Česká pošta - zásilka do vlastních rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 18:41
Česká pošta - zásilka do vlastních rukou

Dobrý den, můžete mi poradit, jak postupovat?
Soud mi zaslal dopis do vlastních rukou. Zaslal jej na špatnou adresu, ale pošta ho PŘEDALA, ačkoli byl do vlastních rukou!, osobě bydlící na dané, nesprávné adrese. Dnes jsem dopis dostala já, od té osoby. Nebyl otevřený, nicméně, dostal se ke mně se značným zpožděním - u soudu vzniklo prodlení, které nevím, jak řešit :zed: A jak dokázat, že pošta vydala zásilku úplně jiné osobě?? Popravdě jsem z toho šokovaná.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
misicka455
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 24.02.19 18:54

Vždy když se zásilka vydavá tak se musí dotyčný prokázat občanskou . Stačí se mrknout na výzvu , kterou doručovatel musel vypsat a když to nebude vaše občanka tak máte nárok na reklamaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 18:57
@misicka455 píše:
Vždy když se zásilka vydavá tak se musí dotyčný prokázat občanskou . Stačí se mrknout na výzvu , kterou doručovatel musel vypsat a když to nebude vaše občanka tak máte nárok na reklamaci.

děkuju, zítra na poštu zajdu, jsem strašně rozčilená, zdá se, že soudní řízení bylo kvůli prodlení zastaveno :zed:

Žádnýcožegaskar
Nováček 8 příspěvků 24.02.19 19:01

Dobrý den,

Pokud je to „Do vlastních rukou“, musí být potvrzen podpis o předání zásilky. Pokud ČP podpis nenajde, můžete špatné dodání dopisu dokázat :potlesk:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 19:02
@Žádnýcožegaskar píše:
Dobrý den,Pokud je to „Do vlastních rukou“, musí být potvrzen podpis o předání zásilky. Pokud ČP podpis nenajde, můžete špatné dodání dopisu dokázat :potlesk:

pevně doufám. Je to průser. Dvě chyby - soud to zašle na špatnou adresu a pak to pošta vydá jinému člověku? Mám pocit, že jsem ve špatném filmu.

martasesek
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 24.02.19 19:11
@Anonymní píše:
pevně doufám. Je to průser. Dvě chyby - soud to zašle na špatnou adresu a pak to pošta vydá jinému člověku? Mám pocit, že jsem ve špatném filmu.

Nezoufej a zajdi na soud si vyjasnit doručovací adresu. Pokud máš správnou u nich nahlášenou jako korespondenční. Ale hlavně to nenechej vyhnít… Jinak nejsi ve špatném filmu, to je realita. Ale věz, ČP má nejlepší poměr cena výkon. Soukromí přepravci jako jsou PPL, DPD, DHL a jiní, ty nedodají zásilku ani na určenou dodací adresu. Už od poloviny prosince 2018 řeším nedodání zásilky na uvedenou adresu a pořád pevně doufají, že je vše v pořádku. A přitom se chlibí, jak ji předali někomu jinému. Zásilku v hodnotě cca 10.000,– korunaček, placené dopředu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 19:15
@martasesek píše:
Nezoufej a zajdi na soud si vyjasnit doručovací adresu. Pokud máš správnou u nich nahlášenou jako korespondenční. Ale hlavně to nenechej vyhnít… Jinak nejsi ve špatném filmu, to je realita. Ale věz, ČP má nejlepší poměr cena výkon. Soukromí přepravci jako jsou PPL, DPD, DHL a jiní, ty nedodají zásilku ani na určenou dodací adresu. Už od poloviny prosince 2018 řeším nedodání zásilky na uvedenou adresu a pořád pevně doufají, že je vše v pořádku. A přitom se chlibí, jak ji předali někomu jinému. Zásilku v hodnotě cca 10.000,– korunaček, placené dopředu.

aktuálně mě poměr cena výkon nezajímá. Rozhodně si ale zjistím, zda v průběhu řízení můžu nahlásit nově založenou datovou schránku.
Díky za reakci :kytka: vyhnít to určitě nenechám. Pevně doufám, že se dá ještě něco dělat.

martasesek
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 24.02.19 19:21
@Anonymní píše:
aktuálně mě poměr cena výkon nezajímá. Rozhodně si ale zjistím, zda v průběhu řízení můžu nahlásit nově založenou datovou schránku.
Díky za reakci :kytka: vyhnít to určitě nenechám. Pevně doufám, že se dá ještě něco dělat.

já vím, jen jsem dal příměr na to, že můžeme být rádi, že soudy zasílají koresondenci pomocí ČP. Pokud by využily služeb soukromníků, bylo by hůř. ........ Je vždy prostor to řešit, ale bez zbytečného prodlení. Datovou schránku určitě můžeš nahlásit i během řízení. Ale pozor, z datové schránky jako odchozí pošta, tedy nějaká případná odpověď je zpoplatněná.

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 24.02.19 19:40
@Anonymní píše:
pevně doufám. Je to průser. Dvě chyby - soud to zašle na špatnou adresu a pak to pošta vydá jinému člověku? Mám pocit, že jsem ve špatném filmu.

S tímhle jsem se v práci setkala milionkrát… Takže předpokládám, že soud to poslal na adresu, kterou jste měla někde nahlášenou (špatnou adresu si rozhodně nevycucali z prstu). Pokud jste se stěhovala a nenahlásila jinou korespondenční adresu, nebo si na poště nezařídila přeposílání korespondence je to váš problém.
A co se týče doručení do schránky, tak s tím taky nepochodíte, protože si to tak odesílatel mohl přát. Když není adresát zastižen, zásilka se uloží na určitou dobu na poště (pokud si teda odesílatel navíc nepřál neukládat) a po uplynutí této doby se dopis vhodí do schránky a považuje se za doručený… Platí to tak už skoro deset let a využívá toho spousta institucí - soudy, pojišťovny, aj.
Takže je mi líto, ale tohle Vám neuznají. :nevim:

https://www.ceskaposta.cz/…-do-schranky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 20:31

@lorelai947 soud to odeslal na moje jméno, ale na adresu protistrany - tedy žalovaného. V textu zásilky uvnitř je moje adresa správně.

Opravdu pošta může doporučenou zásilku Do vlastních rukou po uplynutí doby vhodit do schránky?

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 24.02.19 20:42
@Anonymní píše:
@lorelai947 soud to odeslal na moje jméno, ale na adresu protistrany - tedy žalovaného. V textu zásilky uvnitř je moje adresa správně.Opravdu pošta může doporučenou zásilku Do vlastních rukou po uplynutí doby vhodit do schránky?

Tak v tom případě ano, pokud jste s žalovaným nikdy nebydlela, resp. neměla k němu nikdy navedenou korespondeci a soud to pomotal, pak je to chyba soudu - to Vám musí uznat.
A ano, pošta to může vhodit do schránky, pokud si to odesílatel přál - viz odkaz co jsem uváděla v minulém příspěvku. Takže pokud soud požadoval, aby se zásilka při nezastižení adresáta nevracela zpět, ale vhodila do schránky, pak pošta chybu neudělala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 21:04

@lorelai947 děkuju za informace, které jsem opravdu neznala :oops: Pochybení na straně pošty tedy není. Nicméně si stejně založím datovou schránku a budu doufat, že soud bude ochoten už v běžícím řízení (pokud ho opravdu nezastaví) změnit způsob korespondence.

Mně tedy čistě laicky přijde, že vhození zásilky Do vlastních rukou do schránky (která navíc nemusí být správná) po uplynutí doby nějak odporuje listovnímu tajemství, ale asi je to jen moje nevědomost.

EvulinkaH
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 24.02.19 21:33

To vhození do schránky je tam proto, že hodně lidí si zásilky od institucí nepřebírá a pak se ohánějí, že jim nic nedošlo. Datum vhození do schránky je myslím bráno jako datum doručení.

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 24.02.19 21:47

@EvulinkaH Přesně tak :palec:

Victoria1988
Kecalka 225 příspěvků 25.02.19 07:39

@martasesek ne datovka je zdarma. Příchozí i odchozí dopisy. Platí se myslím jen za nějaké nadstandardní ukládání textu do historie nebo tak něco

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama