Cestování s dětmi a neznalost ciziho jazyka

158
24.5.16 21:43

cestování s detmi a neznalost ciziho jazyka

Dobry podvečer,
mam dotaz jak to mate s cestováním s detmi do cizích zemí, kdyz neumíte jazyk? Nebojíte se cestovat, kdy se nedomluvite? Nebo to neřešíte a spolehate, že rukama nohama to vzdycky nejak pujde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4844
24.5.16 21:46

@modrooočka Jezdíme zásadně s cestovkou, kde je delegátka na telefonu nebo přímo v hotelu, a to i přesto, že se domluvím anglicky a francouzsky a manžel německy. Jistota je jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361
24.5.16 21:51

Jezdíme sami, ale manžel se dobře domluví anglicky a já „jakš takš“ německy. S cestovkou jsme byli jednou a po týdnu si nás našla delegátka se slovy jestli ještě žijeme, že jsem po ní ještě nic nechtěli :-) Ale bez znalosti jazyka bych jela jedině s cestovkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9512
24.5.16 21:53

Bez znalosti jazyka bych bez cestovky, kde ti bude k dispozici delegát, nejela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44786
24.5.16 22:05

@modrooočka jezdíme sami, bez cestovky. Manžel řeči neumí, já mluvím třemi, ale nejsem si teda vůbec jistá, jestli by mi to k něčemu bylo v nějaké krizové situaci v nemocnici atd. Běžné provozní věci ale zvládám v pohodě, pro ty horší vím, že mám v podstatě kdykoliv na drátě k dispozici známou, která mluví perfektně.
Klidně bych jela a řeči pilovala, v cizím prostředí se učí o mnoho snáž.
Na delegátky bych se tak nějak moc nespoléhala, zažila jsem v zahraničí úraz a i ona měla s komunikací v nemocnici dost velké problémy :roll: Kolikrát jsme delegátku viděli první den dovolené poprvé a naposledy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
24.5.16 22:07

@modrooočka Kdybych se opravdu nedomluvila, tak bych asi jela jen s cestovkou. Ale já se domluvím anglicky, německy a rusky, tak se to asi nemůže stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
24.5.16 22:19

Umím pouze anglicky (ale domluvím se v jakékoliv situaci, v anglicky mluvící zemi jsem léta žila a denodenněji pouívám), jezdím proto do lokalit, kde se bez problémů domluím :). Můj tatínek neumí žblebtnout jinak, než česky a domluví se bez problému od USA, přes Čínu až po Rusko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
31695
24.5.16 23:31

Tak na delší dovolený jezdíme s cestovkou, bez cestovky jsme teda zvládli 2 denní výlet do Hamburku, vlakem, a umím jen anglicky(jakž takž se domluvím, ale žádná sláva :roll: )
Ale jako z těch destinací, kde jsme s cestovkou, tak jezdíme na různý výlety s místní cestovkou, bez českých delegátů…a tý rychlý angličtině moc nerozumím, jen něco, o důležitých věcech se vždycky u toho delegáta ještě ujistím. ono vždycky nějak všechno dopadne, strach nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9155
24.5.16 23:46

Ja se tedy slusne domluvim dvema jazyky a zhruba dalsimi dvema, ale pokud jsme jeli do nejake exotictejsi destinace (byt tehdy jeste bez deti), tak jsem proste studovala pred odjezdem aspon jako samouk nutne minimum, slovnik s sebou. Nejzajimavejsi situace asi v Rusku, kde nechteli kamarada osetrit (akutne) bez vyplneni tristrankove anamnezy, ale meli jsme s sebou cloveka, co umel celkem slusne. S mym rychle nastudovanym minimem bych to teda nedala, akorat nevim, jak by pak v nemocnici postupovali… Jestli by nas poslali vazne pryc :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
25.5.16 00:12

To bych si netroufla. Chlap mluví plynule anglicky a já se domluvím s odřenýma ušima. Minulý rok jsem se osypala ze sluníčka a domluvil se v lékárně v pohodě. Taky mu radila co na prášky smím a co ne a kdy nemám chodit na sluníčko. Sama bych byla asi v háji :mrgreen:
Jinak buď v klidu. Otčím s mamkou nás brali k moři na vlastní pěst, mamka AJ nic moc a otčím vůbec, přesto se domluvil :D ale já tak odvážná nejsem :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
25.5.16 07:56
@modrooočka píše:
Dobry podvečer,
mam dotaz jak to mate s cestováním s detmi do cizích zemí, kdyz neumíte jazyk? Nebojíte se cestovat, kdy se nedomluvite? Nebo to neřešíte a spolehate, že rukama nohama to vzdycky nejak pujde?

jezdim tam, kde se domluvim. Jako mladé svobodné mi to bylo jedno, jakožto odpovědné matce mi to jedno není. Nejezdíme s cestovkama, tam bych se obracela na delegáta, jezdíme na blind, takže prostě tam, kde se zvládnu základně domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
25.5.16 07:56
@Poison Eve píše:
Umím pouze anglicky (ale domluvím se v jakékoliv situaci, v anglicky mluvící zemi jsem léta žila a denodenněji pouívám), jezdím proto do lokalit, kde se bez problémů domluím :). **Můj tatínek neumí žblebtnout jinak, než česky a domluví se bez problému od USA, přes Čínu až po Rusko****** :lol:

tohle umim taky, po pár panácích :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
25.5.16 09:53
@martina.se píše:
tohle umim taky, po pár panácích :mrgreen:

Po peti panacich je kazda kralovna a rodila mluvci ve vietnamstine :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
59251
25.5.16 14:05
@Poison Eve píše:
Po peti panacich je kazda kralovna a rodila mluvci ve vietnamstine :lol:

jo, na stodolní jsem si kdysi pokecala čínsky :mrgreen: :mrgreen: a jako fakt hodně, strávily jsme s holčinou téměř celý večer a bylo to super :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2293
25.5.16 15:48
@modrooočka píše:
Dobry podvečer,
mam dotaz jak to mate s cestováním s detmi do cizích zemí, kdyz neumíte jazyk? Nebojíte se cestovat, kdy se nedomluvite? Nebo to neřešíte a spolehate, že rukama nohama to vzdycky nejak pujde?

Já jezdím/lítám s nízkonákladovkama/ skoro pořád a umím anglicky pár slov..zatím žádný problém, chce to jistou přípravu doma, ohledně přeprav na místě a ubytování..cestovky používám minimálně, stejně to je jen odrbávačka na peníze a to zejména výlety a aktivity na místě, to v žádném případě..ovšem jsem bez dětí, takže se dá improvizovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama