Cestování s kojencem bez kočárku

Anonymní
25.11.15 15:37

cestování s kojencem bez kočárku

Ahoj, potřebuji radu. Musím se dostat za sestrou a mám strach že mi nnkido nepomůže s kočárkem do vlaku (několikrát se mi už to stalo).Rozhodla jsem se jet bez kočárků. Malá je 16měsíců stra a už sama chodí. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo taky jezdival takhle. Pustí mr vůbec do vlaku bez něho?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50190
25.11.15 15:47

Já, když jsem cestovala vlakem, tak jsem ještě před jeho příjezdem odchytila někoho z nádraží a domluvila se na pomoci. Problém jsem nikdy neměla. Vždycky je tam minimálně průvodčí a ten pomůže. Jsou ale i bezbariérové vlaky. Dá se zjistit na ČD, který vlak pojede a jestli tam bude bezbariérový vagón.
Ale pustit by vás do vlaku asi normálně měli i bez kočáru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
25.11.15 15:48

Já takhle cestovala vlakem i busem a docela dobrý, hrozné bylo, že jsem musela tahat tašku s věcma na rameni a když se dceři už nechtělo jít, tak jsem ji musela docela daleko ještě nést na rukách, s kočárkem je to pohodlnější, ale už se mi taky stalo, že mi do busu nechtěl nikdo s kočárem pomoct, až jsem vlezla zadními dveřmi dovnitř a nahlas poprosila, paradoxně všichni chlapi seděli, s kočárkem mi vždy pomohly jen ženy… kdybych já měla teď v zimě cestovat tak s kočárkem a pokud je možnost autobusem, tam ikdyž bude prázdno, pomůže Ti řidič :nevim:… představa, že tahám tašku, dceru obě v zimním oblečení, UF :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23426
25.11.15 15:48

Pustí, jen se budeš muset víc tahat s dítětem a vecma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
25.11.15 15:50

Ahoj, já ne, ale moje kamarádka začala takhle brzy jezdit s malým k babičce cca 20km. Ne však autobusem, ale vlakem. Vyzkoušej :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
25.11.15 15:51

V 16 měsících to už dávno není kojenec, ale batole. Spousta dětí v tomhle věku ani kočár nemá.

Kočár není věc nutná ze zákona, takže nemusíš mít kočár na jakékoliv dítě v jakémkoliv věku. Jak si myslíš, že to dělají ženy, které nosí děti jen v šátku? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
25.11.15 15:52

Proč by tě neměli pustit do vlaku bez kočárku? Většinou je spíš problém si nechat kočárek v kupéčku, záleží na tom, jakého chytneš průvodčího a jak je vlak nacpaný, ale správně by měl jet kočárek v tom zavazadlovém vagónu, či jak se to jmenuje. Na druhou stranu já jezdila s kočárem docela často a nikdy se mi nestalo, že by mi nikdo nepomohl- v nejhorším se právě obrátit na průvodčího či jiný drážní personál, co bude po ruce.

Ale dotaz zněl, jestli můžeš jet bez něj- tak to samozřejmě můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35320
25.11.15 15:53
@Tunrida píše:
Já, když jsem cestovala vlakem, tak jsem ještě před jeho příjezdem odchytila někoho z nádraží a domluvila se na pomoci. Problém jsem nikdy neměla. Vždycky je tam minimálně průvodčí a ten pomůže. Jsou ale i bezbariérové vlaky. Dá se zjistit na ČD, který vlak pojede a jestli tam bude bezbariérový vagón.
Ale pustit by vás do vlaku asi normálně měli i bez kočáru.

souhlas, kdyz se nestdis oslovit nekoho, nemas problem
ale jde to samozrejme i bez kocaru, zadny narizeni, ze by dite muselo byt v kocaru, neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
25.11.15 15:58

Mě vždycky, když jsem jela sama, pomohl průvodčí a bez keců. Dokonce mi jednou uvolnil kupé pro matky s dětma, kde seděli samí lidé bez dětí, a přitom průvodčí říkal, že ve zbytku vlaku je volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.11.15 16:04

Do vlaku te pusti normalne.
Jen teda zvaz, jakou mas pred sebou cestu, co udelas, kdyz ti treba dite usne. Ja v tomto veku vzdy brala na cesty mhd ositko nebo satek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24412
25.11.15 16:32

Tak si pořiď jen obyčejné levné golfáče, to uzvedneš jednou rukou :nevim:

V zimě asi neprojedeš závěje, ale tak to už záleží na tobě, jak moc ten kočár potřebuješ a kde budete jezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
25.11.15 16:42

S dětma jsem cestovala MHD i vlakem bez kočáru od jejich 15m. Ale nikdy ne v čase, kdy by chtěly spát.
Já teda mám batoh na zádech se všema věcma. Ale žádný problém. :nevim:
Když byla dcerka ještě takhle malá, a neušla tolik, vozila jsem jí ještě navíc motorku enduro.

Vůbec nechápu dotaz, proč by se to nesmělo. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 17:20

Bohuzel doba je takova ze vlaky, busy nejsou vsechny bezbarierovy coz je problem. Ale co si pamatuju, tak i stary pantak ma nizkou podlahu ne? Elefant je nizkopodlazni, prvni vagon je pro kola, kocary, mista dost. Na dpp si najdes jestli ten vlak je bezbarierovy at nemas takovyho tahani, je tam dystak pruvodci ty pomuzou neboj zvladli to jiny a zvladaj, tak ty taky:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
25.11.15 17:43

Jezdila jsem takhle běžně, navíc mi dítě v 16m ještě ani nechodilo. Dítě na břicho do šátku nebo do nosítka, batoh na záda a mohli jsme jet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57063
25.11.15 17:43
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji radu. Musím se dostat za sestrou a mám strach že mi nnkido nepomůže s kočárkem do vlaku (několikrát se mi už to stalo).Rozhodla jsem se jet bez kočárků. Malá je 16měsíců stra a už sama chodí. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo taky jezdival takhle. Pustí mr vůbec do vlaku bez něho?

proč by Tě neměli pustit nechápu 8o ona je povinnost ten kočár vozit :think: Vážně - jeď jak chceš - já nosim prcka v šátku, kočár netaham.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama