Cesta do Turecka a neaktuální foto v pasu

3399
25.7.19 12:16

Cesta do Turecka a neaktuální foto v pasu

Nemáte prosím někdo zkušenost z poslední doby, jak moc na letištích kontrolují podobu dítětě realita vs. foto v pase? Dcera má v pase fotku z 2 let, teď jí je 5,5. Já tam podobu vidím, ale nevím, jak to uvidí pracovníci kontroly, samozřejmě se za těch 3,5 let změnila. Letíme z Prahy do Antalye dovolenkovým charterem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1950
25.7.19 12:26

Foto nikdo resit nebude. S tim se asi pocita, ze se podoba zmeni, kdyz je pas na 5-10 let. My leteli do Australie, kdyz dcera mela 3 roky a c pase fotku kde ji byly 2 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3942
25.7.19 12:26

@Gorlami ahoj ja zkusenost s tureckem. nemam, ale jen ti chci rict ze dcera ma pas a je ji na fotce pul roku.Ted je ji 3 a pul.Sla jsem na pasovy, ze ji chci udelat novej, ze tam je neaktualni fotka a pani mi rekla, ze musim rict ze jsem ho ztratila.Ze jinak mi novej jen kvuli fotce neudelaj, ze je proste platnej 5 let :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
25.7.19 12:29

Podobu dětí kontrolují pečlivě, řekla bych, že víc než dospělé. My raději pas dali udělat nový ještě dlouho před tím, než skončila platnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3228
25.7.19 12:35

Syn má fotku z 6M a letěli jsme v roce, vypadal úplně jinak, přišlo mi, ze se na nej ani nepodivali. Můj muž měl 9 let starou fotku, kde neměl ještě vousy a měl afro a teď má krátké vlasy, tak to si ho prohlížel, ale stejně se ani na nic nezeptal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
25.7.19 12:42
@Ivana 85 píše:
@Gorlami ahoj ja zkusenost s tureckem. nemam, ale jen ti chci rict ze dcera ma pas a je ji na fotce pul roku.Ted je ji 3 a pul.Sla jsem na pasovy, ze ji chci udelat novej, ze tam je neaktualni fotka a pani mi rekla, ze musim rict ze jsem ho ztratila.Ze jinak mi novej jen kvuli fotce neudelaj, ze je proste platnej 5 let :nevim: :nevim:

divná paní..
mě to udělala uplně v pohodě.
ani jednomu ještě časově neprošel ale oba si nebyli podobní..a změnu samozřejmě doporučila, protože ty pasy NEJSOU platné, je jedno že časově ano..pas neplatí pokud není aktuální podoba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6089

Někde to opravdu kontrolují a pas, kde si dítě není podobné, není platný. Je to každého riziko. A je to blbost, že ho neudělají dříve z důvodu nepodobnosti dětí kvůli věku. Dělala jsem ho nový u obou dětí právě z tohoto důvodu a ještě mi úřednice sama potvrdila, že je to tak v pořádku. Naopak mohou být problémy, pokud podoba nebude jednoznačná. Stejné je to u dospělých.

Příspěvek upraven 25.07.19 v 12:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16498

Fakt chceš riskovat, že se celník blbě vyspí a v krajním případě ti dítě i odeberou než se prokáže, že je skutečně tvoje?
@Ivana 85 to je nesmysl. Měním pasy dětí každý rok, jen zaplatím stovku poplatek. Úřednice to sami doporučují a vždy upozorní, že pokud by se podoba změnila, máme přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
25.7.19 12:43

Tak vis jak, zalezi na koho narazis, vetsiniu to neresi, ale zrovna u vas budou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
25.7.19 12:47

Já vzala pas a dítě a zašla na pasový jestli mi poradí zda dělat nový…byly tam zrovna tři ženský koukly na fotku a řekly že si je podobná dost že nový pas není potřeba, má ho asi 10 měsíců a vůbec jsem si nebyla jistá jestli nevidím co vidět chci a to že si pořád je podobná :lol:. Stejně jsem to kdysi udělala s pasem starší dcery tady jsou ochotný a vždycky pomohly :)

Příspěvek upraven 25.07.19 v 12:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6089
25.7.19 12:49
@Ravedd píše:
Já vzala pas a dítě a zašla na pasový jestli mi poradí zda dělat nový…byly tam zrovna tři ženský koukly na fotku a řekly že si je podobná dost že nový pas není potřeba. Stejně jsem to kdysi udělala s pasem starší dcery tady jsou ochotný a vždycky pomohly :)

A ta dotyčná úřednice ti ručí za to, že to kontrolující celníci vyhodnotí stejně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
25.7.19 12:50

@Ravedd problém je že úřednice na pasovém nerozhodují jestli tě pustí do letadla nebo přes čáru.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
25.7.19 12:51
@hani28 píše:
Foto nikdo resit nebude. S tim se asi pocita, ze se podoba zmeni, kdyz je pas na 5-10 let. My leteli do Australie, kdyz dcera mela 3 roky a c pase fotku kde ji byly 2 mesice.

U nás teda úřednice říkala, že doklad platí, dokud si je to dítě podobné. Nedovedu si představit jak pak někde v zahraničí budu dokazovat, že ten doklad patří právě mému dítěti, když na fotce je mu měsíc ale ve skutečnosti je mu 5 let. Ta doba platnosti je spíš pro větší děti, přecejenom třeba po 10 roce už se tolik nemění jako ta miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
25.7.19 12:54
@hani28 píše:

to je celkem váš problém..
přečti si problematiku..
pas je neplatný když není aktuální foto..( je jedno že časově platí )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
25.7.19 12:56

Nikdy při cestě do zahraničí nikdo foto syna nezkoumal, respektive se ani nezvedli ze židle aby se na něho podívali, ale kdykoliv jsme přiletěli zpět do Ostravy, tak tady vstali a pořádně se podívali a porovnali a to děláme aktuální fotky vždy :) takže asi tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama