Cestování jako dítě v Busu Regiojet?

28.7.21 21:06

Cestování jako dítě v Busu Regiojet?

Zdravím, je mi 13let a mám v plánu jet z Prahy do Krumlova přes autobus Regiojet. Budu mít spolucestujícího kterému je 15let a nevíme jakou jízdenku si máme koupit, mají v tom trošku zmatek, nevím jestli mám koupit 2× Dětskou do 17ti let nebo pro kámoše dospělou a pro mě dětskou, ještě jsem cestovním busem nejezdil a nevím jak to chodí, předem díky za odpověď.
S pozdravem N. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34433
28.7.21 21:46

Jízdenka se kupuje podle věku. Takže jestli má Regiojet do 17 let nějakou dětskou, tak dvakrát tu. Kdybys jel s tátou, on platí dospělou a ty tu dětskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
28.7.21 22:30
@nicolasccc píše:
Zdravím, je mi 13let a mám v plánu jet z Prahy do Krumlova přes autobus Regiojet. Budu mít spolucestujícího kterému je 15let a nevíme jakou jízdenku si máme koupit, mají v tom trošku zmatek, nevím jestli mám koupit 2× Dětskou do 17ti let nebo pro kámoše dospělou a pro mě dětskou, ještě jsem cestovním busem nejezdil a nevím jak to chodí, předem díky za odpověď.
S pozdravem N. :)

Hele já úplně nevím, jak je to po Čr, vím jen, že po Čr může dítě samo cestovat od šesti let a mezinarodnim od deseti a to je s plnou mocí, která se ukazuje před busem, ale to pro Čr neplatí. Jenže pokud jedeš bez doprovodu dospělého, počítají si plnou cenu jako za dospělého už od těch desíti let, tak je to u těch mezinárodních, vím to jistě. Jako nezletily jsem takto jel a prekvapilo me to. Jak je to u vnitrostátních nevím, ale nedivil bych se, kdyby to bylo stejné, možná ptoto tě to v rezervaci nepustí, protože je možná nutné mít alespoň jednu jízdenku za plnou cenu, tak jako to je u té ciziny. Zkus si to zjistit, jistě to nevím, ale asi jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.7.21 22:42

@Matt 02 Díky za odpověď, lístky už jsem v aplikaci koupil, za cenu asi 90kč což mi přijde fakt málo ale nic mě nikde ne upozornilo ani nezastavilo, právě se trošku bojím aby mě v pátek před busem neřekli že musím mít plnou cenu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
28.7.21 22:54
@nicolasccc píše:
@Matt 02 Díky za odpověď, lístky už jsem v aplikaci koupil, za cenu asi 90kč což mi přijde fakt málo ale nic mě nikde ne upozornilo ani nezastavilo, právě se trošku bojím aby mě v pátek před busem neřekli že musím mít plnou cenu :think:

No tak když tě to pustilo, tak to je caik, to bude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 09:15

Syn 9 let jezdí občas sam a vždy za polovic

• Citovat
  • Nahlásit
882
29.7.21 11:10

Kupuje se to podle věku cestujícího, takže ty tu dětskou do 15 ti let, spolucestující studentskou.. Cenově to vyjde úplně stejně, jen od 15ti let je třeba nějaký průkaz, většinou občanský

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.7.21 11:21

@eryby oprava, je tu v aplikaci nabídka Dětská do 18ti nikoliv do 15ti, a na studenský je napsáno že potřebuje Průkaz
ISIC :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat