Česká spořitelna, jaké je v ní pracovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 02.08.18 14:56
Česká spořitelna, jaké je v ní pracovat?

Ahoj všem!
Zítra jdu na pohovor do České spořitelny na pozici osobní bankéř. Četla jsem na netu hodně recenzí a často i špatné. :( Jaké je to u nich pracovat? Opravdu kladou velký důraz (nátlak) na splňování prodeje produktů? Za jak dlouho je možné se dostat na vyšší pozici? Jste spokojené s platem? - fixní plat je určitě fajn, ale co ty provize k tomu? Klidně do sz, samozřejmě nebudu nikde jinde zveřejňovat. Předem děkuji za jakoukoliv zkušenost. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 15:20

Prosim anonym-kvuli kamaradce.Ta tam dela uz dva roky a je docela na prasky.Porad jim sedi vedeni za zadkem,musi plnit kvartalni plany,nutit lidem zivotka,uvery,kon­tokorenty.Spou­sta lidi odtamtud odesla behem pul roku,jak neplnis,muzou te vyhodit.Kdyz se zadari a plnis,jsou i slusny odmeny,ale na ty dosahla malokdy.Kdyz ma 14dni dovolenou,je to hodne citit na te produkci.Vedeni pak hodne slape po obchodnicich,pro­toze jsou dupani zhora.Neni tam moc spokojena :?

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 02.08.18 15:27

Děkuji za reakci. Přesně to, co píšeš jsem četla ve spoustě recenzí. Doufala jsem, že se to alespoň trošku zlepšilo a na zaměstnance myslí více. Samozřejmě plánuji, že se na to zítra zeptám, přeci jen nechci zaměstnání, kde se budu bát každé porady a modlit se za splnění kvartálu :think: :(

Loll
Závislačka 2927 příspěvků 02.08.18 15:28

Práce v bance byla moje nejhorší životní zkušenost, nešla bych tam už ani za zlatý prase…

iveta34
Kecalka 167 příspěvků 02.08.18 15:41

Dělala jsem v KB, dvě mé kamarádky ve Spořitelně a jedna v Monetě. Všichni jsme utekli a nikdo z nás by už do banky nevlezl ani za nic. Sama jsem v práci potkala několik lidí na prášcích na nervy, na spaní…z práce. Každý den stres, buď neplníš plány, nebo je plníš, tak ti je na příští rok navýší a už zase neplníš.

SábaW
Kecalka 176 příspěvků 02.08.18 16:10
@Tokara píše:
Děkuji za reakci. Přesně to, co píšeš jsem četla ve spoustě recenzí. Doufala jsem, že se to alespoň trošku zlepšilo a na zaměstnance myslí více. Samozřejmě plánuji, že se na to zítra zeptám, přeci jen nechci zaměstnání, kde se budu bát každé porady a modlit se za splnění kvartálu :think: :(

Na trhu práce je málo lidí… Co čekáš, že ti odpoví? Nejspíš něco ve stylu, ano plány jsou, ale zaměstnanci je plní… Je to ztráta času. Ten tlak je obrovský a provize už nejsou to co bývaly!!!! Znám několik lidí co z banky utekli a už by tam nikdy nešli…

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 02.08.18 16:19
@Tokara píše:
Děkuji za reakci. Přesně to, co píšeš jsem četla ve spoustě recenzí. Doufala jsem, že se to alespoň trošku zlepšilo a na zaměstnance myslí více. Samozřejmě plánuji, že se na to zítra zeptám, přeci jen nechci zaměstnání, kde se budu bát každé porady a modlit se za splnění kvartálu :think: :(

Napiš sem, jak jsi dopadla a jak probíhal pohovor, prosím. :kytka: Já se do spořitelny dostala do programu „bankéř na zkoušku“, je to týdenní stáž a pak následují normální pohovory, tak jsem na to zvědavá… :think: Ale kamarádovo maminka tak pracuje skoro 20 let a je spokojená, neměnila by.

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 02.08.18 17:27

@Loll A v jaké bance jsi dělala prosím? Mám pohovorů více a v podstatě do všech známějších bank, ale myslím si, že to bohužel bude všude stejné.

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 02.08.18 17:28

@iveta34 A jak dlouho jsi tam vydržela? Nechtěla jsi zkusit vydržet na tý horší pozici s tím, že budeš kariérně růst? - třeba na manažera pobočky…

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 02.08.18 17:30

@SábaW Čekám že mi odpoví tak jak píšeš, ale dále taky čekám klasickou rozmluvu dospělých lidí. Pokud opravdu odpoví, že to jejich lidi plní, a že se to dá v pohodě splnit ty plány, tak je na to jasná odpověď. Proč si tedy myslí, že je na této pozici tak vysoká fluktuace. :think:

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 02.08.18 17:32

@Alice001 Právě že znám lidi, který jsou na pobočce spokojený a neměnili by. Ale jsou už samozřejmě na vyšších postech. Proto by mě zajímalo, kdy asi má zaměstnanec šanci na zařazení na vyšší pozici. Odhaduji to na ty tři roky… :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 18:35
@Tokara píše:
@Alice001 Právě že znám lidi, který jsou na pobočce spokojený a neměnili by. Ale jsou už samozřejmě na vyšších postech. Proto by mě zajímalo, kdy asi má zaměstnanec šanci na zařazení na vyšší pozici. Odhaduji to na ty tři roky… :think:

Když jsem si přečetla, že znáš spokojené lidi na pobočce tak mě hned napadlo, že já také jako je například vedoucí pobočky, manažer atp. Rozhodně ne lidé na obchodních pozicích…

Tokara
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 02.08.18 18:39
@Anonymní píše:
Když jsem si přečetla, že znáš spokojené lidi na pobočce tak mě hned napadlo, že já také jako je například vedoucí pobočky, manažer atp. Rozhodně ne lidé na obchodních pozicích…

Ale musí se na tu pozici nějak dostat ne? :nevim: často píšou, že na vyšší pozici vybírají jen lidi z poboček. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 18:57
@Tokara píše:
Ale musí se na tu pozici nějak dostat ne? :nevim: často píšou, že na vyšší pozici vybírají jen lidi z poboček. :think:

Nevěř tomu. Nezřídka jsou vybraní lidé z venku… Často lidé odchází aby se pak přihlásili na lepší pozici…

iveta34
Kecalka 167 příspěvků 02.08.18 19:18

@Tokara Vydržela jsem tam něco přes rok, jen díky vidině, že otěhotním a půjdu odtud…V těhotenství jsem rozjela vlastní byznys. Ostatní kamarádky tak dlouho nevydržely, všechny odešly po pár měsících do práce, kde jsou spokojené. Co se týká posunu, hodně záleží, odkud jsi. Setkala jsem se i s holkou, která vedla malou pobočku po dvou letech,ale ve velkém městě, kde otevřeli pobočku v nákupáku. Já jsem z menšího města, v okolí také samá malá města, kde je všude jeden ředitel, který se toho drží 10 let a další roky držet bude…výběrová řízení v celém okolí jsou už roky jen na bankovního poradce. Popravdě ale, celý ten byznys bank je taková hrůza, že bych to opravdu dělat nechtěla, často jsou lidi nuceni dělat úplně nelogické kroky, které spíš banku stojí peníze, nic se na tom nevydělá, ale v tabulce to zlepší statistiku…jako třeba opakované rušení a zakládání kreditek na stejného člověka, aby to vypadalo, že se udělala nová :zed: Zaměstnanci takhle dělají opakovaně produkty na svoje babičky a tak…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >