Česká pošta - doručení doporučené zásilky do sídla firmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
moje_hvězdička
Nováček 4 příspěvky 20.08.18 10:41
Česká pošta - doručení doporuč.zásilky do sídla firmy

Dobrý den, dá se někde vyčíst, jestli zaměstnanec, který sedí v naší kanceláři, na sídle firmy, musí předložit doručovatelce svůj občanský průkaz na převzetí firemní doporučené zásilky? Mě z té české pošty trefí :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MaRou
Stálice 59 příspěvků 20.08.18 10:43

Po nás nikdy občanku nechtěli :nevim: nejsme firma ale úřad..Tak to může být jinak

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63717 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 11:27

@moje_hvězdička Pokud je to běžná doporučená zásilka, tak ji mají dát každému, kdo na dané adrese otevře dveře.

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 20.08.18 11:40

já myslím, že na to právo pošta má, zapíše si komu to předal, kdyby se náhodou se zásilkou něco stalo, tak ať ví, kdo jí přebíral

Hvězda diskuse 63717 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 12:00
@iiiv píše:
já myslím, že na to právo pošta má, zapíše si komu to předal, kdyby se náhodou se zásilkou něco stalo, tak ať ví, kdo jí přebíral

Pokud se doručuje přímo v místě firmy, kde se standardně pošta přebírá, tak na to právo nemá…

Kattka6611
Povídálka 33 příspěvků 20.08.18 12:01

mikdy jsem občanský průkaz neukazovala, přebírám normálně fir. balíky, některé doručvatelské společnosti chtějí vědět jméno a převzetí podepisuju svým jménem, ale pošta se na jméno nikdy neptala

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 23 inzerátů 20.08.18 12:05

Pokud je zásilka určená do vlastních rukou tak doručovatel musí ověřit adresáta dle OP nebo pasu. Lze si to ověřit například telefonicky na infolince 800104410 ;)

Hvězda diskuse 63717 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 12:06
@Brouckova píše:
Pokud je zásilka určená do vlastních rukou tak doručovatel musí ověřit adresáta dle OP nebo pasu. Lze si to ověřit například telefonicky na infolince 800104410 ;)

Ano, pokud je do vlastních rukou, ale zde se bavíme o „normální“ doporučené zásilce.

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 23 inzerátů 20.08.18 12:14
@j.a.n.i1 píše:
Ano, pokud je do vlastních rukou, ale zde se bavíme o „normální“ doporučené zásilce.

Zakladatelka ale nepíše jestli byla záslika jen doporučeně nebo i s doplňkovou službou do vlastních rukou…

moje_hvězdička
Nováček 4 příspěvky 20.08.18 13:23
@Brouckova píše:
Zakladatelka ale nepíše jestli byla záslika jen doporučeně nebo i s doplňkovou službou do vlastních rukou…

Jen doporučeně. Klasické dopisy co chodí běžně každý den. Za prvé je to otravné a za druhé zaměstnanci nechtějí nějaké „cizi“ paní ukazovat své soukrome udaje… proto bych ráda nějaký odstavec, kterým bychom potvrdili, ze stačí jen podpis a jméno tiskacim. :zed:

Hvězda diskuse 63717 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 13:47

@moje_hvězdička Tady máš přesně úryvek z jejich podmínek, takže na kancelář název podatelna, tohle připravit k ruce…

Článek 23
Prokazování některých podmínek pro dodání
3. Za osobu, která je oprávněna za adresáta, který je právnickou osobou, poštovní zásilku převzít (dále jen „oprávněná osoba“), se pro účely tohoto dílu považuje
a) fyzická osoba starší 15 let, která vykonává činnost v prostorách označených názvem adresáta
na pracovišti označeném za podatelnu,

Článek 25
Dodání poštovní zásilky, jejíž převzetí příjemce potvrzuje a která není určená do vlastních rukou nebo do vlastních rukou výhradně jen adresáta
4. Poštovní zásilku s poštovní adresou podle čl. 4 odst. 2, jejímž adresátem je právnická osoba, podnik vydá
v místě určeném v poštovní adrese
a) fyzické osobě, která způsobem podle čl. 23 odst. 3 prokáže, že je oprávněnou osobou, a která převzetí poštovní zásilky potvrdí svým podpisem,

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 23 inzerátů 20.08.18 13:58

@j.a.n.i1 Byla jsi rychlejší, zrovna to kopíruju.

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 23 inzerátů 20.08.18 14:01
@moje_hvězdička píše:
Jen doporučeně. Klasické dopisy co chodí běžně každý den. Za prvé je to otravné a za druhé zaměstnanci nechtějí nějaké „cizi“ paní ukazovat své soukrome udaje… proto bych ráda nějaký odstavec, kterým bychom potvrdili, ze stačí jen podpis a jméno tiskacim. :zed:

Jen bych dodala že ta „cizí paní“ je úřední osoba která je povinna zachovávat poštovní a listovní tajemství.

Hvězda diskuse 63717 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 14:07
@Brouckova píše:
Jen bych dodala že ta „cizí paní“ je úřední osoba která je povinna zachovávat poštovní a listovní tajemství.

To je sice pravda, ale pokud doklady požaduje neoprávněně, tak jak se člověk může spolehnout na to, že bude dodržovat i další předpisy :think:

eumedon
Extra třída :D 13757 příspěvků 20.08.18 17:34
@moje_hvězdička píše:
Jen doporučeně. Klasické dopisy co chodí běžně každý den. Za prvé je to otravné a za druhé zaměstnanci nechtějí nějaké „cizi“ paní ukazovat své soukrome udaje… proto bych ráda nějaký odstavec, kterým bychom potvrdili, ze stačí jen podpis a jméno tiskacim. :zed:

Tak ať na to šéf určí osoby, které to otravovat nebude a které to budou mít v popisu práce, prokazovat totožnost, pokud to doručovatelka bude žádat. Ať je posadí za přepážku nebo za stůl do místnosti označené jako „podatelna“. Ostatní ať doručovatelku posílají tam. Mne jako majitele firmy by dost znervózňovalo, kdyby doručovatelka dávala doporučenou poštu každému, koho potká ve dveřích. Bál bych se, že se něco důležitého ztratí. To by taky mohlo firmu přivést na buben.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >