Cesta do Itálie autem - covid kontroly

4781
5.7.21 10:20

Cesta do Itálie autem - covid kontroly

Ahoj,

chystáme se do Itálie (Lago di Como) autem, děti vzhledem k tomu, kdy se vrací z tábora, nebudou mít PCR testy, protože by se to nestihlo. Takže děti antigen. testy, já s manželem PCR testy. Covid pasy nemáme, budeme mít jenom papír. (Byla potřebná AJ verze?)

Chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá s kontrolami na hranicích, při ubytování, v restauracích, obchodech, bazénech a podobně. Jakou máte zkušenost, vyžadují je? Chceme jet na 2 týdny, nechceme se nikde přetestovávat po týdnu…

A co roušky? Jak moc a kde jste se potkali s tím, že by je vyžadovali?

Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15983
5.7.21 10:36

Na ocko.uzis.cz si stahnete i certifikaty o negativnich testech, ktere maji qr kod. Daji se stahnout i do aplikace Tečka.
https://covid.gov.cz/…-2021/italie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
5.7.21 19:22
@cecetka píše:
Na ocko.uzis.cz si stahnete i certifikaty o negativnich testech, ktere maji qr kod. Daji se stahnout i do aplikace Tečka.
https://covid.gov.cz/…-2021/italie

A atg test bude stacit na cele dva tydny? Nechci v Italii shanet testovaci centra, to tam radeji nepojedu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30692
5.7.21 20:23
@J_Doe píše:
A atg test bude stacit na cele dva tydny? Nechci v Italii shanet testovaci centra, to tam radeji nepojedu…

ne, ten platí dva dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
5.7.21 21:14
@vokishka píše:
ne, ten platí dva dny

No dobre, a prakticky v Italii pozaduji, aby si turisti udelali testy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24298
5.7.21 22:00
@J_Doe píše:
No dobre, a prakticky v Italii pozaduji, aby si turisti udelali testy?

nebyla jsem osobně, ale testy potřebuješ pouze pro přejetí hranic, dále musíš vyplnit digitální formulář a po příjezdu se nahlásit na místní zdravotní středisko ASL, je povinnost nosit roušky v interiéru, ale testy při vstupech jako u nás, nejsou, toto info mám ze stránek ck české kormidlo, kteří mají moc dobře popsané podmínky v různých státech, - a jinak - nemáš fb - tam by se asi spíš našli skuteční lidé, kteří teď v Itálii jsou nebo byli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30692
5.7.21 22:00
@J_Doe píše:

To nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24298
5.7.21 22:16
@J_Doe píše:

ne, uvnitř Itálie už žádné testy nepotřebujete, jen na přejezd hranic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
10.7.21 21:05

Mohu poprosit, zda má někdo aktuální zkušenost s opatřeními při cestě autem na jih Itálie a pobytu?
Předem mnohokrát děkuji za veškeré info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51955
11.7.21 14:05
@J_Doe píše:
Ahoj,

chystáme se do Itálie (Lago di Como) autem, děti vzhledem k tomu, kdy se vrací z tábora, nebudou mít PCR testy, protože by se to nestihlo. Takže děti antigen. testy, já s manželem PCR testy. Covid pasy nemáme, budeme mít jenom papír. (Byla potřebná AJ verze?)

Chtěla jsem se zeptat, jak to vypadá s kontrolami na hranicích, při ubytování, v restauracích, obchodech, bazénech a podobně. Jakou máte zkušenost, vyžadují je? Chceme jet na 2 týdny, nechceme se nikde přetestovávat po týdnu…

A co roušky? Jak moc a kde jste se potkali s tím, že by je vyžadovali?

Děkuji!

Nikdo nechtel nic. Jsme v Pra delle torri, velky kemp. Ustenky v obchode, tot vse
Kontrola zadna, ani v ubytovani ne.
Lidi min nez normalne, ale zat tak pusto jako loni uz taky neni. Coz ke vlastne fsjn, loni to bylo az strasidelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51955
11.7.21 14:06
@J_Doe píše:

Staci vam ten jeden test z CR. Na celych 14 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4781
11.7.21 15:16
@Baba píše:
Staci vam ten jeden test z CR. Na celych 14 dni.

Babo, dik, to jsou super zpravy! :palec: Takze to asi klapne, par dni Milano, a pak trada na sever na jezera!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51955
11.7.21 15:41
@J_Doe píše:
Babo, dik, to jsou super zpravy! :palec: Takze to asi klapne, par dni Milano, a pak trada na sever na jezera!

Jasne, ze to klapne :palec:

Pochybuju, ze by se ted aktualne podminky pro vstup do Italie menily.
A co si vymysli nasi tydyti je mi totalne ukradeny. At si skubnou. Neco hlasit zamestnavateli nebo co to chteji, fakt nebudu.

Uzijte si to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat