České oblečení pro miminko? Ano nebo ne.

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maccik
Povídálka 19 příspěvků 16.10.14 21:01
České oblečení pro miminko? Ano nebo ne.

Zajímalo by mě, kolik dnešních maminek ještě kouká na to, aby zboží pro miminko bylo české výroby? Zajímá vás původ zboží pro miminka nebo u vás vedou velké obchodní řeťezce, které šijou v Číně nebo Bangladéši? Napište svůj názor. Já na to koukala tak do roku a půl věku dítěte, pak už jsem to neřešila. Máte to podobně?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 16.10.14 21:06

Tak to jsem teda nikdy neřešila. Pokud nějaký obleček byl ušit z kvalitního materiálu, tak mi byl původ celkem šumák. :think:

M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 16.10.14 21:07

@maccik ahoj, ja tedy zatim cekam, ale kdyz jsem kupovala treba pro sestriny mrnata nebo kamaradek, tak me absolutne nezajimalo puvod body nebo bundy apod… U sebe to take neresim, mam kamaradky co si nechavaji sit sve vlastni napady u ceskym navrharu, takze je rada podporim koupi atd, v dnesni dobe uz toho az tolik neni rekla bych-mozna az ted co ctu nebo se obklopuji mladi realizuji sve napady vlastnim materialem a pod.. -navic-priorita, obleceni se mi libi. :mavam: a kdyz se ted rozhlizim po vecech pro sve mrne-tak me to nezajima, mozna sse ted diky tobe mrknu alespon ze zajimavosti na visacku :-) :mavam:

jenika1
Závislačka 3032 příspěvků 16.10.14 21:09

Velká většina značkových firem šije v Číně. Okolo továrny Beneton jsem jela v Tunisu. Myslím, že u našich výrobků by jsme se taky někdy divily. Vetšina materiálu se u nás nevyrábí, dováží se, a to šití, to už je jedno.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 16.10.14 21:10

Snažila jsem se to částečně řešit kvůli podpoře českého trhu do doby, než jsem zjistila, že např. česká značka G-mini je sice česká, ale nechávají si zboží šít v Číně:-( Teď si na děti hodně šiju sama, z českých materiálů, něco z německých, které mají atesty a jsou i v biokvalitě, ale dělám to hlavně kvůli tomu, abych měla pro děti hezké a padnoucí oblečení. Nesnáším nápisy, lebky a sladkou růžovou, děti mají hubené postavy, takže pokud je chci mít oblečené hezky, je tohle pro mě řešení. Takže nakonec většinu věcí české výroby mám:-)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23154 příspěvků 16.10.14 21:13

@maccik Mno…já koukám spíše na kvalitu a následně na cenu. Nicméně na první jsem hromadu oblečení zdědila od kamarádky a byla jsem ráda, že nemusím téměř nic kupovat.
Mám ráda oblečení z Pleasu, který je šitý v Čechách, ale opět kdyby mi to nescháněla kamarádka, jejíž manžel tam pracuje, ve firemních prodejních akcích, tak si to nekoupím.
Tomu většímu kupuju i u vietnamců, teda hlavně tepláky, protože na roztrhání na písku to stačí.

zrcadlo
Kelišová 7287 příspěvků 16.10.14 21:15

Většinově české nekupuju, protože mám i hodně bazarových věcí a nové je přeci jen poměrně drahé. Ale jako dárek někomu nebo např. když prcek dostane od babiček nějaké peníze, tak české výrobky vybírám. Ani ne kvůli přesvědčení o lepší kvalitě, ale spíš z vlasteneckých důvodů, když tu chceme mít práci, musíme taky zajistit odbyt. Mám ráda třeba věci z Veselé nohavice, občas koupím něco šitého z Fleru.

Allons-y
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 16.10.14 21:18

Ne, koukám na materiál, sesazení vzoru a celkovou kvalitu šití. Většinou se nám doma sejde od F&F, Lidl až po Molo Kids (Dánsko - šité by mělo být v Dánsku), z Dánska vozí krásné oblečení s pěknými vzory tchyně.
Obyčejná trika máme od Adleru (ale ti, myslím, šijí v Číně), Lindex (tam opravdu netuším, snad v ČR?).

Z ČR vybírám hlavně potraviny, klasické dřevěné hračky.

Allons-y
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 16.10.14 21:19

A ano, to je pravda, zapomněla jsem, mám několik krásných věcí z Fleru, takže České :)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23154 příspěvků 16.10.14 21:21

@Allons-y adler šije v bangladéši (zrovna čera mi přišel balík), ale řekla bych, že trika mají kvalitní. Manžel má pár triček už asi 8 let a pořád jsou na podřadné práce nositelný.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 9 inzerátů 16.10.14 21:22

Nekupuju, je to pro mě drahé. Sestra mi koupila overal a za tu cenu bych měla tri. Většinu věcí kupuju s bazaru nebo v Lidlu.

Allons-y
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 16.10.14 21:23

@lleennttiillkkaa aha :-), mají super věci, chvilku jsem je prodávala, mám od nich spoustu základních trik, tepláky, mikiny za nákupku, pořád to bezva drží :-)
Zkušenost nemám akorát teď s těmi drahými věcmi, které nabízí.

Aneta100
Kecalka 309 příspěvků 16.10.14 21:33

No, já mám snad všechny hadříky z „Číny“ a hlavně dneska je snad všechno čínský. Mám fakt jen pár hadříků z Česka.. A taky z Německa, to je taky kvalita :-)

budi
Závislačka 4104 příspěvků 16.10.14 21:53

Já ráda koukám na to, jestli jsou věci české…
pro děti jsem udělala několik pořádných nákupů u Farmers a je fakt že oblečení po starším teď nosí mladší a je to furt krásné.

jinak hodně věcí šiju dětem sama.
Kdybych nešila já, tak bych hoooodně nakupovala u mamin, které šijou.

jo a právě obhlížím a zjišťuju velikost (snažím se změřit nožku) kvůli nákupu capáčků Nolen

ale samozřejmě máme taky spoustu věcí bůhvíodkud.
když ale vidím něco, co je vyrobeno u nás, nebo někde okolo (okolní země) tak tomu dám ráda přednost před asijským
Tesco u nás není, v Lidlu nikdy nic nebylo, takže tím je to taky vyřešeno

Čajová.panenka
Kecalka 122 příspěvků 16.10.14 22:02

Já mám opravdu hodně věcí od sestry nebo od kamarádky ze zahraničí po jejich dětech. Když už něco kupuji já, tak preferuji české firmy. Nejčastěji Tulec Trend nebo nejrůznější malí čeští výrobci.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové řádila i na pohřbu Zindulky: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >