Cestování letadlem s dítětem do dvou let (infant)

16.7.13 09:34

Cestování letadlem s dítětem do dvou let (infant)

Příští měsíc se chystám v 9 měsíční dcerou letět do Bulharska na dovolenou charterovým letem a chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti, jak je to s přepravou zavazadel pro děti. Už mám zjištěno, že dítě do 2 let nemá nárok na žádná zvláštní zavazadla, výjimkou je převoz postýlky, kočárku (a případně sedačky). Každý dospělý může mít zavazadlo o váze 15kg + 5kg palubní zavazadlo, ale už teď je nám s manželem jasné, že sbalit věci pro sebe a pro dítě a do váhového limitu se vejít, bude dost těžké.
Napadlo mě, jestli bych mohla nějaké věci (třeba balík plen nebo pár oblečků) nacpat do tašky, která je připevněná na rukojeti kočárku nebo něco propašovat do tašky s cestovní postýlkou.
Kočárek bych ráda odevzdala až u letadla, ale postýlku bych nechala na páse hned u odbavení zavazadel, jestli je to možné.
Myslíte, že to bude nějaký problém, když u kočárku nebo postýlky bude přiloženo pár věcí pro dítě? Bude to někdo zkoumat?
Ještě nikdy jsem s dítětem neletěla, tak vůbec nevím… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3364
16.7.13 09:44

My problém s věcmi neměli, vše se nám do kufrů vešlo. Postýlku budete muset odbavit s kufry, já do ní vecpala deky a popř. ručníky :) Kočárek vemou u letadla. do letadla každý dospělí může jedno zavazadlo do váhy myslím 5kg? A bacha…koukala jsem jak puk, jak zpřísnili na letišti kontroly, musela jsem pít s kojenecké lahve a otvírat i uzavřené pití :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
16.7.13 09:50

@84simona udelala bych to taky tak pridala neco k te postylce. Myslim ze to nijak zkoumat nebudou jestli to jde pribalit do toho original obalu ze je tam treba deka navic nebo tak ;)
Ta taska ke kocaru si myslim ze uz by problem bykl to nepujde s kocarem ale budes si brat na palubu jako palubni zavazadlo. :nevim:

Muzu se pridat s otazkou jak je to u starsiho ditete? Ktere ma svoje sedadlo. Jasen tak ma taky narok na 15kg zavazadlo.
Ale lze to scitat. Tudiz mit kufry jen 2 ale o vaze 45 kg pro tri? Diky :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11966
16.7.13 09:53

Ohledně zavazadel by měla dát info letecká společnost… Loni jsme letěli s čsa, já se synem jsme měli dohromady 1 kufr, mohli jsme mít max. 30kg… A třeba zrovna čsa loni, jak jsme letěli, neodbavovala nadměrná zavazadla, max. do 32.kg… takže bych se informovala přimo u společnosti, se kterou letíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
16.7.13 09:54

@quinny ne, sčítat to nejde. kamarád to zkusil a byl to veliký problém…každý svoje zavazadlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24099
16.7.13 09:54

@quinny 45 nejde, max 30 ale obcas pindaji, me na ceste zpet s travelem meli kecy ze priste jen 2×15 i kdyz podminky mluvi jinak.
Tech 30 je kvuli lidem co to tahaji, i s nadvahou max 32

Jinak 5 kg palubovka (ale nikdo to nevazi ;) ) plus je mozne mit jeste kabelku.

Příspěvek upraven 16.07.13 v 09:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10369
16.7.13 09:55

My byli v červnu s 20 měsíčním a v pohodě jsme se vešli. Navíc v Bulharsku není nijak draho, takže tam třeba plínky koupíš, malýmu jsme tam kupovali i jogurty a vycházejí jako u nás a v all inclusive jsme měli dost věcí, co můžou i malinký děti - pečivo, ovoce, zelenina, těstoviny…Pokud vezeš skleničky s jídlem, tak je jasný, že se váhově nevejdete a pak bych si spíš zjistila, jestli se dají přikoupit kg v zavazadlech… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
16.7.13 10:08

@pikola no ja to tak myslela jako ze ty dva dohromady by meli 45 tudiz cca 30 a 15
Protoze sice jako pekny tri zavazadla ale petilety dite si to asi samo nepotahne ja budu mit kocar s prckem a starsiho a manzel ze by sam tahl tri kufry asi nehrozi ze :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
16.7.13 10:13

@quinny My letěli v červnu, syn měl své sedadlo, tzn.3×15kg zavazadlo, měli jsme dva dohromady cca 37kg a sečetli nám to dohromady, nikdo nic nenamítal…Travel service. Každý jsme měli i své palubní-já tašku na kočár, manžel notebook a malej batoh. :nevim:
@84simona pod kočárkem jsem měla deku, kterou jsem secvakla s kočárkem a dětskou lahev na pití s držákem, jen se přesvědčili, že v lahvi nic není. Jinak pleny a jídlo jsem dokupovala na místě, není tam draho, a pokud máte all inclusive, tak se určitě najde jídlo, které můžeš dítěti dát z jejich nabídky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2546
16.7.13 10:15

Myslím si že sčítat váhu zavazadel jde :think: a s tím příručním+kabelka bych byla opatrná…v Brně mě minulý rok pustili ale v Londýně jsem musela rvát kabelku do příručního…Já letím zítra se synem tak jsem sama zvědavá, hlavně jestli mě bez problému pustí do letadla s kaší pro syna v láhvi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
16.7.13 10:17

@kitty77 pustí, budeš muset ochutnat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55596
16.7.13 10:17

Tak nám teda váhu sčítali…bylo nás 5 a měli jsme 3 kufry…jen se ptali…5 lidí a tolik zavazadel???jak v Praze a tak i v Monastiru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55596
16.7.13 10:18

Jinak jen tip…pleny vyndat z balíku a rozdělit do volných míst v kufru…tak se jich vejde dost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
16.7.13 10:19

Zavazadla sčítat určitě lze, můžete mít 2 kufry 10kg a 20kg. my se teda taky vždycky vešli, a to jsme táhla plíny, a hromdu hadříků, mladýmu na každ den jiný tričko :lol: a teĎ, co mám 2 děti a starší není infant, tak už se vejdeme úpln v pohodě. dětskou stravu pouští, ale musí se ochutnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7887
16.7.13 10:22

Ahoj, tak ja nevim, ale pokud letite na tyden nebo dva, tak si myslim, ze se vse da sbalit do 30kg, ja loni letela s dvemi malymi detmi a sbalila jsem 1zavazadlo 23kg pro 2 dospele a dve deti, upozornuji, ze jsem netahla presnidavky ani nejake extra veci, pleny jsem tam dokoupila a mleko taky, jinak kontrola na letisti fakt drsna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama