Český jazyk se zaměřením na vzdělávání

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.10.21 21:41

Český jazyk se zaměřením na vzdělávání

Ahoj, chtěla bych se zeptat na jednu otázečku :D. Nyní studuji na gymnáziu (4. ročník) a musím si vybrat, kam půjdu na VŠ. Chtěla bych učit Český jazyk a dějepis, proto jsem se rozhodla sem napsat, abych se zeptala, jestli náhodou někdo nemá zkušenosti s tímto studiem. Pravděpodobně bych se hlásila na Univerzitu Karlovu. Děkuji za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27088
28.10.21 22:35

Pedák nebo filda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
28.10.21 22:50

@Svistice pedák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
29.10.21 00:45

Český jazyk a literaturu se zaměřením na vzdělávání jsem studovala na ped'áku, ale v Hradci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
29.10.21 05:39

Já studovala češtinu na UK, mám k tomu ještě cizí jazyk. Bylo to náročné, cvičení byla často povinná, musíš přečíst spoustu knih, odborné i beletrii. Klidně se ptej. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 11:41

@Lizzie001 Zajímá mě spíše náročnost, jestli to zvládne “průměrný žák” gymnázia. Slyšela jsem, že masakr je staroslověnština. A Jací jsou učitelé? Jsou náročné příjmačky? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
296
29.10.21 13:38
@Anonymní píše:
@Lizzie001 Zajímá mě spíše náročnost, jestli to zvládne “průměrný žák” gymnázia. Slyšela jsem, že masakr je staroslověnština. A Jací jsou učitelé? Jsou náročné příjmačky? :lol:

Přijímačky na bakaláře jsem nedělala, až pak na magistra. Já jsem taky studovala gymnázium, takže to určitě jde. Vlastně studuješ zvlášť literaturu a zvlášť jazyk, jsou i dvě katedry. Dost záleží, co jste brali na gymplu, hlavně ten jazyk. Při nástupu se očekává, že už toho hodně umíš. Za mě zlatá staroslověnština, hodně lidí vypadne už na prosemináři, pak na lexikologii, teorii literatury a dějinách literatury. Nechci tě strašit, já jsem neměla podcenila základy, ale dá se to dohnat. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 14:26

@Lizzie001 Ještě mám 2 otázky :roll:. Miluji knihy, kolik cca knih si musím přečíst během studia? A jací jsou učitelé?

• Citovat
  • Nahlásit
296
29.10.21 15:20
@Anonymní píše:
@Lizzie001 Ještě mám 2 otázky :roll:. Miluji knihy, kolik cca knih si musím přečíst během studia? A jací jsou učitelé?

Taky miluju knihy, ale jestli teď myslíš, že jsi jich přečetla hodně, tak tě hned vyvedou z omylu. Dostaneš seznam literatury 19.století, který je na dvě strany, musíš přečíst všechno. Potom podobný seznam na literaturu 20. století. Další seznam je na literaturu pro děti, světovou literaturu a starší českou literaturu, to je jenom beletrie. V každém předmětu máš ještě odbornou literaturu. Na literatuře je povinných jen pár knih, na jazyce spousta. Dokonce jsou učitelé, co se tě zeptají na barvu desek, když si myslí, že jsi se učila z výpisků.
Jinak jsou učitelé v pohodě, někteří jsou více specifičtí, ale nikdo není vysloveně zlý. Já neměla s nikým problém, ale zase jsem nijak nevynikala, ani vědomostmi, ani pílí, ani problémy a stížnostmi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6521
29.10.21 16:25
@Anonymní píše:
@Lizzie001 Zajímá mě spíše náročnost, jestli to zvládne “průměrný žák” gymnázia. Slyšela jsem, že masakr je staroslověnština. A Jací jsou učitelé? Jsou náročné příjmačky? :lol:

Staroslevnstina byla moje laska (jeden muj obor je bohemistika). :srdce: Na pedagogicke je staroslovenstina lehci. Pro me bylo vzdycky vetsi peklo literatura, teorie literatury sla uplne mimo me.
Jinak doporucuji studovat bakalare český jazyk plus historie na filde, a pak tam pokracovat na magisterskem na ucitelstvi dejepisu a ceskeho jazyka pro stredni skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 18:27

@Lizzie001 Ještě mám problém, že dosti často implicitně nepochopím například v poezii, co tím autor myslel. Nebude to problém? Docela se toho bojím :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
6521
29.10.21 18:30
@Anonymní píše:
@Lizzie001 Ještě mám problém, že dosti často implicitně nepochopím například v poezii, co tím autor myslel. Nebude to problém? Docela se toho bojím :oops:

Basne se naucis rozebirat. Dela se to na vysoke jinak nez nas uci na stredni. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13574
29.10.21 18:52
@Anonymní píše:
@Lizzie001 Ještě mám problém, že dosti často implicitně nepochopím například v poezii, co tím autor myslel. Nebude to problém? Docela se toho bojím :oops:

Cha, kdyz si vzpomenu na Uvod do literatury s Dr. Malkem na filde… mela jsem pocit, ze jsem tam fakt uplne spatne.
A interpretace neni tak docela o tom, co tim autor myslel.
Neboj, nakrmi te Mukarovskym a spol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
29.10.21 18:57
@Anonymní píše:

Básně se naučíš rozebírat, hlavně ty známé. Na Peďáku je populární Teorie literatury od Peterky, kde je vysvětlen základní systém, tropy, figury, autorský subjekt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 19:20

A jsou nějaké praxe? :lol: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie