Cestování s dětmi do 2 let - ano, ne, jaké jsou vaše obavy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AndyVesela
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 11:15
Cestovani s dětmi do 2 let - ano, ne, jaké jsou vaše obavy?

Ahoj, zajímal by mě názor na cestování s malými dětmi do 2 let. Cestujete i s malými cestovateli nebo ne? Jaké jsou vaše největší obavy či komplikace, které řešíte ať už před cestou nebo při cestování samotném? 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
luccifera
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 02.10.18 11:17

Otazka je, co je cestovani? Hodka na vylet ne 20 hodin v letadle na Novy Zeland?

vertunka
Závislačka 4732 příspěvků 02.10.18 11:19

My cestujeme s dětma normálně. Ale jezdíme po ČR a max výlety do zahraničí (Rakousko, Nemecko). K moři bych je netahla.

Ukulina
Extra třída :D 14530 příspěvků 02.10.18 11:19

Jak dlouhé cesty? Od miminka jsme běžně cestovali po ČR, jedna cesta 400 km k rodině. Jezdila jsem to s dcerou sama autem. Bez problémů.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 02.10.18 11:21

Cestujeme kam potřebujeme, jediné co nechci jsou zaoceánské lety, já sama snáším špatně hodně dlouhé cestování.
Spíš moc nechápu dotaz, nějaký průzkum na něco?

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49520 příspěvků 5 inzerátů 02.10.18 11:22

Nejvíc jsem měla strach, že bude prudit v autě cestou, ale v poho, něco spala, něco zábava, písničky, hry, DVD as zbytek jsem uplácela jídlem.
A pak řeším zdravotnícitví, nikdy bych s dětma nejela do nějakých necivilizovaných zemíl. Už i to Chorvatsko bylo krapet v tomdle ohledu zoufalý.

AndyVesela
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 11:25
@Ukulina píše:
Jak dlouhé cesty? Od miminka jsme běžně cestovali po ČR, jedna cesta 400 km k rodině. Jezdila jsem to s dcerou sama autem. Bez problémů.

Ahoj,cestování myšleno bez ohledu na vzdálenost, tedy ať už po ČR či zahraničí. U nás autem zatím taky v pohodě, autosedačku bere malý jako prima místo kde se dá dobře vyspat. ;)

brutusnikki
Kecalka 144 příspěvků 02.10.18 11:26

cestujeme hodně… staršímu je tedy už pět a čtvrt, mladší je dva a čtvrt… S mladší i se starším jsme byli poprvé na prodlouženém víkendu když jim bylo 9 měsíců (nepočítám tedy různé výlety odpolední i celodenní - na ty s námi mladší jezdila už téměř od narození, se). Starší absolvovala svou první delší cestu do Itálie v 11 měsících, ve 22 měsících pak obytňákem do Dánska. Zatím ještě neletěla letadlem. Možná za rok, pokud se jí zklidní temperament… Starší, který je klidnější povahy poprvé letěl ve dvou letech.

Jediné obavy, které vždy mám, jsou aby děti neonemocněly před cestou nebo během „dovolených“. Pro jistotu s sebou vždy beru Nurofen, v létě kapky do očí, na jaře a na podzim něco proti kašli.

Komplikací se nebojím, nikdy jsme žádné neměli… Naštěstí…

chaela
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 2 inzeráty 02.10.18 11:27

My čekáme, až děti trochu povyrostou. Něco jiného je jet navštívit rodinu na druhý konec světa, to bychom určitě udělali a ne jednou. Ale na dovolenou to nemá cenu. Dovolená je o užívání volna, vyletech, valeni se na pláži, poznávání nových kultur, památek atd. Nic z toho malé děti neoceni, jen je člověk vlaci s sebou, hlídá, řeší spoustu věcí, které by sám řešit nemusel. O odpočinku ani nemluvím. Tak dětem je jedno, jestli se koupou v bazénu na místním koupališti nebo v nějakým hotelovém resortu za oceánem. Až z toho něco budou mít i ty děti, začneme zase jezdit, lítat.
Samozřejmě na obyčejné výlety, puldenni, celodenní, víkendové i týdenní po naší republice jezdíme běžně. Spacáku se nebojime, špíny a zimy taky ne.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 11:30

AndyVesela
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 11:27
@pikola píše:
Cestujeme kam potřebujeme, jediné co nechci jsou zaoceánské lety, já sama snáším špatně hodně dlouhé cestování.
Spíš moc nechápu dotaz, nějaký průzkum na něco? [/citace
Jen spíš zájem zájem o názor a zkušenosti ostatních. Celkem často se setkávám s různými protichůdnými názory ano ne v okolí tak mě napadlo založit k tomu téma ;)
AndyVesela
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 11:29
@luccifera píše:
Otazka je, co je cestovani? Hodka na vylet ne 20 hodin v letadle na Novy Zeland?

Díky za doplňující dotaz. Myšleno obecně ať už jakkoli po ČR či do zahraničí. Nový Zéland mě taky láká, ale tento rok to není na pořadu dne :D

Hvězda diskuse 49520 příspěvků 5 inzerátů 02.10.18 11:31
@chaela píše:
My čekáme, až děti trochu povyrostou. Něco jiného je jet navštívit rodinu na druhý konec světa, to bychom určitě udělali a ne jednou. Ale na dovolenou to nemá cenu. Dovolená je o užívání volna, vyletech, valeni se na pláži, poznávání nových kultur, památek atd. Nic z toho malé děti neoceni, jen je člověk vlaci s sebou, hlídá, řeší spoustu věcí, které by sám řešit nemusel. O odpočinku ani nemluvím. Tak dětem je jedno, jestli se koupou v bazénu na místním koupališti nebo v nějakým hotelovém resortu za oceánem. Až z toho něco budou mít i ty děti, začneme zase jezdit, lítat.
Samozřejmě na obyčejné výlety, puldenni, celodenní, víkendové i týdenní po naší republice jezdíme běžně. Spacáku se nebojime, špíny a zimy taky ne.Příspěvek upraven 02.10.18 v 11:30

Tak neocení :nevim: Pokud mu to neškodí a není zpruzené a ocení to dospělí, tak nevidim problém. POznávat nové kultury a výletovat se dá s dvouletákem taky.

AndyVesela
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 11:34
@Lama Lama píše:
Nejvíc jsem měla strach, že bude prudit v autě cestou, ale v poho, něco spala, něco zábava, písničky, hry, DVD as zbytek jsem uplácela jídlem.
A pak řeším zdravotnícitví, nikdy bych s dětma nejela do nějakých necivilizovaných zemíl. Už i to Chorvatsko bylo krapet v tomdle ohledu zoufalý.

Tak úplatky jídlem u nás taky fungují ale to nejenom na cestách :D :D Jeli jste přes noc nebo přes den? Zdravotnictví to je kapitola sama pro sebe, vždy je lepší nějaká „civilizovanější“ zěmě v tomto směru, to určitě.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 02.10.18 11:38

Upřímně do těch dvou let se mi třeba cestovalo v pohodě, teď kolem 4 let jí bývá při delší cestě v autě pokud jsou serpentiny špatně, v letadle trochu taky :roll: Ale zase nepotřebuje tolik zábavy, neječí když něco chce ale řekne to a i záchody jdou nějak líp. Jde jen o tu cestu, ten pobyt tam pak už je maličkost. Protože jde o dítě, ale i ten rodič je z té cesty většinou hotový.
Každý ať jede kam s troufne, mám ve svém okolí spousty lidí co cestují od mimina všude možně a jiný nevytáhnou paty.

Hvězda diskuse 49520 příspěvků 5 inzerátů 02.10.18 11:43
@AndyVesela píše:
Tak úplatky jídlem u nás taky fungují ale to nejenom na cestách :D :D Jeli jste přes noc nebo přes den? Zdravotnictví to je kapitola sama pro sebe, vždy je lepší nějaká „civilizovanější“ zěmě v tomto směru, to určitě.

J8 na noc jezdím nerada. Nedovedu si předtavit, že celou noc řídím a pak ještě hlídám děti přes den. Kdybych se mohla dospat, tak budiž, ale děti do sklepa hotelu nezavřu…
Ale měli jsme to naplánovaný tak na vlno, že pojeem, co to pujde, vytypovaný místa, kde se dá kopoupat, parkoviště s hřištětem, případně i nějakou procházku , výlet, ubytko. A plán byl, jet, dokud nebude bzíkat. A nakonec jsme to vzali s malejma přestávkama na 1 zátah asi 12 hod cesty.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >