Cestování na dovolenou k moři v těhotenství a v době covidu

3
21.7.21 13:26

Cestování na dovolenou k moři v těhotenství a v době covidu

Zdravím,

chci se zeptat, jak vnímáte cestování do zahraničí v těhotenství v době koronaviru? Bojíte se vyššího rizka nákazy?
Uvažujeme o dovlené u moře na konci srpna, to už bych měla být po 2. dávce vakcíny proti covidu-19, ale nejsem si jistá, zda je vhodné někam vůbec jezdit. K moři bych ale strašně ráda po dlouhé době ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
365
21.7.21 13:28

Ja osobně bych neviděla důvod nejet. Jako netrmacela bych se nikam autem ale letecky bych letěla hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18197
21.7.21 13:31
@moti1 píše:
Zdravím,chci se zeptat, jak vnímáte cestování do zahraničí v těhotenství v době koronaviru? Bojíte se vyššího rizka nákazy?
Uvažujeme o dovlené u moře na konci srpna, to už bych měla být po 2. dávce vakcíny proti covidu-19, ale nejsem si jistá, zda je vhodné někam vůbec jezdit. K moři bych ale strašně ráda po dlouhé době ;)

My jsme byli, nevnímám to jako větší riziko :nevim: Ve vašem případě bych měla větší obavy, že na konci srpna už se nikam nedostanete, očkování neočkování. Spousta zemí už má zase zpřísněná příjezdová pravidla, karantény atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4306
21.7.21 13:35

My jedeme za 14 dní, jsem těhotná, neočkovaná, plus 3lete dítě. Myslím, že rizika jsou jak tady tak tam. Samozřejmě bych nejela do destinací, kam už se nedoporučuje cestovat. Plánuji akorát dobrou pojistku, aby kdyby náhodou bylo toto zajištěno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 13:41

Jsem v 11 tydnu a jsem prave autem v Chorvatsku, ockovana nejsem a zatim vse v pohode. Nebala jsem se jet, tak doufam, ze casem toho nebudu litovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22628
21.7.21 13:44

Jela bych hned, ale jako těhotná se nenechám očkovat a odradilo mě to testování a karantény a kdesi cosi. Akorát bych nejela autem, to bych asi umřela, takže jedině letecky. Ale že bych se bála, že se u moře nakazim spíš, než u nás, to fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9225
21.7.21 13:47

Jako nemá smysl se bát nákazy. Spíš cloveka odradí všelijaká buzerace, testy a karantény, když není očkovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.7.21 13:53

@unuděná Jo, to jsem si říkala taky, že na konci srpna možná už bude pozdě, protože se všechny opatření zpřísní :,( No uvidíme… Díky za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11310
21.7.21 13:58

Já bych tedy naopak zase jela autem, a neletěla letadlem (pokud bych nejela sama). Protože jednak tím autem a ubytováním někde v soukromí výrazně omezím počet lidí, se kterými se potkám (oproti letadlu), a jednak bych byla mobilní, takže pokud by se např. zase vyhlásilo, že např. od pátku je zákaz nebo nutná karanténa apod., můžu ve čtvrtek sednout do auta a vrátit se zpět, a neriskovat, že budu někde tvrdnout na letišti nebo se vracet zpět do hotelu apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10925
21.7.21 14:02

Jela bych, ale autem a max. do apartmánu. Ne letadlem a ne do hotelu. A do restaruací bych chodila jenom na ty, co mají terasu venku.
Covid neznamená, že musíme dřepět doma, ale spíš to chce dodržet nějaké preventivní opatření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
21.7.21 14:03
@unuděná píše:
My jsme byli, nevnímám to jako větší riziko :nevim: Ve vašem případě bych měla větší obavy, že na konci srpna už se nikam nedostanete, očkování neočkování. Spousta zemí už má zase zpřísněná příjezdová pravidla, karantény atd.
Řekla bych, že to do konce prázdnin ještě uměle udrží v normě kvůli prachům od turistů a pak se státy zase uzavřou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.7.21 14:06

My bychom tedy chtěli letecky, aby to bylo rychlejší a pohodlnější. Ale autem to má určitě výhodu, že se člověk vyhne více lidem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
21.7.21 14:11

Jsem těhotná ale letos si to moře odpustím.. Za chvíli mám termín a radši pojedu tady někde než se trmacet někam autem… A ještě se nechat testovat atd… Za to mi to nestojí 🙂ale 100 lidi 100 názoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18197
21.7.21 16:09
@berusa.m píše: Řekla bych, že to do konce prázdnin ještě uměle udrží v normě kvůli prachům od turistů a pak se státy zase uzavřou.

Je to možný, ale zrovna včera jsem se dozvěděla, že už jsou země, ze kterých po návratu musíš do 5 denní izolace a pak teprve na PCR test… Jako někomu to může být fuk, ale pracujícím to značně háže vidle do dovolené :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15119
21.7.21 16:45
@unuděná píše:
Je to možný, ale zrovna včera jsem se dozvěděla, že už jsou země, ze kterých po návratu musíš do 5 denní izolace a pak teprve na PCR test… Jako někomu to může být fuk, ale pracujícím to značně háže vidle do dovolené :?

No tohle je problém v okamžiku, kdy si někdo bere dovolenou tak, že jde hned druhý den po návratu do práce. Já třeba toto z duše nesnáším, takže si nechávám ještě pár dní na aklimatizaci doma. A pak to ještě jistí očkování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat