojistku mi 3 dny před nehodou vypověděli. :,( Chlap, kterému auto patří, chce 15 tisíc, což nemá cenu 100%, nechal si nacenit u kamaráda. Jenže já teď nevím, jestli je lepší to řešit takto, nebo to dát na ckp? Vyjde to výhodněji? Dávají do autorizaku nebo ne?

Buď ráda, že chce jen 15, a že to nebude řešit jinde. A zaplaŤ mu dřív než se probere z té ochoty. možná to reálně bude stát míň, ale nejsi v pozici, kdy se můžeš hádat o pár stovek.

Co takhle způsobení nehody nepojištěným autem?? Vymáhání dlužného pojistného?? Případně soud??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
10.11.20 09:45

Pokud nejste vyloženě znalec, tak tvrdit, že 15 tis. Kč je moc je absolutní nesmysl. Práci v pojišťovně dělám, přímo na likvidaci a takový rozumbrady tu máme denně, co „ví“, že ta škoda není taková. Lakování, práce, originální díly něco stojí. Bohužel je Vaše neschopnost, že Vám spadla pojistka, nemyslím si, že by Vás pojišťovna neupozornila. Pokud nedojde k úhradě, pojišťovna automaticky zasílá nejdříve upomínku než zruší pojistku. A řešit teď co je pro vás výhodné…no takhle, pokud to pán dá do autorizovaného servisu, může být cena i vyšší, ČKP to za Vás zaplatí, ale pak to bude chtít vymáhat po Vás. No a za dobu pojištění, které jste ze zákona neměla Vás čeká ještě pokuta od ČKP. Čili žádné hezké vyhlídky, omlouvám se, ale píšu to naprosto upřímně. A pokud autům rozumíte a víte naprosto rozsah škody (i to co nemusí jít na první dobrou vidět), pak jedině tohle řešit soudně, nechat si udělat znalecký posudky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.20 11:37

@Emm12345 upřímně může parkovat kde chce to je jen přestupek klidně i u prostřed křižovatky. Ale ten kdo ho nabourá je viník i když tam on neměl co stát :lol: leč s tou pojistkou je to hodně divný chodí upomínky některá pojišťovna je schopna zavolat. Můžeš být ráda že pán chce opravdu jen 15000. Mohla si způsobit nedej bože smrtelnou nehodu a do konce života platit. Věřím že pán je ještě milej když to chce řešit takhle osobně. Soused mi jednou odřel auto a předtím měl nějaké pivko jel tam půl kilometru z hospody domu. Domluvili sme se zaplatil lak a vše bylo ok. Nač si dělat větší zle když to jde se s rozumným člověkem domluvit. A 15 tis to překročí i tukanec do nárazníku u nových aut samý senzor. Výměna kalibrace a tak je to hned. Zaplať a nedělej zagorku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat