České dráhy diskriminují rodiče se třemi a více dětmi

4.9.21 22:03

České dráhy diskriminují rodiče se třemi a více dětmi

Zdravím,
nevím, zda se s tím už někdo setkal, tady jsem toto téma nenašla, ale ráda bych na to upozornila, jak vypadá podpora rodin s více dětmi v praxi od „státních“ Českých drah.
Chtěla jsem koupit jízdenku na vlak pro sebe a své tři děti ve věku 1, 3 a 4 roky. Pán na pokladně mě upozornil, že s dospělou osobou mohou cestovat pouze dvě děti do 6ti let zdarma, za třetí a další se musí platit, viz. https://www.cd.cz/…enky/-26020/. Případně mám jet s někým dalším, aby třetí dítě náleželo zdarma k této osobě. Taková diskriminace mě opravdu naštvala a poukazuje na to, jak České dráhy lžou, když na svých reklamách tvrdí, že děti do šesti let jezdí zdarma. Prostá lež.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78207
4.9.21 22:07

Vsechny reklamy lzou, pokud je chces brat doslova, to je prostě realita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
4.9.21 22:07
@Bramborka86 píše:
Zdravím,
nevím, zda se s tím už někdo setkal, tady jsem toto téma nenašla, ale ráda bych na to upozornila, jak vypadá podpora rodin s více dětmi v praxi od „státních“ Českých drah.
Chtěla jsem koupit jízdenku na vlak pro sebe a své tři děti ve věku 1, 3 a 4 roky. Pán na pokladně mě upozornil, že s dospělou osobou mohou cestovat pouze dvě děti do 6ti let zdarma, za třetí a další se musí platit, viz. https://www.cd.cz/…enky/-26020/. Případně mám jet s někým dalším, aby třetí dítě náleželo zdarma k této osobě. Taková diskriminace mě opravdu naštvala a poukazuje na to, jak České dráhy lžou, když na svých reklamách tvrdí, že děti do šesti let jezdí zdarma. Prostá lež.

Myslím, že to samé je v autobusu. Tak s nimi nejezdi a voz je autem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
4.9.21 22:10

To není diskriminace, to jsou prostě pravidla. Někde se ta hranice vždycky nastavit musí. To by si pak mohla jet zadarmo celá škola třeba… lístek pro dítě stojí pár korun, ja jsem posledně platila za syna 20 Kč… majoritní jsou děti prostě 2, pro ně je nastavena naprostá většina vstupnych, ubytování atp.. nevidím to jako překážku, taky mě to štve to ano, ale za diskriminaci bych to fakt neoznacila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5171
4.9.21 22:12

Ty si nemůžeš dovolit cestovat s dětmi, když budeš muset koupit tomu nejstaršímu dětskou jízdenku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
4.9.21 22:16

Tak jestli si stěžuješ jen na klamavou reklamu, v tomto směru to chápu. Ovšem nevím, co je na tom diskriminačního, oni taky z něčeho musí žít. To by s tímhle přístupem někoho fakt mohlo napadnout si k sobě vzít třeba 5 dětí. To už rovnou můžeme řešit, že je diskriminační, že některé slevy se týkají jen dětí např. do 6 let, proč mají mít starší děti dražší jízdenky? Tahle hloupost mě fakt vytáčí. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
4.9.21 22:16

Tak si přečtěte sekci Podmínky
„cestující starší 10 let s platnou jízdenkou může přepravit s sebou bezplatně nejvýše 2 děti do 6 let“

Co je na tom k nepochopení? Na rozdíl od jiných firem jednoduše a čitelně napsáno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6506
4.9.21 22:18

Tohle přeci není diskriminace, ale pravidla nastavena tou danou společností. Diskriminace to bude až budou moct jezdit do 6 let zdarma jenom modrooke děti. Tak bych se mohla rozčilovat, že si můžu v obchodě koupit jenom 10 kusů oleje v akci na osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
4.9.21 22:19

Buďte ráda, že vůbec máte bonus v podobě až dvou dětí zdarma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
4.9.21 22:20

Nevím jak u vás, ale u nás každé dítě do 6 let jezdí s ČD zadarmo :nevim:
https://www.cd.cz/…tni-jizdenky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
4.9.21 22:22
@Alladina píše:
Tohle přeci není diskriminace, ale pravidla nastavena tou danou společností. Diskriminace to bude až budou moct jezdit do 6 let zdarma jenom modrooke děti. Tak bych se mohla rozčilovat, že si můžu v obchodě koupit jenom 10 kusů oleje v akci na osobu.

Přesně. Já bych třeba zase ráda cestovala vlakem a vzala si k sobě manžela a třeba ještě jeho mamku zdarma. No není to diskriminace, když matky 2 dětí je k sobě můžou mít zdarma, ale já si k sobě 2 dospělé vzít zdarma nemůžu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
4.9.21 22:22
@Bramborka86 píše:
Zdravím,
Chtěla jsem koupit jízdenku na vlak pro sebe a své tři děti ve věku 1, 3 a 4 roky. Pán na pokladně mě upozornil, že s dospělou osobou mohou cestovat pouze dvě děti do 6ti let zdarma, za třetí a další se musí platit, viz. https://www.cd.cz/…enky/-26020/. Případně mám jet s někým dalším, aby třetí dítě náleželo zdarma k této osobě. Taková diskriminace mě opravdu naštvala a poukazuje na to, jak České dráhy lžou, když na svých reklamách tvrdí, že děti do šesti let jezdí zdarma. Prostá lež.

Já jsem čekala, že třetí dítě nechtěli pustit do vlaku a ono tohle. Jakápak diskriminace, si jela do na druhou stranu zeměkoule, že si nemohla zaplatit lístek, který pro děti stojí většinou pár kaček?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.9.21 22:23

Podmínkám jasně rozumím, ale přijde mi zvrácené, že s vlastními dětmi nemohu cestovat sama, aby neplatily jízdné, ale kdybych řekla, že jedno dítě cestuje s cizí paní, co sedí vedle, je to v pořádku. Nejde o peníze, o nepochopení podmínek, ale o absurditu situace a potažmo klamavou reklamu. Chtěla jsem na toto jen upozornit.
Podmínky nastavení „rodinných“ vstupných ve smyslu 2+2 s tím nemají nic společného, tam se za ty 2 děti platí. Ale je rozdíl platit a neplatit vůbec jen kvůli tomu, kolik s dětmi jede dospělých!
Omezení proto, abych nejela se školkou, jsou jasná, ale tři VLASTNÍ děti nejsou školka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25492
4.9.21 22:24

@Bramborka86 ty sis udělala 3 děti proto, abyste mohli jezdit zadarmo vlakem? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32557
4.9.21 22:24
@Ju21na píše:
Nevím jak u vás, ale u nás každé dítě do 6 let jezdí s ČD zadarmo :nevim:
https://www.cd.cz/…tni-jizdenky

A klikla sis i na tu kartu podminky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit