Cestování autem a výdrž v autosedačce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 14.05.19 09:45
Cestování autem a výdrž v autosedačce

Ahoj, mám problém s výdrží dcery v autosedačce. Jakmile ji připoutám tak v ní řve a vzteká se.Jsme rádi, že vůbec dojedeme do obchodu. Vadí ji, že je připoutaná, ani v kočárku ji nepoutám jinak by jsme nikam nedojeli. Tohle dělá pomalu od narození, že nechce být v sedačce. Teď jí je šestnáct měsíců. Chceme jet k rodičům a to je tak 2,5 hodiny cesta. Doktorka mi poradila, že jí mám dát čtvrtku kinedrylu a po něm bude oblblá a vydrží v autě, ale ona je po něm ještě čilejší. Potřebovala bych aby to prospala nebo byla v klidu. Žádné hračky jí nezajímají a když už ji něco zaujme tak je to jenom na chvilku. S ničím nevydrží. Poraďte prosím…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tumpach
Kelišová 6624 příspěvků 14.05.19 09:55

A zkusilasi ji zabavit tabletem, neno pak jdine jet :roll: vlakem

PETRAKIM
Kecalka 156 příspěvků 14.05.19 09:57

A co vyjet v době, kdy chodí spát - večer nebo po obědě? Moje malá (14 měsíců) se také vzteká po 10 minutách a do toho ještě trpí na zvracení jak děs. Takže u nás tak 15-20 minut cesty je max. co zvládne v bdělém stavu, delší trasy nejezdíme a pokud bych musela, takv době jejího spánku vyjedu. Ještě je možnost zkusit/půjčit jinou autosedačku. My máme s pultem. Když je na rovno, tak se nám vzteká ihned, když je v poloze pro spaní (není tak na pultu natlačená), tak vydrží 10 minut být v klidu, protože ji nic tak netlačí. Alternativně jeďte meziměstskou dopravou s golfkou a batůžkem s jídlem a kufry pošlete autem s manželem/přítelem - já tak jezdím běžně. Nebo takto absolvujte aspoň část cesty a část autem.

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 14.05.19 10:05

Tablet ji baví jenom chvilku. A ona skoro vůbec nespí, ani v autě neusne. A když už usne tak je to na půl hodiny.

Tichošlápek
Extra třída :D 14341 příspěvků 14.05.19 10:23

Tak proste bude řvát. Nedá se nic dělat

Agrion
Závislačka 2951 příspěvků 14.05.19 10:30
@Tichošlápek píše:
Tak proste bude řvát. Nedá se nic dělat

Promluvila zkusena matka :palec: Nas nejstarsi byl taky urvanec… casem si zvyknul :lol: Rekord byli 2,5 hodiny cestou z letiste 8o Usnul presne za ceduli s nazvem naseho mesta :cert:

PeetaKo
Povídálka 38 příspěvků 14.05.19 10:44

Naše dcera(1,5roku) zvládá cestování naštěstí celkem dobře, ale jezdila v autě často už od narození.
Jezdíme tedy hlavně na její spaní po obědě. Případně nám pak zabírá jídlo- jakékoliv, co moc nedrobí a dceři chutná (okurka, ředkvičky, jablko, takové ty lisované ovocné tyčinky, atd.)nebo neokoukaná knížka/dětský časopis. Při nejhorším bych zapnula oblíbenou pohádku na mobilu (u nás frčí Žížaláci :lol: )
Jo a na delších cestách s ní sedím vzadu a často zastavujeme. Zrovna za 2 dny nás čeká cesta přes půl republiky :?

PETRAKIM
Kecalka 156 příspěvků 14.05.19 11:19

@slaveronika No tak jeďte půl hodiny autem a zbytek vlakem/autobusem. Nebo v době jejího večerního spánku. To usne určitě, pokud přes den nespí či málo spí. Zabavení dítěte taky funguje, ale je otázka, jestli to zvládne celou cestu. Já to zabavování beru spíše jako doplněk, když vše ostatní selže. A co změna autosedačky, jak jsem psala? Vypůjčit si od někoho jiný typ než používáte (pultíkovou, chápu dle sdělení, že máte klasický pětibod - stačí třeba zkusit v prodejnách se sedačkami, jak jí to bude vyhovovat a pak řešit teprv nějaké zapůjčení, případně koupi, pokud víte, že chcete jezdit častěji).

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 14.05.19 12:32

PETRAKIM Kdyby jsme jeli jenom půl hodiny tak nikam nedojedeme. Vetšinu cesty jedeme po D1.A v noci mi toho taky moc nenaspí. Budí se mi po půl hodině a to s řevem. A sedačku vyměňovat nemusíme. Pokud v ní musí být připoutaná tak se vzteká a řve. Jí vadí pouze, že musí být připoutaná, nemůže mít volnost.

tumpach
Kelišová 6624 příspěvků 14.05.19 14:12
@slaveronika píše:
PETRAKIM Kdyby jsme jeli jenom půl hodiny tak nikam nedojedeme. Vetšinu cesty jedeme po D1.A v noci mi toho taky moc nenaspí. Budí se mi po půl hodině a to s řevem. A sedačku vyměňovat nemusíme. Pokud v ní musí být připoutaná tak se vzteká a řve. Jí vadí pouze, že musí být připoutaná, nemůže mít volnost.

tak jeďte clou cestu vlakem, nebudou to třeba jen tři hodiny, ale třeba 5-6 hodin, s tím nic neudělate, lepší než uřvané dítě, prostě každé dítě, je to stejné jako se psem, nemá rádo autosedačky a auta,
a jinak jako takhle velké dítě, v noci po půl hodině řvát, to mi opravdu nepřijde normální, přijde mi, že je to tvoje dcerénka, promiň, za to slovo, trošku rozmazlenější :) :nevim: :nevim: :nevim:

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 14.05.19 18:09

@tumpach Promiň ale nevíš nic o mé dceři a co jí trápí. Určitě rozmazlená není, pouze má asi nějaké noční můry proto se asi budí. Já jsem chtěla radu nebo nějakou zkušenost s tím a ne že budeš říkat, že mám dcérenku rozmazlenou!

tumpach
Kelišová 6624 příspěvků 14.05.19 19:58
@slaveronika píše:
@tumpach Promiň ale nevíš nic o mé dceři a co jí trápí. Určitě rozmazlená není, pouze má asi nějaké noční můry proto se asi budí. Já jsem chtěla radu nebo nějakou zkušenost s tím a ne že budeš říkat, že mám dcérenku rozmazlenou!

A nemyslíš si, že by ty můry bylo dobré řešit s doktorkou :think:,
nebo ještě ohledně toho ježdění na uklidnění bachovy esence :think: :think:, jsou i homeopatika pro děcka, tak se možná poradit s dobrým HOMEOPATEM :nevim: :nevim:, vždyť pokud to malou takto trápí, tak i ona se dobře nevyspí :) https://www.bachovy-esence.com/…rka-skvrnita
https://www.bachovy-esence.com/…globuli-10-g
 https://www.bachovy-esence.com/…-topol-osika

Příspěvek upraven 14.05.19 v 20:07

jizvíková
Extra třída :D 12851 příspěvků 14.05.19 20:00
@Agrion píše:
Promluvila zkusena matka :palec: Nas nejstarsi byl taky urvanec… casem si zvyknul :lol: Rekord byli 2,5 hodiny cestou z letiste 8o Usnul presne za ceduli s nazvem naseho mesta :cert:

Souhlas, bude řvát, pak si zvykne, řvaní omrzí

slaveronika
Povídálka 18 příspěvků 15.05.19 06:01

@tumpach Doktorka nám řekla, že jí nic nechybí, je zdravá a jinak neví co by jí bylo.Ale na ty kapky se podívám. Děkuji za radu.

PETRAKIM
Kecalka 156 příspěvků 15.05.19 10:43

@slaveronika V pultíkové nemá dítě pás přímo na těle, není tedy připoutaná klasicky, sedí za pultem (nevím, jestli jste to někdy viděla, ale je to jiné). Zkuste ji někde na prodejně, možná jí bude vyhovovat víc. A jak už tu zaznělo, jeďte vlakem/busem. Auto je o pohodlnosti a rychlosti, ale když dítě cestu nezvládá, holt musíte se dopravit jiným způsobem. Bachovy esence samozřejmě mohou/a nemusí pomoci.
A jinak poslední rada - nikam tedy nejezděte a rodiče nechť dojedou za vámi (tedy pokud není důvod návštěvy svatba, pohřeb, rodinná oslava u rodičů nebo něco jiného, co vyloženě znemožňuje jejich příjezd).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama