Česká spořitelna-hypotéka

17
4.2.21 14:02

Česká spořitelna-hypotéka

Dobrý den.
Dnes jsem navštívil Českou spořitelnu pro nezávaznou nabídku hypotéky.

Chci se Vás zeptat na nějaké zkušenosti.
Jejich nabídka se mi libí, ale nechci po tom hned skočit. Je to velké rozhodnutí a člověk nikdy neví co nás nastraží :D

Další info bych doplnil v průběhu diskuze.

Díky všem za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7321
4.2.21 14:26

@Marty035 jo spořitelna je fajn. Brala jsem si u nich hypo před lety a vyšli mi téměř ve všem vstříc. Je tedy ale fakt, že nejsou vždy nejlevnější, ale vždy se jednalo o pár stovek. Lidé, od kterých jsem tenkrát nemovitost kupovala měli hypoe u mbanky a ta si teda dávala na čas s veškerými doklady,. které jsme potřebovali, sporka byla rychlá ve všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3174
4.2.21 15:24

Taky máme u spořky a super, dali nám slušnej úrok, schvalovací proces se vlekl, ale řešila nám to fajn paní, vždycky to někde popohnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
4.2.21 16:52

@Lily Evans muzu se zeptat na pojisteni?
Nabizi mi urok 1.89, ale musim mit u nich pojisteni (smrt, invalidita 3.stupne a kdyz jsem nemocny dele jak 30dni) 1080,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7321
4.2.21 17:11

@Marty035 to si spočítej jestli se ti to vyplatí. Podle toho jaké máš rodinné poměry apod. V případě smrti to půjde do dědictví. Invalidita 3. stupně to jsou většinou vážné poúrazové stavy…atd. za 1000 mi přijde ten úrok dost vysoký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 17:11

Máme. Úrok 1,69 a pojištění 570 měsíčně. Jsme spokojeni. Ségra měla KB a měnila hned jak to šlo.

• Citovat
  • Nahlásit
1242
4.2.21 17:14

Měli jsme hypo u ČS. Přes finančního poradce, dali nám lepší úrok.

Nutný pojistky k hypo, jako životní, pojištění domu už jsme ale řešili jinde, byla to jen podmínka, nemuseli jsme mít sjednanou s nimi.

Celkově jsem s nima byla spokojená, kdyby jsme nerefinancovali, určitě by jsme zůstali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
4.2.21 17:58

Měli jsme a dosud máme u spořky nějaké produkty, i když ne přímo hypo.. patří mezi solidní a stálé hráče na trhu.. nechala bych si pro klid své duše udělat nabídku ještě v jedné bance (třeba nějaké menší pružnější - FIO, Airbank a dle toho se rozhodla..)

a taky bych to hodila do srovnávače, jsou jich tuny a bacha na vyplňován os. údajů, slušný se mi zdá tenhle na banky.cz
https://www.banky.cz/…-na-bydleni/ úroky jsou velmi nízko (my kdysi brali skoro 5%!! zrovna Fio refinanc je od 1,49 to celkem koukám..)
hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
4.2.21 22:25

Nejlepsi to mas resit s fin. poradcem, o vse se pak stara on.
Ziv. pojisteni jiz neni nutne a neni vetsinou ani vyhodne, protoze invalidita 3.stupne je temer tak dosazitelna jako let na mars a nez ti ji vubec priznaji, je to beh na strasne dlouhou trat - nekolik let, u tohoto stupne invalidity musis byt temer bez vsech koncetin nebo mit vyrazeny mozek a v teto situaci fakt uz nejake splaceni hypo neresis.

Staci mit pojistenou nemovitost, kterou kupujes, pozor na zaplavove uzemi, tam pojistky byvaji hodne drahe nebo nemovitost nepojistitelna a jsi pak v cudu jak bata s drevakama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
10.3.21 10:32

@Marty035
Ta pojistka je dost drahá, ale otázka je jakou jste si chtěli půjčit částku. Pokud jste pojištění dva a půjčujete si 4mil tak je Ok. Pojistná částka se vždy odvíjí od výše úvěru. Tuhle sazbu vám dají i banky bez pojištěni, ale zítra už může být všechno jinak. Začínají nám zvedat sazby. Pokud byste chtěl konzultaci klidně napište zprávu poslala bych vám číslo a můžeme to probrat, když budete chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
10.3.21 12:07

Máme hypo u spořky bez pojištění a vše super. Hypo nám sjednával finanční poradce. Vše zařídil a úrok máme nižší jak známí, kteří brali od české ve stejný čas a ještě museli mít pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat