Cesta Praha - Ostrava, přestávky pro děti

169
17.7.13 08:17

Cesta Praha - Ostrava - přestávky pro děti

Jedu s dvěma dětmi (5 a 10 let) sama autem z Prahy do Ostravy (přes Brno), poraďte prosím na této trase vhodné zastávky, kde by si děti mohly odpočinout a protáhnout se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58709
17.7.13 08:22

@čezka Benzina :mrgreen: jsou u nich velká parkoviště ;) Jinak odpočívadel a všeho mraky, já stavím fakt jen u té Benziny :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
17.7.13 08:23

Myslela jsem spíš nějaké hřiště…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
17.7.13 08:30
@čezka píše:
Jedu s dvěma dětmi (5 a 10 let) sama autem z Prahy do Ostravy (přes Brno), poraďte prosím na této trase vhodné zastávky, kde by si děti mohly odpočinout a protáhnout se.

Cca 50km před Brnem na D1 je tuším Shell benzínka a u ní Mekáč s dětským hřištěm. Tam stavíme my. Jezdíme na Slovensko, tak dál neporadím. A z benzínek máme nejraději OMV benzínky, ve Vivě (ta kavárna v OMV) mají nejlepší kafe a i zahrádku na sezení venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
17.7.13 08:31

Zastav na obed/svacinu v McDonaldu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
17.7.13 08:31
@neprihlasena píše:
Cca 50km před Brnem na D1 je tuším Shell benzínka a u ní Mekáč s dětským hřištěm. Tam stavíme my. Jezdíme na Slovensko, tak dál neporadím. A z benzínek máme nejraději OMV benzínky, ve Vivě (ta kavárna v OMV) mají nejlepší kafe a i zahrádku na sezení venku.

Jinak Mekáče jsou na D1 do Brna dva, jeden u Prahy blízko, proto tam nestavíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
17.7.13 08:39

Tuhle cestu absolvujeme casto. Ja stavim az za Brnem v Mekaci a pak hned odbocka a sjezd z dalnice na Ostravu a napojeni na ostravskou. Tam pak uz jen benzinky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikol.ondrášovka
17.7.13 08:54

My stavíme kdy je potřeba, když není potřeba, jedem najeden zátah

• Nahlásit
  • Citovat
58709
17.7.13 08:58

@čezka jasný, na Benzině sice nebývaj dětské koutky, ale mají tam jídlo a místo na proběhnutí. Já tuhle trasu jedu na 1 zastávku, kluk si odskočí, protáhne nohy, max dá něco k jídlu a fičíme dál.. od Brna do ovy je to úplně bída, co vím, tak fakt jen benzínky, max ten mekáč.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292
17.7.13 09:23

@čezka
po D1 na téhle trase jsou jen dva MC´Donaldy, jinak jen benzinky, a na novém úseku blíže Ostravě těch benzínek je ještě méně…osobně jsem jezdila spíše z Prahy přes Hradec Králové a Mohelnici, je to přes města a je to i celkem zábavnější trasa než pořád po dálnici, jezdila jsem tudy kvůli tomu že jsme jezdili se psem a ten potřebuje zastávky kvůli venčení a protažení častěji…možná je to o něco delší, ale nebyla to aspoň taková jednotvárná cesta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
17.7.13 09:35

@Katschuska nevím,jak často tuhle trasu - tedy HK - mohelnice, ova jezdíš, ale ta cesta je naprosto šílená :zed: jako ano, míst k zastavení hodně, ale jeden pruh, pořád hadi, stačí jediný kamion a cesta se v pohodě prodlouží o 2-3 hodiny. Jela jsem ji naposledy minulý týden a kdybych cíl neměla za HK, tak bych to fakt objížděla :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292
17.7.13 10:22

@martina.se
tak já nevím, asi mám na to nějaké štěstí :nevim: ale nikdy jsem nikde extra nestála, pokud se nestala nehoda na olomoucké dálnici - z mohelnice na oloumouc, mezi hradcem a mohelnicí jsem kamiony většinou chytala v kopcích apod.kde se to dá v určitých místech předjet…ale je pravda, že teď jsem do Ovy nejela protože D1 se opravuje a ve stejném termínu byla i oprava tunelu na trase přes Hradec(nevím teď jak se ten tunel a most dolů do mohelnice jmenuje :pocitac: - ale ten kdo tohle vymyslel ve stejném termínu musel mít asi zatemnění mozku :cert: )
A osobně ráda řídím, tudíž mi stáčení a zatáčení cesty nijak nepřekáží, a užívám si to, na téhle trase jsem se dobře vyjezdila když jsem udělala řidičák a pořídila první auto, takže já ji mám ráda :oops: :)
Hlavně já tohle cestování neberu nějak tragicky a vždycky počítám že se po cestě může stát cokoliv, a příjde mi lepší uvíznout v koloně v okolí mohelnice, než na rozpálené dálnici :nevim: ale to je každého postoj…nikomu tu cestu nevnucuji, jen mi prostě příjde zajímavější co se výhledu do okolí týče.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
17.7.13 11:11

@Katschuska Taky netuším to jméno, ale ta objížďka stojí za to.. za kamionem, na 1, max na 2jku, šílené. předjet nebylo kde, vymyslel fakt debil :zed: Jinak neber to špatně, jen jsem se ptala, protože tuhle trasu jezdím hodně často a ta cesta mi právě přijde šílená. Kdyby to šlo, radši zvolím D1,ale v mém případě bych najela 200 km navíc :zed: Fakt to byl jen dotaz, já taky říkám ráda, jezdím hodně, ale tahle spojka je za trest..tedy třeba v so brzo ráno je to paráda, ale přes týden :zed: naposledy jsem uvízla před Vysokým Mýtem /chlapík před náma asi usnu a vyválel se/, objet nebylo možno, trčela jsem tam téměř 2 hodiny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292
17.7.13 11:38

@martina.se
No to potěší :roll: já teď právě kvůli té opravě tunelu do Ovy raději nejela, protože jsem se koukala na net a jak na D1 tak na té Hradecké trase byly kolony, takže jsem výlet do Ovy odložila dokud nebude alespoň jedna cesta sjízdná bez zbytečných objíždění…ale i tak si říkám že jsem asi vždycky měla štěstí co se nehod týče a nikdy nic nechytila - ťuk, ťuk, ťuk :)
A taky jsem tu cestu psala i kvůli zastávkam pro děti, jak se ptala zakladatelka a po cestě jsou taky normální hospody - restaurace na jídlo, ne jen benzinky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
17.7.13 11:44

Děkuji všem za reakce, zkusím ten Mekáč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama