Cesta do Turecka a neaktuální foto v pasu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gorlami
Závislačka 3340 příspěvků 1 inzerát 25.07.19 12:16
Cesta do Turecka a neaktuální foto v pasu

Nemáte prosím někdo zkušenost z poslední doby, jak moc na letištích kontrolují podobu dítětě realita vs. foto v pase? Dcera má v pase fotku z 2 let, teď jí je 5,5. Já tam podobu vidím, ale nevím, jak to uvidí pracovníci kontroly, samozřejmě se za těch 3,5 let změnila. Letíme z Prahy do Antalye dovolenkovým charterem…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
hani28
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 25.07.19 12:26

Foto nikdo resit nebude. S tim se asi pocita, ze se podoba zmeni, kdyz je pas na 5-10 let. My leteli do Australie, kdyz dcera mela 3 roky a c pase fotku kde ji byly 2 mesice.

Ivana 85
Závislačka 3530 příspěvků 25.07.19 12:26

@Gorlami ahoj ja zkusenost s tureckem. nemam, ale jen ti chci rict ze dcera ma pas a je ji na fotce pul roku.Ted je ji 3 a pul.Sla jsem na pasovy, ze ji chci udelat novej, ze tam je neaktualni fotka a pani mi rekla, ze musim rict ze jsem ho ztratila.Ze jinak mi novej jen kvuli fotce neudelaj, ze je proste platnej 5 let :nevim: :nevim:

mamoch
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 25.07.19 12:29

Podobu dětí kontrolují pečlivě, řekla bych, že víc než dospělé. My raději pas dali udělat nový ještě dlouho před tím, než skončila platnost.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 25.07.19 12:35

Syn má fotku z 6M a letěli jsme v roce, vypadal úplně jinak, přišlo mi, ze se na nej ani nepodivali. Můj muž měl 9 let starou fotku, kde neměl ještě vousy a měl afro a teď má krátké vlasy, tak to si ho prohlížel, ale stejně se ani na nic nezeptal.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31660 příspěvků 25.07.19 12:42
@Ivana 85 píše:
@Gorlami ahoj ja zkusenost s tureckem. nemam, ale jen ti chci rict ze dcera ma pas a je ji na fotce pul roku.Ted je ji 3 a pul.Sla jsem na pasovy, ze ji chci udelat novej, ze tam je neaktualni fotka a pani mi rekla, ze musim rict ze jsem ho ztratila.Ze jinak mi novej jen kvuli fotce neudelaj, ze je proste platnej 5 let :nevim: :nevim:

divná paní..
mě to udělala uplně v pohodě.
ani jednomu ještě časově neprošel ale oba si nebyli podobní..a změnu samozřejmě doporučila, protože ty pasy NEJSOU platné, je jedno že časově ano..pas neplatí pokud není aktuální podoba..

bartsch
Kelišová 5115 příspěvků 25.07.19 12:42

Někde to opravdu kontrolují a pas, kde si dítě není podobné, není platný. Je to každého riziko. A je to blbost, že ho neudělají dříve z důvodu nepodobnosti dětí kvůli věku. Dělala jsem ho nový u obou dětí právě z tohoto důvodu a ještě mi úřednice sama potvrdila, že je to tak v pořádku. Naopak mohou být problémy, pokud podoba nebude jednoznačná. Stejné je to u dospělých.

Příspěvek upraven 25.07.19 v 12:42

Janli
Echt Kelišová 9804 příspěvků 25.07.19 12:42

Fakt chceš riskovat, že se celník blbě vyspí a v krajním případě ti dítě i odeberou než se prokáže, že je skutečně tvoje?
@Ivana 85 to je nesmysl. Měním pasy dětí každý rok, jen zaplatím stovku poplatek. Úřednice to sami doporučují a vždy upozorní, že pokud by se podoba změnila, máme přijít.

astoret
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 25.07.19 12:43

Tak vis jak, zalezi na koho narazis, vetsiniu to neresi, ale zrovna u vas budou..

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 25.07.19 12:47

Já vzala pas a dítě a zašla na pasový jestli mi poradí zda dělat nový…byly tam zrovna tři ženský koukly na fotku a řekly že si je podobná dost že nový pas není potřeba, má ho asi 10 měsíců a vůbec jsem si nebyla jistá jestli nevidím co vidět chci a to že si pořád je podobná :lol:. Stejně jsem to kdysi udělala s pasem starší dcery tady jsou ochotný a vždycky pomohly :)

Příspěvek upraven 25.07.19 v 12:49

bartsch
Kelišová 5115 příspěvků 25.07.19 12:49
@Ravedd píše:
Já vzala pas a dítě a zašla na pasový jestli mi poradí zda dělat nový…byly tam zrovna tři ženský koukly na fotku a řekly že si je podobná dost že nový pas není potřeba. Stejně jsem to kdysi udělala s pasem starší dcery tady jsou ochotný a vždycky pomohly :)

A ta dotyčná úřednice ti ručí za to, že to kontrolující celníci vyhodnotí stejně?

smurfka
Vesmírná mluvilka 31660 příspěvků 25.07.19 12:50

@Ravedd problém je že úřednice na pasovém nerozhodují jestli tě pustí do letadla nebo přes čáru.. :nevim:

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11636 příspěvků 25.07.19 12:51
@hani28 píše:
Foto nikdo resit nebude. S tim se asi pocita, ze se podoba zmeni, kdyz je pas na 5-10 let. My leteli do Australie, kdyz dcera mela 3 roky a c pase fotku kde ji byly 2 mesice.

U nás teda úřednice říkala, že doklad platí, dokud si je to dítě podobné. Nedovedu si představit jak pak někde v zahraničí budu dokazovat, že ten doklad patří právě mému dítěti, když na fotce je mu měsíc ale ve skutečnosti je mu 5 let. Ta doba platnosti je spíš pro větší děti, přecejenom třeba po 10 roce už se tolik nemění jako ta miminka.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31660 příspěvků 25.07.19 12:54
@hani28 píše:

to je celkem váš problém..
přečti si problematiku..
pas je neplatný když není aktuální foto..( je jedno že časově platí )

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 25.07.19 12:56

Nikdy při cestě do zahraničí nikdo foto syna nezkoumal, respektive se ani nezvedli ze židle aby se na něho podívali, ale kdykoliv jsme přiletěli zpět do Ostravy, tak tady vstali a pořádně se podívali a porovnali a to děláme aktuální fotky vždy :) takže asi tak..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama