Cestování s dítětem a angličtina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 15:59
Cestování s dítětem a angličtina

Ahoj, asi to vyzní že buran z Česka letí do ciziny. Ale už několik let sem nikde nebyla a teď po dlouhé době, a ještě a s malou (2,5 roku) letíme do UK. Nemám problém z angličtinou jako psanou. Ale mluvenou. Vím co po mě druhý chce ale nedokážu odpovědět, jakobych zamrzla. Mám obavy v Edinburghu že bude problém, mami mě straší že to nezvládnu že Angličani si na to potrpí. Úplně mě tím vydeptala. Do toho dcerka nemá moje příjmení ale partnerovo takže budu muset vzít RL. Odcestovala jste některá takhle do UK? A bylo to v pohodě? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lilith_S
Stálice 55 příspěvků 11.09.18 16:04

Kdy letíš? Doporučila bych jedno skvělé tričko pro lidi, co moc neumí komunikovat.
Jsou na něm obrázky úplně všeho (jídlo, voda, záchod atd.) Takže v nejhorším můžeš jen ukázat.
Já mluvím anglicky perfektně a v Edinburghu jsem měla problém si objednat i mekáč, ten přízvuk je občas maso. :P

A věř tomu, že v UK nikdo nebude mít problém s tím, že neumíš gramatiku. Když budeš milá a natrénuješ „Please“, „excuse me“ a „thank you“ a budeš se usmívat, tak ti vždycky někdo pomůže.

Hroznej puberťák
Kelišová 5413 příspěvků 11.09.18 16:06

Nenech se strašit, zvládneš, když musíš. Potrpí nepotrpí, když je třeba se domluvit, každej se snaží. To s RL nechápu, pro dítě potřebuješ jako doklad cestovní pas nebo občanku - obojí její vlastní.

Russet
Extra třída :D 12183 příspěvků 11.09.18 16:21
@Anonymní píše:
Ahoj, asi to vyzní že buran z Česka letí do ciziny. Ale už několik let sem nikde nebyla a teď po dlouhé době, a ještě a s malou (2,5 roku) letíme do UK. Nemám problém z angličtinou jako psanou. Ale mluvenou. Vím co po mě druhý chce ale nedokážu odpovědět, jakobych zamrzla. Mám obavy v Edinburghu že bude problém, mami mě straší že to nezvládnu že Angličani si na to potrpí. Úplně mě tím vydeptala. Do toho dcerka nemá moje příjmení ale partnerovo takže budu muset vzít RL. Odcestovala jste některá takhle do UK? A bylo to v pohodě? Děkuji

Když nasadíš úsměv a slušně pozdravíš, máš napůl vyhráno. Vem si s sebou slovník nebo si nalaď slovník v mobilu a je to. V Edinburghu jsem byla a nikdo mě neukousl. Taky jsem pokaždé nerozumněla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 16:23

@Lilith_S tak jak říkám anglický rozumím, ale pak zamrznu a blbě se usmívam jako …????. A mami hned ze to nezvládnu. Že potřebuji mluvit anglicky. Za 4tydny odlétáme. Tak já sem milá u v češtině takže to není problém.
@Hroznej puberťák protože malá nemá moje příjmení, má úplně jiné než já. A vím že spousta holek se setkalo že chtěli vidět v cizině i RL zda opravdu je dítě jejich.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 16:24

@Russet vážně? Tak to si radši stáhnu tu aplikaci. Ať aspoň trochu vím. Mám z toho strach, že poprvé s malou a sama. Tak jsem z toho nervózní

Russet
Extra třída :D 12183 příspěvků 11.09.18 16:28
@Anonymní píše:
@Russet vážně? Tak to si radši stáhnu tu aplikaci. Ať aspoň trochu vím. Mám z toho strach, že poprvé s malou a sama. Tak jsem z toho nervózní

Byla jsem v Anglii a Skotsku 18 dní :srdce: A přežila jsem bez úhony a moje sebevědomí o tom, že se dovedu domluvit, neutpělo. Na Orknejích jsem vůbec nerozumněla jednomu pánovi v hostelu. Učil mě zapnout pračku :mrgreen: Ale nakonec jsem si hadříky vyprala.

divine woman
Echt Kelišová 9153 příspěvků 11.09.18 16:29
@Anonymní píše:
@Lilith_S tak jak říkám anglický rozumím, ale pak zamrznu a blbě se usmívam jako …????. A mami hned ze to nezvládnu. Že potřebuji mluvit anglicky. Za 4tydny odlétáme. Tak já sem milá u v češtině takže to není problém.
@Hroznej puberťák protože malá nemá moje příjmení, má úplně jiné než já. A vím že spousta holek se setkalo že chtěli vidět v cizině i RL zda opravdu je dítě jejich.

A tvoje matka mluví anglicky perfektně, že do tebe reje? Tu bych teda chtěla mít doma. Já se domluvila v celém UK i v Irsku. Nasaď úsměv, vypni prsa a používej please, I beg you pardon, sorry, I didn´t catch it…. a ono to půjde. 99% lidí je milých a cizincům pomáhají ochotně. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 16:30

@Russet tak já vlastně nebudu ani v hotelu ale u kamaradky, takže jen přežít přílet do Edinburghu a pak odlet :D .. já mám strach že se mě budou ptát a já budu koukat jak Sůva. :nevim:

Russet
Extra třída :D 12183 příspěvků 11.09.18 16:31
@Anonymní píše:
@Russet tak já vlastně nebudu ani v hotelu ale u kamaradky, takže jen přežít přílet do Edinburghu a pak odlet :D .. já mám strach že se mě budou ptát a já budu koukat jak Sůva. :nevim:

První den se budeš stydět a pak se otrkáš. Když tam máš kamarádku, tím líp.

Hroznej puberťák
Kelišová 5413 příspěvků 11.09.18 16:33
@Anonymní píše:
@Russet tak já vlastně nebudu ani v hotelu ale u kamaradky, takže jen přežít přílet do Edinburghu a pak odlet :D .. já mám strach že se mě budou ptát a já budu koukat jak Sůva. :nevim:

Ježiš tak to máš v pohodě, nic se neboj, vždyť tam běžně lítaj lidi, co neuměj anglicky ani pozdravit, a taky si tam poraděj. Neboj se vlka nic :palec:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 11.09.18 16:38

V Anglii ti budou klidně nadhazovat slovíčka ;) nikdo nikoho neponizuje ani se neposmiva, buď v klidu ;) to je doména cechacku bohužel… stahni appku a slovnik a buď v klidu vůbec když tak budeš mít kamarádku ;) a pokud má jiné příjmení dítě a otec nepoletí vezmi s sebou jeho souhlas ze můžete vycestovat - pro jistotu ;)

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.09.18 16:39

Příspěvek upraven 11.09.18 v 18:34

Russet
Extra třída :D 12183 příspěvků 11.09.18 16:54
@Lioness34 píše:
V Anglii ti budou klidně nadhazovat slovíčka ;) nikdo nikoho neponizuje ani se neposmiva, buď v klidu ;) to je doména cechacku bohužel… stahni appku a slovnik a buď v klidu vůbec když tak budeš mít kamarádku ;) a pokud má jiné příjmení dítě a otec nepoletí vezmi s sebou jeho souhlas ze můžete vycestovat - pro jistotu ;)

Mně je vždycky trapné za ostatní, když cizinec slušně začne anglicky a oni mu česky odpovídají a stírají, ať se naučí česky. Mám tendenci se do hovoru vložit. Jednou jsem v mezinárodnim rychlíku vysvětlovala cizincům, co musí přikoupit za jízdenku :zed:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 11.09.18 17:20
@Russet píše:
Mně je vždycky trapné za ostatní, když cizinec slušně začne anglicky a oni mu česky odpovídají a stírají, ať se naučí česky. Mám tendenci se do hovoru vložit. Jednou jsem v mezinárodnim rychlíku vysvětlovala cizincům, co musí přikoupit za jízdenku :zed:

Chování Čechů jak k sobě tak k cizincům je neuveritelne. Je to téměř vždy taková ostuda, ze kdyby se takto chovaly moje deti tak mě hanba fackuje…manžel byl svědkem, jak na benzince paní seřvala cizince protože platil za benzin a jen se zeptal a spletl si nulu (převod měny) a ona na něho spustila hulvátsky, kde žije ze takove ceny benzinu tad byly v devadesátých letech zda se nezblaznil a ať se naučí počítat 8o :roll: no ona by se měla učit slušnému chování, to v první rade… nějakou empatii v ČR nečekejte… tady vedle ve vesnici jsou Vietnamci - mají obchod, velice slušní, otevřeno kdykoliv a to ze tam Češi dojdou a nepozdravi nebo jim rovnou týkají 8o hodi peníze ze nechtějí čekat frontu 8o nemám slov. A deti měly cizince ve školce a chování k němu a posmesky ze nevi neumi a i na rodiče zi chování… i když teď tedy nastvavily učitelky nějaký jiný režim a nestacim se divit - to je na jiné téma ale hračku malé deti nesmí - pokud ano tak ji musí dat spát do postýlky ihned po příchodu, deti do 3 let brečí v zavřené tride a máma ho musí odevzdat a jit, kdo měl plenky už nemá ve školce nesmí a natvrdo se pocuravaji…nepustí jim pohádku - nemají tv což mě nevadí, ale třeba by jim to i pomohlo a hlavně jednání s nami nějak se změnilo - direkce apod já na to už prestavam mít náladu aby mě někdo peskoval nebo se choval nadřazeně… naštěstí dcera je velká a zvykla si tam ale ty malé deti to nechápu ze tam matky nechaji…navíc tohle je vstup do školky - jsem alergicka na to ze musí se to naučit musí tohle musí tamto…a musí všechno nejlíp hned.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >