Cestování letadlem v prvním trimestru

Anonymní
22.6.21 14:31

Cestování letadlem v prvním trimestru

Ahoj, prosím chci se zeptat jsou tu maminky které cestovali mimo ČR letadlem v prvním trimestru a bylo vše v pohodě?? Jde mi o to že máme zaplacenou dovolenou a já zjistila včera že jsem těhotná :) děkuji moc :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1564
22.6.21 14:34

Letěla jsem v 8tt do Thajska. Tím, že jsem měla po kontrole u dr, tak jsem dostala léky na ředění krve na dobu letu. Jinak cesta byla v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22410
22.6.21 14:36

My letíme za měsíc, budu v 11tt. Ptala jsem se Dr a říkala že to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4605
22.6.21 14:38

Proc by nebylo vše v pohodě? Těhotenství není nemoc :) Ja letěla v 7 měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 14:39
@Sallema píše:
Letěla jsem v 8tt do Thajska. Tím, že jsem měla po kontrole u dr, tak jsem dostala léky na ředění krve na dobu letu. Jinak cesta byla v pohodě.

Tak to je skvělý to jsem rada ze to půjde 🙏 😁 😊 děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1564
22.6.21 14:42
@Anonymní píše:
Tak to je skvělý to jsem rada ze to půjde 🙏 😁 😊 děkuji moc :kytka:

V pohodě. Ty léky jsem měla hlavně kvůli té době letu. 12 hodin. Horší pro mě bylo počasí tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 14:42
@S.maya píše:
Proc by nebylo vše v pohodě? Těhotenství není nemoc :) Ja letěla v 7 měsíci.

Já si vůbec nemyslím že těhotenství je nemocný to vůbec, jen že lidi okolo mi říkají jestli jsem normální :D proto se ptám :)

• Citovat
  • Nahlásit
6625
22.6.21 15:02

Ve druhém těhotenství jsem celý 8tt trávila v Petrohradu. Vše v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
22.6.21 15:11

Já bych skoro spíš měla strach až později, v prvním trimestru kdyby náhodou všechno v pohodě nebylo, stejně tomu nikdo nezabrání a asi by to nebylo z té dovolené. Klidně bych jela. Naopak v druhé polovině těhotenství už ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 15:25
@helenai píše:
Já bych skoro spíš měla strach až později, v prvním trimestru kdyby náhodou všechno v pohodě nebylo, stejně tomu nikdo nezabrání a asi by to nebylo z té dovolené. Klidně bych jela. Naopak v druhé polovině těhotenství už ne.

Taky si myslím:) moc děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
392
22.6.21 15:26

Ja letěla několikrát po Evropě v prubehu obou těhotenstvích a ve druhém jsem letěla v 8.tt do Dominikany. Gynekolog mi s sebou dal utrogestan, kdybych mela pry špatný pocit, at to jim. Ale nebylo nic treba a bylo to super. Takze si užij dovolenou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25960
22.6.21 15:52

Taky jsem letěla. Hodně jsem to zvažovala, četla kde co, radila se s Dr a nakonec letěla. Byla jsem na přelomu 10 a 11 tt. Tak to už bylo po nejvyšším riziku spontánního potratu ( nemyslím, že by ho mohl způsobit vyloženě let, ale že bych nechtěla to řešit na dovolené, v cizině..). Letěli jsme krátký let v rámci Evropy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
738
22.6.21 15:54

V prvním trimestru jsem letěla dvakrát a bez problému. Ale neměla jsem žádné potíže a let byl krátký. Určitě bys neměla letět v případě komplikací typu špinění nebo dokonce krvácení. Jinak na palubě je dobré hodně pít a sem tam se jít projít do uličky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 17:50

Myslím, že některé letecké společnosti nedovolují létat po nějakém určitém týdnu. A některé nedoporučují v prvním trimestru. Ale myslím, že pokud nemáš cysty, hematomy a jiné radosti, že to ničemu nevadí ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.21 18:56
@Půáček píše:
Ja letěla několikrát po Evropě v prubehu obou těhotenstvích a ve druhém jsem letěla v 8.tt do Dominikany. Gynekolog mi s sebou dal utrogestan, kdybych mela pry špatný pocit, at to jim. Ale nebylo nic treba a bylo to super. Takze si užij dovolenou :)

Tak tobje skvělý :smiling_face_with3_hearts: moc děkuji:)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat