Čestné prohlášení, otevření škol, riziková skupina

19
3.5.20 15:01

Čestné prohlášení, otevření škol, riziková skupina

Takže potřebuji pomoct. Vzhledem k této situaci mám teď problém a netuším jak ho vyřešit. Mám dvě děti a ze školy nám přišel e-mail s tím že když vyplníme čestné prohlášení tak buď půjdou do školy obě a nebo nikdo. Já jsem chtěla nejdřív poslat do školy pouze starší dceru která je v 9. ročníku aby se učila na příjmací zkoušky. Ovšem mám ještě mladší dceru která je v 5. třídě, ale tu jsem tam posílat nechtěla, protože domácí studium zvládá sama a výborně. Takže nevím jestli by se nějak nedalo zařídit jestli by tam šla jenom starší dcera a nebo se mám obrátit na školu. Taky bydlíme doma s dědou a babičkou. Oba už jsou v důchodu a dědovi je 64 za čtvrt roku 65 tak nevím zda už patří do rizikové skupiny. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

157
3.5.20 15:07

Nevidím důvod, proč by starší nemohla do školy a mladší by nemohla zůstat doma. I kdyz, je poněkud zvláštní starší poslat do školy a nákazy se u ní neobavat a mladší nechat doma z důvodu obavy nákazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
3.5.20 15:07

Tak je uplny nesmysl, aby jedna sla do skoly a druha musela byt doma, jelikoz mate doma babicku a dedu :D si budou tukat na celo co vymyslite za hovadiny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15734
3.5.20 15:10

Poslala bych buď obě nebo žádnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18156
3.5.20 15:11

@Anicka227 dedovi je 64, tudiz neni v rizikove skupine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22293
3.5.20 15:11
@Anicka227 píše:
Takže potřebuji pomoct. Vzhledem k této situaci mám teď problém a netuším jak ho vyřešit. Mám dvě děti a ze školy nám přišel e-mail s tím že když vyplníme čestné prohlášení tak buď půjdou do školy obě a nebo nikdo. Já jsem chtěla nejdřív poslat do školy pouze starší dceru která je v 9. ročníku aby se učila na příjmací zkoušky. Ovšem mám ještě mladší dceru která je v 5. třídě, ale tu jsem tam posílat nechtěla, protože domácí studium zvládá sama a výborně. Takže nevím jestli by se nějak nedalo zařídit jestli by tam šla jenom starší dcera a nebo se mám obrátit na školu. Taky bydlíme doma s dědou a babičkou. Oba už jsou v důchodu a dědovi je 64 za čtvrt roku 65 tak nevím zda už patří do rizikové skupiny. :nevim:

Nevím, jestli jsi to pochopila dobře. Z pokynu vyplývá, že školní docházka je dobrovolná, nikde se tam nepíše o tom, že by museli nastoupit ona sourozenci nebo žádný. Pokud to po vás škola chce, ať cituje ministerskou vyhlášku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2620
3.5.20 15:16

@Cuddy mě připadá 64 už celkem dost. V tomto věku už většinou bývají zdravotní problémy, např. vysoký tlak… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
3.5.20 15:22
@hanka.br. píše:
Nevím, jestli jsi to pochopila dobře. Z pokynu vyplývá, že školní docházka je dobrovolná, nikde se tam nepíše o tom, že by museli nastoupit ona sourozenci nebo žádný. Pokud to po vás škola chce, ať cituje ministerskou vyhlášku.

Souhlasím, akorát tedy zakladatelka přijde o OCR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20263
3.5.20 15:27
@j.a.n.i1 píše:
Souhlasím, akorát tedy zakladatelka přijde o OCR.

Bingo, takze se hleda vymluva, proc nejit do prace. Deti soce zvladaji domskolu v pohode, obcas na ne muze hodit oko babca s dedou, ale proc si nezustat doma za 80% platu, kdyz ma byt pekne pocasi, ze. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
3.5.20 15:33

@Svistice Tak jelikoz tim, ze starsi ditko do skoly pujde, o ocr prijde, tak nechapu, proc mas problem s tim, ze chce nechat mladší doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20263
3.5.20 15:38
@j.a.n.i1 píše:
@Svistice Tak jelikoz tim, ze starsi ditko do skoly pujde, o ocr prijde, tak nechapu, proc mas problem s tim, ze chce nechat mladší doma.

Tak at ho necha, deti jdou do skoly dobrovolne. Pokud ale pujde starsi, tak proste pada nejaka mozna vymluva na rizikovou skupinu (a narok na pripadne prodlouzeni behu OCR).
Pan reditel si muze trhnout ploutvi, protoze navsteva skoly je dobrovolna, takze nemuze vyzadovat, ze bud pujdou do skoly obe deti nebo zadne. Proste nemuze, nema pro to zadnou oporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20263
3.5.20 15:43

Stejne jako mne nikdo nemuze donutit posilat dite, pokud po tydnu skolni hlidarny zjistim, ze je zcela k prdu a zaridim si hlidani nejak jinak nekde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3281
3.5.20 15:45
@Anicka227 píše:
Takže potřebuji pomoct. Vzhledem k této situaci mám teď problém a netuším jak ho vyřešit. Mám dvě děti a ze školy nám přišel e-mail s tím že když vyplníme čestné prohlášení tak buď půjdou do školy obě a nebo nikdo. Já jsem chtěla nejdřív poslat do školy pouze starší dceru která je v 9. ročníku aby se učila na příjmací zkoušky. Ovšem mám ještě mladší dceru která je v 5. třídě, ale tu jsem tam posílat nechtěla, protože domácí studium zvládá sama a výborně. Takže nevím jestli by se nějak nedalo zařídit jestli by tam šla jenom starší dcera a nebo se mám obrátit na školu. Taky bydlíme doma s dědou a babičkou. Oba už jsou v důchodu a dědovi je 64 za čtvrt roku 65 tak nevím zda už patří do rizikové skupiny. :nevim:

Mladší poslat nemusíš, ale přijdeš o OCR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15734
3.5.20 15:46
@j.a.n.i1 píše:
@Svistice Tak jelikoz tim, ze starsi ditko do skoly pujde, o ocr prijde, tak nechapu, proc mas problem s tim, ze chce nechat mladší doma.

OČR na deváťáka? 8o To má snad na to mladší dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
3.5.20 15:59
@divine woman píše:
OČR na deváťáka? 8o To má snad na to mladší dítě.

Urcite manza ma ocr na druhe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama