Cestování do exotických zemí s malými dětmi

23.1.20 10:36

Cestování do exotických zemí s malými dětmi

Najdu tu mezi nami nekoho kdo se nevzdava cestovat dale nez jen po evrope i s malymi detmi? V srpnu bude malemu 8 mesicu a rada bych s nim vyrazila smer Thajsko/ Malajsie apod. S tim, ze na miste bych dala alespon jeden ci dva presuny :). Rada bych s nekym pokecala a vymenila si zkusenosti ;). Rada bych vyuzila nositko ci satek na cestach.

Prosim aby se nepridavaly maminky co jsou PROTI cestovani s malymi detmi ;) takova debata smysl nema a predem dekuji! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10701
23.1.20 10:55

Já tedy na tohle byla trochu srabík, speciálně s prvním dítětem, ale rozhodně nejsem proti. Děti jsem tahala jako kočka koťata v nosítku nebo manduce všude možně, takže při důkladné přípravě (očkování, lékárnička, pojištění a pořešení všech coby kdyby) bych se nebála ani delší cesty. Některá mimča blbě snáší létání, ale nejhorší jsou stejně vzlety a přistání, takže pak už je celkem fuk, zda letíš 3 hodiny nebo 10 :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8963
23.1.20 11:08

Co te konkretne zajima?

Mame 4 deti a vsechny s nami cestuji od malinka. Ty 2 nejmladsi uplne od miminek. Nejezdime na organizovane dovolene, vsechno si vetsinou zarizujeme sami.

Projely s nami temer vsechny svetadily. Z tech vzdalenejsich mist jsme s nimi byly v Karibiku, v Mikronezii, na Galapagach, na Fidzi, v JAR, projeli jsme jih USA…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
23.1.20 11:22

...

Teda chudáci děcka. To si to nemůžete aspoň na chvíli odpustit? Vždyť to pro ty děti je jenom otravná štrapáce :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 11:46

@Nairol my jsme cestovali dost prave bez deti. Mam dceru- 10let a s ni jsme byliv Japnsku ale ma jineho tatinka a vcelku nesouhlasil aby mala chybela ve skole atd takze s ni jsme davali jen takove ty koupacky- Egypt, Tunisko a loni kdyz jsem byla tehu jsme spolecne dali vsichni Maroko ale zase jen odpocinek. Jinak jsme cestovali s chlapem- take mikronesie, malajsie, indonesie atd a vsechno bez ck samozrejme s batuzkem a spousty preletu. No a co me zajima. Zajima me hlavne zkusenost co se tyka baleni veci, ockovani a zdravotniho stavu(jestli clovek neco vyjimecneho resil atd). bojim se hlavne kvuli ockovani ale jinak si myslim ze je lepsi vek DO jednohi roku na cestu treba kde se da cestovat a poznavat nez prave 2lete divoke dite co ho nebude nic zajimat. Ale rada bych se zeptala tech co to maji za sebou jak to deti zvladli :) Libi se mi nejspis sever Thajska Chiang Mai kde to mam moc rada + pak tedy nejaky ostrov Koh Lipe apod (pripadne Malajsii- Langkawi + Luala Lumpur + Perhentiany - ty jsou do zari otevrene, pakzavre do unora kvuli pocasi)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 11:48

@Tecumseh uprimne si myslim, ze dite je nejspokojenejsi tam kdema maminku ;) a my se nechceme vzdat neceho co mame tak radi, navic pozdejsi vek je horsi na cestovani. Vas nazor znam, tak prosim jiz sem psat nemusite;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 11:48

Pokud budeš kojit je to v těchto zemích, kde je problém s hygienou, určitě výhoda…

My se odvážili do Nigérie až po prvním roce, hlavně kvůli očkování žluté zimnice, které se dělá až po 9. Měsíci… Dále určitě oockovat proti turberkuloze, my ockovali i zloutenku A a to hlavně z důvodu cestování přes letiště, nevíš, co tam na tebe kdo prskne, na co dítě sáhne…

Na malárii jsme nic neměli, ale důsledně jsme používali repelent…

Jinak samozřejmě zjistit si jaká očkování jsou povinná, doporučená a jestli se doporučuje v daném období do země cestovat, např. v období dešťů je možnost nákazy větší ;)

No a s dítětem pak vybírat lepší hotely ;)

• Nahlásit
  • Citovat
10701
23.1.20 11:52

@rudepolemaku Jen k tomu věku-máš pravdu, obvykle děti do cca 18m jsou nenáročnější, než později, většinou spí po obědě, lépe se nosí (nejsou ještě těžké) atd. Děti od cca 18m do 4 let jsou risk největší, náladičky, období vzdoru, snaha prosadit si své.. neposedí..Pak už to zase bývá v pohodě ;) U těch mimin bych se bála zdravotní péče - úplně bych nechtěla řešit situaci, kdy mi dítě někde dostane silný průjem nebo jen pitomou horečku a je nutné ho někam dopravit. Ale na druhou stranu vše se dá zvládnout :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 12:17

Chvíli jsem pracovala v jihovýchodní Asii. Z miminem bych si tam netroufla. Nejde ani tak o to, když je všechno v pořádku. Problém je, když je problém. Třeba si uvědomit, že aj nejblbější injekce v zdravotnickým zařízení v nějakým hlavním městě má vysokou pravděpodobnost zaražení HIV (oni je mezi pacienty často nemění), nebo stačí, že se chlap dá někde oholit a nemá svoji žiletku… a podobné lahůdky. Taky ve více zaostalých zemích není přístup k pitné vodě, která je pro ně šíleně drahá. To taky znamená, že restaurace klidně podávají jídlo vařený ve vodě np. z Mekongu. A i jestli přímo nevaří, nebudou používat pitnou vodu na mytí nádobí. Nikdy si taky nedávat led… je hrozně mnoho situací, které si nezkušený cestovatel možná nevšimne. Dospělý si s takovýma malýma infekcemi možná poradí, miminko umí složit obyčejný evropský virus. Tam jsou standardy celkem jiné než u nás. Možná ještě Thajsko nebo Japonsko - ale žádný divoký odlehlý destinace. Taky vybrat krajiny z malárií, kterou lze léčit. Je toho prostě hodně na zvážení a pro miminko to bude vždy riziko. Někteří jezdí i do takových destinací, ale celé jídlo pro děti si buď vozí z domu v ohromném kufru, nebo všechno připravují na pokoji z balený vody. No ale jak kdo chce…

• Nahlásit
  • Citovat
23.1.20 12:29

Tak myslím, že jsem nepsala o odlehlých destinacích. Podle mě platí i stejné riziko ale pro nác v takových zemích. O všem co jsi napsala samozřejmě vím a člověk s tím počítá a vyhývá se podobným situacím. Máma tam na místě už restaurace o kterých víme, že nám z nich není špatně např. atd.. žádné šílené věci bychom zase nepodnikali ;). Minulý rok jsme se celá rodina- 10 členů nakazili salmonelou při oslavě v jedné restauraci (té lepší v ČR ) a navíc tu máme klíšťata a smog.. myslím, že i u nás je šíleně nebezpečných situací ;) a kdo ví z čeho se vaří u nás v rychlém občerstvení ehm… tohle je vždy na zvážení každého, pro mě zajímají konkrétní zkušenosti lidí co takto cestují a spíš aby mě motivovali než demotivovali :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
23.1.20 13:21
@rudepolemaku
…a to vám fakt v životě něco uteče, když budete s miminem sedět doma na zadku? Čas a aktivity organizovat pro něj, věnovat volný čas primárně jemu? Jaký má smysl harcovat se na druhý konec zeměkoule s takovým dítětem? A tahat ho tam chudáka jak kočka kutě. Jemu je to stejně jedno, akorát ho vystavujete stresu, riziku nákaze, nebo kdoví čeho ještě…a pro vás to je ve finále taky naprd.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 13:36

@Tecumseh Boze zalez nekam do nory, na tohle se zakladatelka urcite neptala :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 13:41

No asi tak. S malými dětmi jsem cestovala, troufla bych si i na jiný kontinent, nicméně má to své meze. Klidně bych jela do severní Ameriky, Austrálie, části Asie…ale do Thajska a Malajsie s miminem nebo batoletem fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 13:43
@Tecumseh píše: …a to vám fakt v životě něco uteče, když budete s miminem sedět doma na zadku? Čas a aktivity organizovat pro něj, věnovat volný čas primárně jemu? Jaký má smysl harcovat se na druhý konec zeměkoule s takovým dítětem? A tahat ho tam chudáka jak kočka kutě. Jemu je to stejně jedno, akorát ho vystavujete stresu, riziku nákaze, nebo kdoví čeho ještě…a pro vás to je ve finále taky naprd.

Ne každý má potřebu sedět s dítětem první 3 roky na zadku doma, max. výlet do Krkonoš… Já taky nerada sedím na jednom místě, nesnáším stereotyp, ráda vypadnu a změním prostředí, poznam cizí kulturu…

Dovolenou samozřejmě musíš přizpůsobit potřebám dítěte, ale rozhodně nemusíš paštikařit u Balatonu…

Jo ještě jsem chtěla říct, že je fajn mít pár kontaktů na soukromé nemocnice a na konzulát, kdyby cokoliv… A lékárnička je základ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
5
23.1.20 15:01

Byli jsme s cca 1 1/4 starým potomkem v Thajsku, let i pobyt bez problémů. Tehdy vůbec nebyly v Thajsku „konzervy“ pro malé děti, takže jsem byla ráda, že jsem pár „skleniček“ vzala z domova a nastavovala jsem je na místě rýží. Dál jsme tam vůbec nesehnali pleny do vody (naštěstí jsme měli z domova). Klasické papírové pleny se tam daly sehnat, ale jen v balení myslím po 4 nebo po 6 kouscích, tak jsem taky byla vděčná, že jedno mega balení jsem měla z ČR. Očkování, vyjma povinného, jsme dávali ještě žloutenku „A“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama