Česnek a bolest žaludku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 18:24

cesnek a bolest zaludku

Ahojky

Mam takovou divnou zkusenost… na silvestra jsem delala pomazanku s cesnekem teda pritel tam dal asi 5 strouzku no ja si vzala par kousku bagetky a lehce mazla a nic mi nebylo.. druhy den jsem mela kousky hermelinu a v nem byl taky cesnek a vlasske orechy… a tez mi nic nebylo no a dneska jsem si dala polevku hrachovou a do toho jsem si nakrajela ani ne pulku cesneku a pak se dostavily silene sliny a hleny a chtelo se mi zvracet… ani jsem tu polevku nesnedla musela jsem ty kousky vybrat ven a zbytek polevky snist a mam cely den bolesti zaludku a pred chvili jsem si dala akorad chlebik s pomazankovym maslem jestli se to nezlepsi no ale ta bolest muze byt z toho??

nebo je to neco jineho?

dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
849
3.1.22 18:33

Jasně že jo, česnek je sice zdravý, ale ve větším množství a zasyrova obzvlášť, dokáže pěkně podráždit žaludek! Dej si od něho pár dní pauzu a bude to ok. Taky se mi párkrát stalo že jsem to s ním prepiskla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1330
3.1.22 18:36

Muze, Ja ho nesnesu vubec, je mi po nem zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
3.1.22 18:40

Maalox je dobrý na podrazdeny žaludek. Česnek je zdravy, ale těžce stravitelny.
Tekutý Maalox je příjemnější než tabletkovy. Volně prodejné antacidum v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 18:47
@Romilda píše:
Jasně že jo, česnek je sice zdravý, ale ve větším množství a zasyrova obzvlášť, dokáže pěkně podráždit žaludek! Dej si od něho pár dní pauzu a bude to ok. Taky se mi párkrát stalo že jsem to s ním prepiskla…

ja ho prave nemela dneska ve vetsim mnozstvi prave ze ani ne pulku strouzku to je hodne?? a v predeslych dnech jako byl patek a sobota jsem toho take ela dost malo spise jsem ochutnala… takze co je to hodne??

• Citovat
  • Nahlásit
1656
3.1.22 18:47

Česneku se vyhýbám už 15 let. Mám po něm žlučníkové koliky.
Někdy mi stačí trochu česneku, někdy mi po něm nic není…. Asi záleží s čím ho kombinuji.
Jinak na nevolnosti po česneku mi pomáhá endiaron :palec:

Příspěvek upraven 03.01.22 v 18:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
3.1.22 18:48

Přehnala jsi to s česnekem, dej si pauzu. Já také česnek těžko trávím, spíš mi „lezi v žaludku a je mi :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 18:52
@Markéta188 píše: Česneku se vyhýbám už 15 let. Mám po něm žlučníkové koliky.
Někdy mi stačí trochu česneku, někdy mi po něm nic není…. Asi záleží s čím ho kombinuji.
Jinak na nevolnosti po česneku mi pomáhá endiaron :palec:Příspěvek upraven 03.01.22 v 18:49

a kdy jste si ten endiaron prosim vzala? pred veceri nebo na lacno nebo kdy?? :)

• Citovat
  • Nahlásit
343
3.1.22 19:02

Ano, taky mi z česneku bývá těžko. A to ho mám moc ráda. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
3.1.22 19:06
@Anonymní píše:
a kdy jste si ten endiaron prosim vzala? pred veceri nebo na lacno nebo kdy?? :)

Já si ho beru hned jak pocítím, že mi není úplně ok. Zastaví nevolnosti a bolest žaludku. Většinou mi zabere do 20ti minut a je mi dobře :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
3.1.22 19:09

Česnek je zapeklitý. Miluju ho, krásně mi voní, ale dlouhé roky jsem ho nejedla vůbec, bylo mi po něm hrozně zle, stačilo stopové množství. Po porodu, když jsem kojila a měla vlčí hlad, jsem prubla něco s trochou česneku a nic mi nebylo - od té doby s ním zlehka experimentuju. Už si ho troufnu dát do polévky, na topinku. A letos jsem po mnoha letech měla česnekovou pomazánku na silvestra, to jsem byla blahem bez sebe. Nic mi nebylo.
Na radu jednoho nejmenovaného kuchaře ze stroužků vyndáváme ty klíčky - rozpůlíš stroužek a vydloubneš ven to uprostřed. Údajně je právě tahle část česneku ta, která způsobuje lidem zažívací potíže. Doporučuju vyzkoušet. Doma klíčky vyndávám a jinde si do jídel s česnekem netroufnu - málo kdo to totiž dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 19:13
@Markéta188 píše:
Já si ho beru hned jak pocítím, že mi není úplně ok. Zastaví nevolnosti a bolest žaludku. Většinou mi zabere do 20ti minut a je mi dobře :palec:

dobra a pak muzete normalne jist? nebo date dietku??

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 19:24
@Markéta188 píše:
Já si ho beru hned jak pocítím, že mi není úplně ok. Zastaví nevolnosti a bolest žaludku. Většinou mi zabere do 20ti minut a je mi dobře :palec:

hm zjistila jsem ze doma endiaron nemam :( co jienho muzu vzit? zaludecni kapky nebo algifen kapky?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 19:25
@Whitedog píše: Česnek je zapeklitý. Miluju ho, krásně mi voní, ale dlouhé roky jsem ho nejedla vůbec, bylo mi po něm hrozně zle, stačilo stopové množství. Po porodu, když jsem kojila a měla vlčí hlad, jsem prubla něco s trochou česneku a nic mi nebylo - od té doby s ním zlehka experimentuju. Už si ho troufnu dát do polévky, na topinku. A letos jsem po mnoha letech měla česnekovou pomazánku na silvestra, to jsem byla blahem bez sebe. Nic mi nebylo.
Na radu jednoho nejmenovaného kuchaře ze stroužků vyndáváme ty klíčky - rozpůlíš stroužek a vydloubneš ven to uprostřed. Údajně je právě tahle část česneku ta, která způsobuje lidem zažívací potíže. Doporučuju vyzkoušet. Doma klíčky vyndávám a jinde si do jídel s česnekem netroufnu - málo kdo to totiž dělá.

prave ze ja ho take miluji a na silvestra jsem ho prave dala do te pomazanky a take mi nic nebylo a ani v tom hermelinu co jsem mela druhy den taky nic az proste dneska… divne to je :(

ted me boli zaludek ale mam hlad.. takze jeste lepsi :D achjoo :D

• Citovat
  • Nahlásit
3060
3.1.22 19:33

… s věkem česnek vůbec nemůžu, vždycky je mi potom zle. Je sice zdravý, ale není pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat